Προς το περιεχόμενο

[οθόνη] Xiaomi Curved Gaming Monitor 30" 219€ @ All


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, Shadowjump είπε

Σε 2Κ ανάλυση με όλα τα γραφικά τέρμα δεν παίζεις με 4060. Εδώ με 3080 Ti και δεν την παλεύει σε μερικά παιχνίδια. Πάντως επειδή αναφέρθηκε 32αρα 2κ, πάλι μεγάλα θα φαίνονται τα πιξελ. 

Εξαρτάται ποια παιχνίδια και το τι standards έχει ο καθένας για να είναι ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Shadowjump είπε

Σε 2Κ ανάλυση με όλα τα γραφικά τέρμα δεν παίζεις με 4060. Εδώ με 3080 Ti και δεν την παλεύει σε μερικά παιχνίδια. Πάντως επειδή αναφέρθηκε 32αρα 2κ, πάλι μεγάλα θα φαίνονται τα πιξελ. 

μα ρε συ την εχω καρτα (asus dual 4060 8gb) και την οθονη omen 27q και ολα ultra χτυπαει 100Hz+ σε πολλα AAA games (Forza horizon 5, Call of duty modern warfare). στο cyberpunk βγαζω το ray tracing και βαζω medium settings ωστε να εχω υψηλα fps (γυρω στα 120) αλλα γενικα πολυ πιο σημαντικο να εχεις υψηλοτερη αναλυση (2k vs 1080p) από το να ρίξεις λίγο τα γραφικά (από ultra se medium). 60+ fps χτυπαει σε ολλα τα AAA games σε ultra settings ακομη και με ray tracing τσεκαρε benchmark online.

μονο για path tracing δεν ειναι. Μπορεις να παιξεις cyberpunk με path tracing στα 60 fps σε 1080p monitor.

Εντωμεταξυ η θερμοκρασια στη καρτα δεν ανεβαινει ποτέ πανω απο 62 βαθμους. Ειναι καλη πολυ αυτη η dual εκδοση της asus

Επεξ/σία από spiros696
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, δεν ειπα δεν ειναι καλη καρτα. Μια χαρα καρτα ειναι αυτη που εχεις. Απλα συνηθως, οπως και στα περισσοτερα review sites, 2Κ αναλυση και ολα στο τερμα (οχι αναγκαστικά με RT) δοκιμαζουν. Γι αυτο ειπα δεν ειναι τοσο για 2Κ αυτη η καρτα. Σε 1080 σιγουρα τα παιζει ολα ομως στο τερμα. Εχω 4060 στο λαπτοπ μου και οντως τα παιζει ολα στο τερμα σε 1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2023 στις 5:17 ΜΜ, LordCat είπε

Δεν θα την επελεγα γιατι εχει χαμηλη αναλυση, τυπου fhd αλλα πιο φαρδια.

Προσωπικά παρήγγειλα την παρακατω που ειναι 2k

https://www.geekbuying.com/item/KTC-H32S17-Gaming-Monitor-32-inch-517387.html

....κ βγαίνει κ πιο οικονομική με κουπόνι (200€).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/11/2023 στις 5:17 ΜΜ, LordCat είπε

Δεν θα την επελεγα γιατι εχει χαμηλη αναλυση, τυπου fhd αλλα πιο φαρδια.

Προσωπικά παρήγγειλα την παρακατω που ειναι 2k

https://www.geekbuying.com/item/KTC-H32S17-Gaming-Monitor-32-inch-517387.html

Hρθε το Μονιτορ ?  Ειναι καλο, το παρηγγειλα και εγω στα 218 και περιμενω να ερθει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι είναι πολύ καλή οθόνη, με ωραία χρώματα και μαύρο. Με τη λειτουργία hdr που μόλις την ενεργοποιήσεις γίνεται αρκετά φωτεινό και είναι απολαυστική για παιχνίδια. Βέβαια η οθόνη που είχα ήταν 10 ετών οπότε η διαφορά για μένα είναι υπερβολικά μεγάλη. Χορταστικό μόνιτορ και για επεξεργασία εγγράφων το ένα δίπλα στο άλλο. Ωστόσο για διάβασμα εγγράφων στην οθόνη θέλει προφανώς να χαμηλώσεις αρκετά την φωτεινότητα για να μη σε κουράζει στα μάτια. Μπορείς να αποθηκεύσεις έως 3 δικές σου ρυθμίσεις στην οθόνη για κάθε input (hdmi, dvi) και να τις φορτώνεις ανάλογα όποτε θες. Την έχω βάλει σε βραχίωνα για να μεγαλώσω την απόσταση από τα μάτια μου και να το φέρω στο χαμηλό ύψος που θέλω για να είναι πιο βολικό.

Επεξ/σία από LordCat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...