Προς το περιεχόμενο

Smartphone Xiaomi 13T 5G 256GB Dual Sim - Alpine Blue @449 Euro Public [ΤΕΛΟΣ]


Amaretos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχοντας το Α54, 1 χρονο σχεδον, ενα ολοκληρωμενο κινητο πραγματικα, βλεποντας όμως το καινουριο κινητο της γυναικας το xiaomi 13T  μετην εξαιρετικη του καμερα και την γρηγορη φορτιση του το ζηλευω λιγο να πω την αληθεια, φαινεται και  ποιοτικο κινητο το 13Τ.. δεν ξερω βεβαια σε βαθος χρόνου αν θα ειναι τοσο γρηγορο όσο ειναι τις  πρωτες μερες.Παντως το λειτουργικο της xiaomi επειδη το θυμαμαι με γεματο διαφημισεις στα οικονομικα της μοντελα.... στο 13T  δειχνει εξαιρετικό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, eleni-grig said:

Kαλησπερα! Ειμαι ανάμεσα στο Xiaomi 13T και στο Samsung A54. Ποιο προτεινετε εσεις; Η αληθεια ειναι την samsung την εχω πολυ εμπιστοσυνη.. Την xiaomi δεν την γνωριζω ουτε ειχα κινητο τετοιο αλλα βλεπω εχει καλυτερα χαρακτηριστικα! 

 Είναι αλλη κατηγορία μεταξύ τους. Μόνο στην τιμή και στην αυτονομία είναι καλύτερο το a54 (που ούτε φορτιστή και θήκη δεν έχει μέσα)

Εδώ δες αν τα καταλαβαίνεις. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Θα σου πρότεινα να αποφύγεις αγορά Xiaomi/Poco από σκρούτζ, λόγω εγγύησης μιας και δεν υπάρχει αντιπροσωπεία Xiaomi στην χώρα μας.

Αν παρεις απο Reseller ειναι η INFOQUEST. απο το 2018
Στο λεω εχω Xiaomi Απο το 2016 που ειμασταν στην Ελλαδα 10 ατομα το πολυ.
Αλλα και παλι που μου χαλασε το Mi Note 10 LITE κολλησε σε bootloop κανεις δεν μπορεσε να κανει κατι ουτε για το κινητο ουτε καν για τα αρχεια μου.

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Το 13t εχει τον 8200 ultra ενω το F5 pro τον 8 gen 1. Ειναι αρκετα καλυτερος ο 8 gen 1 σε gpu ειναι 50% πανω και σε cpu κοντα 20%. Το απλο f5 εχει τον 7 gen 2+ που ειναι αρκετα κατω σε gpu αλλα σε cpu ειναι ιδιο με το 8 gen 1. Και το f5 και το f5 pro ειναι μπροστα του 8200 του 13t και σε multitasking και σε gaming. 

Screenshot-2.png

Το ξερω μωρε αλλα τα 200ε που ειχαν διαφορα το απλο με το ΠΡΟ δεν συμφερε για τοσο μικρη διαφορα..τωρα..νομιζω ειναι μονοδρομος.

Επεξ/σία από G@rg@oun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=12389&idPhone2=12083&idPhone3=12257

Στις καμερες τα παει καλα το 13T βλεπω...το πηρε καποιος να μας πει περι του Cpu ???

 

εκει κολλαω λιγο στον  mediatek 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=12389&idPhone2=12083&idPhone3=12257

Στις καμερες τα παει καλα το 13T βλεπω...το πηρε καποιος να μας πει περι του Cpu ???

 

εκει κολλαω λιγο στον  mediatek 

Ρε παιδιά, μην το ψειρίζουμε τόσο πολύ το θέμα για τα ίδια και τα ίδια.

Πραγματικά κούρασε να καθόμαστε να διαβάζουμε συνέχεια για το τσιπάκι του κινητού, όταν μιλάμε για συσκευή που στο Antutu χτυπάει κοντά 900.000.

Ο επεξεργαστής του κινητού είναι αυτός που είναι. Οποιον τον απασχολεί πολύ/θέλει Snapdragon, πάει σε κάτι άλλο πχ Poco F5 pro/Nothing phone 2.

Οποιος πάλι δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις, μια χαρά κάνει την δουλειά του και με αυτόν, τόσα άτομα το έχουν γράψει ήδη στο εδώ θέμα.

Μια από τα ίδια και με το Miui. Σε οποιον δεν αρέσει, πάει σε κάτι άλλο πχ Nothing Phone 2, Oneplus κλπ.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ρε παιδιά, μην το ψειρίζουμε τόσο πολύ το θέμα για τα ίδια και τα ίδια.

Πραγματικά κούρασε να καθόμαστε να διαβάζουμε συνέχεια για το τσιπάκι του κινητού, όταν μιλάμε για συσκευή που στο Antutu χτυπάει κοντά 900.000.

Ο επεξεργαστής του κινητού είναι αυτός που είναι. Οποιον τον απασχολεί πολύ/θέλει Snapdragon, πάει σε κάτι άλλο πχ Poco F5 pro/Nothing phone 2.

Οποιος πάλι δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις, μια χαρά κάνει την δουλειά του και με αυτόν, τόσα άτομα το έχουν γράψει ήδη στο εδώ θέμα.

Μια από τα ίδια και με το Miui. Σε οποιον δεν αρέσει, πάει σε κάτι άλλο πχ Nothing Phone 2, Oneplus κλπ.

Έχω ήδη poco X4 GT και φοράει mediatek, κάνει μερικά τρελά εκεί ξαφνικά που είναι όλα οκ.... Γενικά είμαι ευχαριστημένος απλά ψάχνω καλύτερη κάμερα για πάρτι παιδιών, διακοπές κλπ. 

Το 13Τ πιστεύω για κάμερα phone τα σπάει οπότε θα το χτυπήσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Boubis1411 είπε

Έχω ήδη poco X4 GT και φοράει mediatek, κάνει μερικά τρελά εκεί ξαφνικά που είναι όλα οκ.... Γενικά είμαι ευχαριστημένος απλά ψάχνω καλύτερη κάμερα για πάρτι παιδιών, διακοπές κλπ. 

Το 13Τ πιστεύω για κάμερα phone τα σπάει οπότε θα το χτυπήσω. 

Αυτό είναι θέμα optimization/miui ή κάποιας εφαρμογής, όχι του ίδιου του τσιπ . 

Ενημερωτικά πάντως να σου πω ότι τον ίδιο επεξεργαστή πάνω κάτω έχουν και τα 2 κινητά.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη ή τζαμακι για το κινητό; 

Επίσης άκουσα ότι υπάρχουν καταστήματα που σου κόβουν το τζαμακι ανάλογα με το κινητό σου και το προσαρμόσουν, έχετε δοκιμάσει κάτι τέτοιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, PETROS13 είπε

Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη ή τζαμακι για το κινητό; 

Επίσης άκουσα ότι υπάρχουν καταστήματα που σου κόβουν το τζαμακι ανάλογα με το κινητό σου και το προσαρμόσουν, έχετε δοκιμάσει κάτι τέτοιο; 

Πας Γερμανό και ζητάς το «ψητό». Κόστος 15€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PETROS13 είπε

Έχετε να προτείνετε κάποια θήκη ή τζαμακι για το κινητό; 

Επίσης άκουσα ότι υπάρχουν καταστήματα που σου κόβουν το τζαμακι ανάλογα με το κινητό σου και το προσαρμόσουν, έχετε δοκιμάσει κάτι τέτοιο; 

Στα Xiaomi Store βάζουν της Madico 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρε η γυναικα. τραβηξα καποιες φωτο. σε σχεση με το xiaomi mi note 10 pro που εχω, ε μαλλον υστερει. εκτος και αν πρεπει να περιμενουμε καμιααναβαθμιση. εχει βαλεικανενας gcam παιδια? πως σας φαινεται οσοναφορα την καμερα και μονο? αν ειχατε καλοκαμεροκινητο πριν? ευχαριστω

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...