Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης 55" QLED


keeper5511

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Σκοπεύω να προβώ σε αγορά νέας τηλεόρασης καθώς έμεινα με την 32άρα από το 2010 και θα ήθελα την βοήθεια σας. Το bugdet μου επιτρέπει να κινηθώ έως 800-900 ευρώ και θα ήθελα να επιλέξω κάποια πιο εμπορική μάρκα τύπου Samsung, LG ή κάποια άλλη. Επιπλέον, η τηλεόραση θα ήθελα είναι QLED και παράλληλα να είναι 100hz και άνω.

1)Έχετε κάποια μοντέλα να μου προτείνεται?

2)Ποια η γνώμη σας για τα μοντέλα Τηλεόρασης Samsung QLED 55" 4K Smart 55Q70C και 55Q80C??

3)Μου ανέφεραν πολλοί ότι για 100hz και πάνω ουσιαστική διαφορά θα δω ΜΟΝΟ αν συνδέσω κάποιο Playstation είτε PC στην τηλεόραση. Ισχύει κάτι τέτοιο?? Δηλαδή σε κάποια 1080p ταινία που θα βάλω δεν θα παρατηρήσω διαφορά? Το ρωτάω γιατί είναι κρίμα δοθούν τόσα χρήματα εφόσον δεν διαθέτω κάποια παιχνιδομηχανή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σε αναζήτηση τηλεόρασης με παρόμοια χαρακτηριστικά.

Τα 100hz δεν τα εκμεταλλεύεσαι μόνο σε περίπτωση ps5. Ακόμη και σε γρήγορες σκηνές ή σπορ μπορούν να βελτιώσουν την εμπειρία χρήσης.

Αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα; Θα έλεξα να επισκεφτείς κατάστημα και να συγκρίνεις μόνος σου.

Στα χαρακτηριστικά που ζητάς παίζουν πρακτικά οι Tcl και οι Samsung(μέχρι το όριο των 700€).

Μερικά μοντέλα που παίζουν και σε bf

Samsung QLED 55Q70C

Samsung QLED 55Q70B

Samsung QLED QE55Q80B

TCL QLED 55C735

TCL QLED 55C745

TCL QLED 55C805

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...