Προς το περιεχόμενο

απορία για Pylon ERP της Informatica και μεταβίβαση επιχείρησης


chocorellos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σε όλους, 

υπάρχει το εξής σενάριο και θέλω τις γνώσεις σας επι του θέματος. 

υπάρχει μια ατομική επιχείρηση του Χ, η οποία έχει αγορασμένη την εφαρμογή και έχει ετήσια συνδρομή μέχρι τον Νοέμβριο του 2024.

πρόκειται η επιχείρηση να πωληθεί στον Ψ (ο οποιος δεν έχει κάποια συγγενια με τον Χ) και μέσα σε όλα θα πουληθεί και ο υπολογιστής με το πρόγραμμα. 

οπότε εδώ προκύπτουν οι εξής αποριες:

α) Πρέπει ο Ψ να αγοράσει την εφαρμογή εξαρχής παρότι θα υπάρχει μέσα στον υπολογιστή ήδη?

β) αν δεν είναι απαραίτητο το α, οπότε ο Ψ κρατήσει την εφαρμογή , μπορεί η υπολοιπωμενη συνδρομή (από την στιγμή που είναι πληρωμένη) να αλλάξει απλά στοιχεία και να μεταβιβαστεί στον Ψ?

Επεξ/σία από chocorellos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτές οι απορίες νομίζω ότι πρέπει να απευθυνθούν στην εταιρεία που σας πούλησε το πρόγραμμα.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Αυτές οι απορίες νομίζω ότι πρέπει να απευθυνθούν στην εταιρεία που σας πούλησε το πρόγραμμα.

προφανώς και θα το κάνω. απλά όπως είναι λογικό η εταιρία θα θέλει να πουλήσει +1 πρόγραμμα, οπότε ίσως αποκρύψει κάτι ή ίσως "ξεχασει" να στο αναφέρει. γι αυτό ρωτάω αν κάποιος είχε παρόμοια εμπειρία οπότε να μπορέσει να με βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε απορία για Pylon ERP της Informatica και μεταβίβαση επιχείρησης

Ίσως είναι αργά πλέον, αλλά συνήθως οι συμφωνίες αυτές (sla κλπ.) αφορούν  νομικά πρόσωπα, αν δεν αλλάξει ΑΦΜ δεν έχει θέμα, αν αλλάξει τότε θα πρέπει να βρεις τους όρους να τους διαβάσεις, φαντάζομαι θες να δεις αν θα συμπεριλάβετε το κόστος του ERP στην αγορά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...