Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σύνδεσης Tp link eap 225 με xiaomi Pro 300M WiFi Extender


Kyparissia1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα ... θα ήθελα τα φώτα σας .., Σε μια εξωτερική κεραία Tp link eap 225 προσπαθώ να συνδέσω το xiaomi  Pro 300M WiFi Extender ώστε να επεκτείνω το σήμα ... αλλά το xiaomi δεν "Βλέπει" το δίκτυο από το Tp Link ... ακόμη και σχεδόν δίπλα από τη κεραία. Από το δίκτυο της tp link συνδέονται συσκευές (πχ κινητο) σε αρκετή απόσταση (όπως στο σημείο που θέλω να βάλω το xiaomi)... Τι μπορει να φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το βάλεις ακριβώς δίπλα στο router, βλέπει το δίκτυο;

Έχω το ίδιο extender και ενώ για χρόνια δούλευε σε συγκεκριμένο σημείο του σπιτιού ξαφνικά άρχισε τις αποσυνδέσεις και δεν έπιανε όπως συνήθως... Έκανα reset αλλά τίποτα δεν διορθώθηκε... Χωρίς να αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις του router, το extender έπρεπε να είναι σε οπτική επαφή με το router για να παίζει...αλλά πλέον ακόμα και δίπλα στο router δεν έχεις 100% σήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chios είπε

Το Xiaomi συνδέεται σε δίκτυα 2.5ghz, το tplink σε τη μπάντα το λειτουργείς; αν έχεις κλείσει τα 2.5 είναι λογικό να μην το βλέπει. 

To  tp link Λειτουργει κια στις 2 μπαντες 2,4 και 5 

 

4 ώρες πριν, skoulas είπε

Αν το βάλεις ακριβώς δίπλα στο router, βλέπει το δίκτυο;

Έχω το ίδιο extender και ενώ για χρόνια δούλευε σε συγκεκριμένο σημείο του σπιτιού ξαφνικά άρχισε τις αποσυνδέσεις και δεν έπιανε όπως συνήθως... Έκανα reset αλλά τίποτα δεν διορθώθηκε... Χωρίς να αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις του router, το extender έπρεπε να είναι σε οπτική επαφή με το router για να παίζει...αλλά πλέον ακόμα και δίπλα στο router δεν έχεις 100% σήμα...

Κοντά στο ρουτερ (που είναι της cosmote) συνδέεται ... στη κεραια της Tp link δε συνδέεται 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...