Προς το περιεχόμενο

Zack Snyder's Rebel Moon - All Parts (Netflix, 2023/2024)


Gogotsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/12/2023 στις 4:01 ΜΜ, W_anakin είπε

Εντάξει δεν είναι τόσο τραγικό κατά τη γνώμη μου.

Δεν ξέρω γιατί έχει φάει τόσο hate.

Από έναν σκηνοθέτη που καλώς ή κακώς έχει φτιάξει όνομα, από το hype για την ταινία και τα λεφτά που δόθηκαν για αυτήν, περιμένεις κάτι πολύ καλύτερο, με μεγαλύτερη συνοχή, καλύτερους διαλόγους και κατά προτίμηση όχι κάκιστη αντιγραφή των 7 Σαμουράι και σκηνών από άλλες ταινίες όπως το Avatar.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η βασική πλοκή δεν είναι κακή. Όχι πρωτότυπη, αλλά όχι απαραίτητα κακή. Στην παρουσίαση το χάνει. Περίμενα το αντίστροφο. Π.χ. η σκηνοθεσία και το cinematography δεν μου φάνηκαν ιδιαίτερα καλά. 

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Αφου θα βγαλει νεο cut θα το στρωσει οπως εγινε με το Justice League. 

Το Justice League δεν έστρωσε ποτέ. Γνώμη μου. :P

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Αφου θα βγαλει νεο cut θα το στρωσει οπως εγινε με το Justice League. 

Δεν στρώνει αυτό με τίποτα. Εκτός και αν μιλάμε για διαφορετικές σκηνές, αν αλλάξει τμήματα της ταινίας με εντελώς διαφορετικά, αν έχει γυρίσει δύο ταινίες(δεν εννοώ προφανώς το δεύτερο μέρος).
Ακόμα και τότε πάντως θα είναι στην καλύτερη μια μέτρια ταινία με στόρυ που δεν σου κεντρίζει το ενδιαφέρον επειδή οι χαρακτήρες είναι εντελώς χάρτινοι και οι διάλογοι γραμμένοι στο πόδι. Εκτός και αν αλλάξει ακόμα και αυτούς. Εκεί εντάξει, ίσως κάτι να γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπαν όλοι οι αποπάνω, όχι αυτοί στους οποίους για κάποιον λόγο τους άρεσε, οι υπόλοιποι. :D

Συν ότι πιστεύω πως ο καλύτερος ρόλος της Μπουτέλα ήταν στο Mummy με τον Τομ Κρούζ επειδή δεν είχε χρειαστεί να ανοίξει το στόμα της να πεί ούτε μία ατάκα, αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινία για παίζει την ώρα που κάνεις κάτι άλλο. Που και που να ρίχνεις μια ματιά. Την ιστορία την έχουμε δει σε περίπου σε 3074 ταινίες. Κακοί φασίστες τα βάζουν με καλούς και τσιγκλάνε έναν μοναχικό λύκο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα, μια χαρά ήταν η ταινία.

Οκ, δεν περίμενα να δω κάποιο αριστούργημα, αλλά το διασκέδασα και μάλιστα μετά απο πολύ καιρό όπου ειλικρινά είχα αγανακτίσει με πραγματικά κακές ταινίες.

Για παράδειγμα, την προηγούμενη μέρα, είχα δει το τελευταίο Flash, το οποίο ήταν απαράδεκτο. Σαν να έβλεπα video-game ήταν και με ένα σενάριο ανύρπακτο.

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουβάς η ταινία. Έχω βαρεθεί να κλείνω διακόπτη μπας και διασκεδάσω σε ταινία, δε μπορώ να το κάνω πλέον.

Την είδα σε 3 δόσεις μόνο και μόνο γιατί άξιζε η εικόνα. Το μόνο που από οτι φαίνεται έχει να προσφέρει πλέον το Hollywood.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κακό. Πέρασε η ώρα ευχάριστα και χωρίς βαρεμάρα ή να κάνει κοιλιά και συν τοις άλλοις έχω δει να αποθεώνονται πολύ χειρότερες ταινίες.
Θα περιμένω με ενδιαφέρον το δεύτερο Part και όπως ήδη ειπώθηκε, αν ο Snyder αποφασίσει πάλι να βγάλει δικό του Cut (για το Part I, ή ενδεχομένος ολοκληρομένο αφού βγει και το Part II) όπως έκανε με το Justice League ενδεχομένως να περάσει σε άλλη διάσταση καθότι είναι φανερό ότι υπήρχε potential.

Επεξ/σία από Innersense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
10 ώρες πριν, Thresh είπε

Βγήκε και το part 2

Το είχα ξεχάσει ότι βγαίνει, μέχρι εχτές που κοίταγα κατά τύχη τα imdb picks του Απριλίου.

Το είδα, πριν λίγο.

Μέχρι αύριο θα έχω ξεχάσει ότι το είδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαίνε (από τα γέλια? γοερά?) οι μανάδες και των επτά υπέροχων, κι όποιος πέταξε ώρες για να τα δει και τα δυο.

Τί παρωδία (ή μήπως τραγωδία) ήταν αυτό το πράμα? Τί γελοιότητα?

Να πεις ότι με τα χίλια ζόρια σε 4 ώρες είδαμε 5-6' που κάπως άξιζαν. Οτιδήποτε άλλο, ούτε καν σκουπίδι δεν το χαρακτηρίζεις.

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το target audience μάλλον ήταν άτομα 12-18 χρονών ή γενικότερα άτομα που ακόμα έχουν δει ελάχιστες ταινίες στην ζωή τους και όποιες σκηνοθετικές σεναριακές μετριότητες, τις καταπίνουν αμάσητες.

Είναι τόσες πολλές οι χαζομάρες στις δύο αυτές ταινίες, που γράφεις βιβλίο. Και πλέον, εν έτη 2024, τα εφέ σε καμιά περίπτωση δεν αποτελούν σωσίβιο για μια sci fi ταινία. Όσο καλά και αν είναι αυτά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρομερό ενδιαφέρον και για τα δύο πάρτς βλέπω εδώ στο φόρουμ. 

Σκοπός του μηνύματος μου είναι να βοηθήσω να φτάσει στις 4 σελίδες το thread (θέαση από κινητό). 

😋

Επεξ/σία από liakinen
  • Haha 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...