Προς το περιεχόμενο

To Deadpool 3 θα είναι η μοναδική κινηματογραφική ταινία των Marvel Studios για το 2024


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 hours ago, Thresh said:

  

Έχει γραφτεί και σε άλλα topics, ότι επειδή αρκετοί σεναριογράφοι δεν είναι ικανοί να γράψουν δικό τους original σενάριο (ή βιβλίο) ώστε να "μείνουν στην ιστορία", κάνουν σε τέτοιο βαθμό adaptation μπας και μείνει αυτό ως "δικό" τους έργο.

Τα αποτελέσματα ασφαλώς τραγικά...

Είναι συγκεκριμένο ψυχιατρικό σύνδρομο.

Η επιστημονική του ορολογία είναι : "Αδυνατώ να αναγνωρίσω ότι το υλικό που έχω μπροστά μου είναι καλό και δεν χρειάζεται να βελτιωθεί με τις προσωπικές μου μπούρδες"

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 14/11/2023 at 10:01, panther_512 said:

Τόσα χρόνια πρώτη φορά βλέπω κάποιον να τα έχει με τον Jackman. Ενδιαφέρον.

Έχεις γενικά θέμα με τον ηθοποιό αυτό? Tα "The prestige", "Australia", "The greatest showman", "Real steel", τα έχεις δεί?

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός αυτό είναι σίγουρο, πρώτη φορά τον είδα στους X-men ίσως παίζει ρόλο κι αυτό, του 2000 είναι η πρώτη ταινία. Είχαμε δει το Swordfish, τι πατάτα θεέ μου, είμασταν φοιτητές πληροφορικής τότε και είχαμε σκάσει στα γέλια με το πως υποτίθεται ότι είναι το computer hacking. Από τότε ψιλο-αποφεύγω οτιδήποτε παίζει ο Hugh Jackman.

Το the greatest showman δεν θα το δω ποτέ γιατί δεν με ενδιαφέρουν τα μιούσικαλ και το cast είναι της μετα-woke εποχής. Το Australia δεν το είδα γιατί τις βαριέμαι τις ταινίες εποχής που έχουν θεματικό τον πόλεμο.

Τις υπόλοιπες δεν τις ξέρω, το the prestige ίσως το τσεκάρω καθαρά γιατί παίζει ο Christian Bale που είναι ηθοποιάρα.

---
Γενικώς άμα δω μερικές ταινίες με έναν ηθοποιό και δεν μου κάνει κλικ, αρχίζω και αποφεύγω κάθε ταινία στην οποία παίζουν. Π.χ. δεν αντέχω να βλέπω άλλο τον Robert DeNiro και τον Al Pacino να το παίζουν βαρβατίλες και ειδικά ο Al Pacino που νομίζει ότι αν φωνάζεις και θυμώνεις σε κάθε ταινία είσαι ηθοποιάρα. Κάτι τύποι σαν τον Nicolas Cage που είναι μαΐντανός, ο Adam Sandler που βγάζει την ίδια ταινία κάθε χρόνο όπου τέρμα οι unfuckable φίλοι του και αυτός έχουν κουκλάρες γυναίκες και όλο κάπου μπλέκουν κτλ.

Τα τελευταία χρόνια έχω σταματήσει και τις ταινίες γενικά και δεν έχω χρόνο αλλά και δεν με εξιτάρουν πλέον. Εδώ έχουμε δωρεάν netflix περίπου 3 χρόνια από τον κωδικό του αδερφού μου και ανοίγει μόνο όταν έρχονται τα μικρά για να τους βάλουμε κινούμενα σχέδια.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Diavolos666 said:

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός αυτό είναι σίγουρο.......

Έδωσες επιλεκτικό άκυρο σε έναν ηθοποιό και ολόκληρη βιβλιοθήκη ταινιών από μία και μόνο ταινία. Και μιλάμε για ηθοποιό με όλη την έννοια της λέξης. Ο τύπος κάνει θέατρο, παίζει σε έργα και musical στο Broadway.

Γιατί άς πούμε δεν έδωσες άκυρο στις ταινίες του Ian McKellen που έκανε τον Magneto? Και έτσι να μήν δείς τα Lord of the rings? Ή να πάρεις με τη σειρά όλους τους συντελεστές της ταινίας X-Men (2000) και να βάλεις σε blacklist όλες τις δουλειές τους? Mαύρο στον Patrick Steward και στον James Marsden for ever.

Όπως και να έχει, δεκτή η άποψή σου, όσο παράξενη και αν μου φαίνεται.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panther_512 said:

Έδωσες επιλεκτικό άκυρο σε έναν ηθοποιό και ολόκληρη βιβλιοθήκη ταινιών από μία και μόνο ταινία. Και μιλάμε για ηθοποιό με όλη την έννοια της λέξης. Ο τύπος κάνει θέατρο, παίζει σε έργα και musical στο Broadway.

Γιατί άς πούμε δεν έδωσες άκυρο στις ταινίες του Ian McKellen που έκανε τον Magneto? Και έτσι να μήν δείς τα Lord of the rings? Ή να πάρεις με τη σειρά όλους τους συντελεστές της ταινίας X-Men (2000) και να βάλεις σε blacklist όλες τις δουλειές τους? Mαύρο στον Patrick Steward και στον James Marsden for ever.

Όπως και να έχει, δεκτή η άποψή σου, όσο παράξενη και αν μου φαίνεται.

Ναι είδα κάποιες ταινίες του όπως είπα και δεν μου κάνει. Το ότι δεν είδα όλες τις ταινίες του δεν ήταν μόνο γι' αυτόν αλλά και για το είδος των ταινιών ενίοτε.

Το θέατρο δεν μου αρέσει καθόλου, ούτε τα μιούζικαλ όπως και οι επιθεωρήσεις. Και προφανώς έχω δικαίωμα να μη μου αρέσουν, είναι ακριβώς όπως στην όπερα που πρέπει να είναι τέλειος φωνητικά κάποιος για να συμμετέχει, αλλά στον περισσότερο κόσμο δεν αρέσει. Δεν απαξιώνω την όπερα γιατί αντιλαμβάνομαι την δυσκολία που έχει αλλά δεν μπορώ να κάτσω να ακούω "τσιρίδες" όπως τα αποκαλεί η μάνα μου για ένα δίωρο.

Επίσης δεν με ξετρελαίνουν οι Iam McKeller και James Marsden, ειδικά ο δεύτερος δεν έχει παίξει και σε τίποτα βαθυστόχαστο κι ας μου αρέσει σαν ηθοποιός χωρίς να είναι στους top μου.

Ο Hugh Jackman μου βγάζει κάτι προσποιητικό έχω δει και κάποια άλλη που έπαιζε (συνολικά τρεις~τέσσερις ταινίες έχω δει) αλλά δεν θυμάμαι πως λέγονται, σε όλες μου φαίνεται ίδιος. Επίσης έχει παίξει ποτέ δευτερεύον ρόλο; Γιατί μεγάλοι ηθοποιοί έχουν παίξει και μικρούς ρόλους και τους αποθέωσαν, νομίζω ο Jackman απλά έχει προώθηση ως "πρωταγωνιστής" και ίσως και αυτό τον χαλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 15/11/2023 at 12:28, Diavolos666 said:

Δεν μου αρέσει ο ηθοποιός αυτό είναι σίγουρο, πρώτη φορά τον είδα στους X-men ίσως παίζει ρόλο κι αυτό, του 2000 είναι η πρώτη ταινία. Είχαμε δει το Swordfish, τι πατάτα θεέ μου, είμασταν φοιτητές πληροφορικής τότε και είχαμε σκάσει στα γέλια με το πως υποτίθεται ότι είναι το computer hacking. Από τότε ψιλο-αποφεύγω οτιδήποτε παίζει ο Hugh Jackman.

Το the greatest showman δεν θα το δω ποτέ γιατί δεν με ενδιαφέρουν τα μιούσικαλ και το cast είναι της μετα-woke εποχής. Το Australia δεν το είδα γιατί τις βαριέμαι τις ταινίες εποχής που έχουν θεματικό τον πόλεμο.

Τις υπόλοιπες δεν τις ξέρω, το the prestige ίσως το τσεκάρω καθαρά γιατί παίζει ο Christian Bale που είναι ηθοποιάρα.

---
Γενικώς άμα δω μερικές ταινίες με έναν ηθοποιό και δεν μου κάνει κλικ, αρχίζω και αποφεύγω κάθε ταινία στην οποία παίζουν. Π.χ. δεν αντέχω να βλέπω άλλο τον Robert DeNiro και τον Al Pacino να το παίζουν βαρβατίλες και ειδικά ο Al Pacino που νομίζει ότι αν φωνάζεις και θυμώνεις σε κάθε ταινία είσαι ηθοποιάρα. Κάτι τύποι σαν τον Nicolas Cage που είναι μαΐντανός, ο Adam Sandler που βγάζει την ίδια ταινία κάθε χρόνο όπου τέρμα οι unfuckable φίλοι του και αυτός έχουν κουκλάρες γυναίκες και όλο κάπου μπλέκουν κτλ.

Τα τελευταία χρόνια έχω σταματήσει και τις ταινίες γενικά και δεν έχω χρόνο αλλά και δεν με εξιτάρουν πλέον. Εδώ έχουμε δωρεάν netflix περίπου 3 χρόνια από τον κωδικό του αδερφού μου και ανοίγει μόνο όταν έρχονται τα μικρά για να τους βάλουμε κινούμενα σχέδια.

Το swordfish το θυμαμαι δυστηχώς αλλα και εσυ μην το παίρνεις προσωπικά "κοίτα τι δείχνουν" αμα ήταν να δείχνουν πραγματικά έναν χάκερ εναν προγραμματιστή το αποτέλεσμα θα ήταν μια ταινία που ούτε οι πληροφορικάριοι δεν θα έβλεπαν.Η ρεαλιστικότητα ποτέ δεν ήταν thrilling ,αν γινοντουσαν ετσι οι ταινίες θα βλεπαμε στο wolf of wall street και στο the big short στο 80% να κοιτανε spreadsheets και να διαβαζουν αρθρα αντι για παρτι στο γραφειο και κοκες σε σκαφη.

Ο Jackman δεν νομιζώ πως έχει να κάνει με την υποκριτική του αλλά με το παρουσιαστικό του και τον ανταγωνισμό έχει το παρουσιαστικό σουπερχιρο μουβι γκαι στο prestige και στο prisoners θυμάμαι να είναι παρα πολυ καλός δεν φανταζόσουν κάποιον άλλο στο ρόλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλιο αργα παρα ποτε. Απο το να ακυρωθει ας κυκλοφορησει λιγο επειτα.

On 13/11/2023 at 22:44, Diavolos666 said:

O wolverine δεν ήταν αρχηγός των x-men, ήταν μόρτης και οξύθυμος. Έκαναν στην άκρη ένα σωρό σημαντικούς χαρακτήρες και μου μετέτρεψαν τον wolverine σε ιππότη που πήγε να σώσει το βασίλειο και τσίμπησε και το γκομενάκι του Κύκλωπα αφού τον έβγαλαν με συνοπτικές διαδικασίες στην πρώτη ταινία!

Ποιος Wolverine απο ολους; του Len Wein; του McFarlane; του Frank Miller; του Alan Davis; Ποιος απο τους εκατονταδες Wolverine(s) ειναι το αρχετυπο του χαρακτηρα;

Ο Jackman αγαπηθηκε και τον λατρευουμε επειδη εδωσε τον δικο του Wolverine, οπως εκατονταδες καλλιτεχνες και σεναριογραφοι αντιστοιχως εκαναν για δεκαετιες πριν.

Η προιστορια με την Jean Gray υφισταται επισης για πολλα χρονια πισω, ΚΑΙ στο πολυ καλο κινουμενο σχεδιο. Δεν ξεκινησε ομως ουτε απο εκει ουτε και φυσικα απο την ταινια.

Επισης, ξερεις γιατι βγηκε με συνοπτικες διαδικασιες ο Cyclops; γιατι ενω εχει καποιες καλες ιστοριες και ορθως υφισταται ως χαρακτηρας γιαυτο που ειναι, Wolverine δεν ηταν ουτε θα γινει ποτε. Και πουλαει πολυ περισσοτερο και εχει πολυ καλυτερες ιστοριες και ο κοσμος τον θελει επισης περισσοτερο.

Στις τελευταιες ταινιες που βαλανε τον Cyclops απο τους κεντρικους, και δεν υφισταται ο Wolverine, και πατωσανε και δεν βλεπονται.

 

2023-11-2720_25_47-BESTofWOLVERINE_MarvelcomicsCartazdamarvelQuadrinhosvintageMozill.png.7c1d8f3d79193c65c64efd070a816ade.png

No Wolverine
No party

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, Getta Robo said:

Στις τελευταιες ταινιες που βαλανε τον Cyclops απο τους κεντρικους, και δεν υφισταται ο Wolverine, και πατωσανε και δεν βλεπονται.

Ναι γιατί στο πολύ καλό κινούμενο σχέδιο ο χαρακτήρας του Κύκλωπα ή μάλλον ο κάθε χαρακτήρας στους X-men ήταν πολύ ενδιαφέρον, μάλιστα από τους λιγότερο ενδιαφέροντες στα κινούμενα σχέδια ήταν ο Wolverine.

Μάλιστα από τους πιο μόρτιδες χαρακτήρες ήταν ο Gambit, στοιχεία του οποίου αν έβαζαν στην ταινία θα έθαβαν τον wolverine που ήταν το κεντρικό τους ενδιαφέρον..

Προσωπικά δεν είδα καμία ταινία (όπως και αρκετοί) καθαρά επειδή έβαλαν τον wolverine στον κεντρικό χαρακτήρα. Εμένα μου άρεσε περισσότερο η Φοίνικας και η Storm, τον wolverine τον θεωρούσα (τουλάχιστον στο κινούμενο σχέδιο) side character γιατί η δύναμή του δεν ήταν καν εντυπωσιακή ενώ αρκετοί άλλοι ήταν epic με massive effect, πολύ imba και aoe και δεν συμμαζεύεται. Τι να μου κλάσει ο wolverine που απλώς πηδούσε δεξιά και αριστερά και έβγαζε τα νύχια, σε αντιπαράθεση με την storm που άνοιγε τους ουρανούς ή την phoenix που κυριολεκτικά κινούσε γαλαξίες αν ήθελε.

Στις ταινίες μάλιστα φρόντισαν να μειώσουν τους πάντες ώστε να προσπαθήσουν να δημιουργήσουν το πορτραίτο του wolverine. Ξέφυγαν εντελώς από την σειρά/κόμικ/ταινία των μεταλλαγμένων που έχουν καταπληκτικές δυνάμεις και έκαναν μία βιοψία ενός χαρακτήρα που τον έντυσαν με ένα σωρό γιατί δεν είχαν τι άλλο να βγάλουν και φρόντισαν να μην λάμψει κανένας άλλος μην φανεί το πόσο πιο άδειος είναι σαν ήρωας ο wolverine.

Στην ταινία η phoenix δεν ήταν τίποτα, ήταν απλά το γκομενάκι που έπρεπε ντε και καλά να ερωτευτεί τον wolverine. Ούτε ταινία για teenagers, τέρμα πεπατημένη οδός.

Western το κατάντησαν, μηδέν μαγεία. Ο κάθε χαρακτήρας είχε από 1~2 λεπτά απλώς να δείξει την δύναμή του σε ένα συγκεκριμένο σημείο και μάλιστα τέρμα impromptu δηλαδή εκεί που δεν το περίμενε καλούνταν να φέρει εις πέρας κάτι και απλά το κατάφερνε.

Προφανώς αυτό γίνεται γιατί άλλο μία ταινία 2 ωρών και άλλο μία σειρά δεκάδων/εκατοντάδων επεισοδίων και από ότι φαίνεται επέλεξαν να κάνουν κάτι που δεν θα τους έβγαινε πανάκριβο με οπτικά εφέ, κάτι που στο κινούμενο σχέδιο ήταν το άλφα και το ωμέγα. Φαντάσου στο κινούμενο σχέδιο απλώς όλοι να υπήρχαν σε ένα σχολείο και απλώς να καθόταν και να μιλούσαν, σε κανέναν δεν θα άρεσε, αντιθέτως το κινούμενο σχέδιο είχε την ισορροπία ανάμεσα στην πλοκή, τον διάλογο αλλά και την δράση.

Για να μην πω για τον Magneto που έβαλαν έναν ζαρωμένο παππού να παίξει τον ρόλο του και αφαίρεσαν τα καλύτερα από τον χαρακτήρα του. Πουθενά δεν υπήρχε το στοιχείο του δυνατού εχθρού, του φόβιου χαρακτήρα. Ένας μαζεμένος παππούς που πιο πολύ έμοιαζε με μάγο παρά με τον magneto.

~~

Δεν με ενοχλεί που οι ταινίες ήταν βαρετές, εγώ έχω κατεβασμένη όλη την σειρά των κινουμένων σχεδίων και την βλέπω όποτε θέλω. Παίρνω την σωστή δόση από όλους τους χαρακτήρες και θεωρώ ότι απλώς δεν υπάρχει ταινία για τους x-men πιστή στην ιστορία των μεταλλαγμένων.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Diavolos666 said:

Ναι γιατί στο πολύ καλό κινούμενο σχέδιο ο χαρακτήρας του Κύκλωπα ή μάλλον ο κάθε χαρακτήρας στους X-men ήταν πολύ ενδιαφέρον, μάλιστα από τους λιγότερτο ενδιαφέροντες στα κινούμενα σχέδια ήταν ο Wolverine.

Προσωπικά δεν είδα καμία ταινία (όπως και αρκετοί) καθαρά επειδή έβαλαν τον wolverine στον κεντρικό χαρακτήρα. Εμένα μου άρεσε περισσότερο η Φοίνικας και η Storm, τον wolverine τον θεωρούσα (τουλάχιστον στο κινούμενο σχέδιο) side character γιατί η δύναμή του δεν ήταν καν εντυπωσιακή ενώ αρκετοί άλλοι ήταν epic με massive effect, πολύ imba και aoe και δεν συμμαζεύεται. Τι να μου κλάσει ο wolverine που απλώς πηδιούσε δεξιά και αριστερά και έβγαζε τα νύχια, σε αντιπαράθεση με την storm που άνοιγε τους ουρανούς ή την phoenix που κυριολεκτικά κινούσε γαλαξίες αν ήθελε.

Στις ταινίες μάλσιτα φρόντισαν να μειώσουν τους πάντες ώστε να προσπαθήσουν να δημιουργήσουν το πορτραίτο του wolverine. Ξέφυγαν εντελώς από την σειρά/κόμικ/ταινία των μεταλλαγμένων που έχουν καταπληκτικές δυνάμεις και έκαναν μία βιοψία ενός χαρακτήρα που τον έντυσαν με ένα σωρό γιατί δεν είχαν τι άλλο να βγάλουν και φρόντισαν να μην λάμωει κανένας άλλος μην φανεί το πόσο πιο άδειος είναι σαν ήρως ο wolverine.

Western το κατάντησαν, μηδέν μαγεία. Ο κάθε χαρακτήρας είχε από 2~3 λεπτά απλώς να δείξει την δύναμή τους σε ένα συγκεκριμένο σημείο και μάλιστα τέρμα impromptu δηλαδή εκεί που δεν το περίμενε καλούνταν να φέρει εις πέρας κάτι και απλά το κατάφερνε.

Προφανώς αυτό γίνεται γιατί άλλο μία ταινία 2 ωρών και άλλο μία σειρά δεκάδων/εκατοντάδων επισοδείων.

Συγκρινεις ενα χαρακτηρα απο το 1974 με το πλουσιο υποβαθρο του, με ενα πολυ καλο κινουμενο σχεδιο του 1992.

Υπαρχουν παρα πολλες διαφορετικες ενσαρκωσεις του χαρακτηρα μεσα σε αυτα τα σχεδον 20 χρονια, και του κινουμενου σχεδιο ενω ειναι καλη, σε καμια περιπτωση δεν ειναι απο τις καλυτερες.

Ενω πραγματι το κινουμενο σχεδιο ηταν και παραμενει καλο, φυσικα δεν συγκρινεται με το πρωταρχικο υλικο, οπου ειναι τα κωμικ. Ειδικα το Dark Phoenix saga, μια απο τις καλυτερες ιστοριες σε κωμικ, δεν αποδωθηκε ποτε και πουθενα αλλου με εστω ικανοποιητικο τροπο.

Αυτο που αρεσει σε πολυ κοσμο στο Wolverine ειναι ο συνδιασμος του χαρακτηρα του, του ασυμβιβαστου ημιαγριου αντιηρωα, και το τραγικο υποβαθρο του. Οχι οι δυναμεις του, οπου φυσικα υπαρχουν χαρακτηρες με απειρως περισσοτερες δυνατοτητες.

Το λαθος σου ειναι που βλεπεις αποκλειστικα και μονο το ευρυτερο συμπαν των X-men απο την σκοπια του κινουμενου σχεδιου. Υπαρχουν περισσοτερες πηγες οπου βασιστηκαν, φυσικα μεταξυ αυτων τα κωμιξ και βιντεοπαιχνιδια, και οχι μονο η σειρα του 92.

Ειναι απιστευτα λαθος αυτο που λες, ο Wolverine ειχε χρονια πριν το κινουμενο σχεδιο παρα πολυ καλες ιστοριες και πτυχες στην προσωπικοτητα του. Πολυ πλουσιοτερη και απο του Cyclops και απο την Storm συγκεκριμενα.

Και επαναλαμβανω, ολα ειναι ζητημα πωλησεων / ζητησης. Ο κοσμος θελει Wolverine και προσφερουν Wolverine. Ο κοσμος δεν θελει (τοσο εστω) Cyclops και Storm, οποτε καλυπτουν τις απαιτησεις αντιστοιχως.

Φυσικα και δεν μιλαμε για αριστουργηματα της εβδομης τεχνης για τις ταινιες X-men, αλλα απο τους λογους που εχουν ενδιαφερον ειναι ο ρολος του Jackman. Ο δικος του Wolverine εκανε πολλα πραγματα διαφορετικα αλλα και καλα.

Απο επιλογη σου δεν εχεις δει τις ταινιες του και δεν εχεις αποψη επι αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, Getta Robo said:

Απο επιλογη σου δεν εχεις δει τις ταινιες του και δεν εχεις αποψη επι αυτου.

Έχω άποψη ότι δεν έχουν σχέση με τα κινούμενα σχέδια με τα οποία μπορώ να τις κρίνω, γιατί τα κόμιξ δεν μπορούν να συγκριθούν με ταινία/κινούμενο σχέδιο, έχουν άλλη δομή.

Είδα την πρώτη ταινία, είδα ότι δεν μου άρεσε καθόλου και εφόσον δεν έχουν σχέση με τα κινούμενα σχέδια απλώς δεν με ενδιαφέρουν οι υπόλοιπες ταινίες τους. Δεν είναι οι X-men, είναι ο wolverine και οι υπόλοιποι στελεχώνουν την ιστορία που κινείται γύρω από αυτόν, σε αυτούς που αρέσει άρεσε... σε εμένα και σε αρκετό κόσμο δεν άρεσε. Το ότι την είδα αρκετοί δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορούσαν να την δουν πολλαπλάσιοι αν ήταν πιο σωστά δομημένη η ταινία.

Επίσης κάνεις το λάθος να κρίνεις τους χαρακτήρες από το τελικό αποτέλεσμα μιας ταινίας που όπως είπες πάτωσε.

Και η Μικρή Γοργόνα πάτωσε όχι γιατί δεν αρέσει ο χαρακτήρας, αντιθέτως είναι από τις πιο αγαπημένες πριγκίπισσες της Disney, απλώς στην ταινία κατέστρεψαν την ιστορία και την αρχική ιδέα αλλά και του χαρακτήρα της γοργόνας, το ίδιο θα γίνει και στην Χιονάτη που ακόμα δεν βγήκε πιστεύουν ότι θα είναι από τις μεγαλύτερες πατάτες.

Άλλες παραλλαγές ταινιών δεν πάτωσαν γιατί απλώς έδωσαν μία διαφορετική τροπή, δεν αποδόμησαν χαρακτήρες, όπως στην ταινία Snow White and the Huntsman

Ο Κύκλωπας που λες ότι απέτυχε, εμείς που μας αρέσει ο χαρακτήρας του δεν πήγαμε καν να δούμε την ταινία εφόσον δεν κινούνται στην σωστή σειρά που κινούνται τα κόμιξ και το κινούμενο σχέδιο.

Όπως δεν με ενδιαφέρει να δω μια αφροαμερικανή να παίζει την Άριελ, δεν με ενδιαφέρει να δω άλλη μία αποτυχημένη ενσάρκωση του Κύκλωπα (ή του κάθε χαρακτήρα) από ένα στούντιο που δεν ενδιαφέρεται για τους χαρακτήρες τους.

Αν θέλω να δω Κύκλωπα, Storm, Phoenix κτλ... απλά βλέπω το κινούμενο σχέδιο.

Υ.Γ. το πρόβλημά μου δεν ήταν με τον wolverine καθ'αυτό, αλλά με όλους τους χαρακτήρες που έκαναν στην άκρη.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...