Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - DPD Grece προβλημα με παραδοση


gf030

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και πανω απο μηνα εχω παραγγειλει κατι πραγματακια απο ali. Πριν τρεις μερες εφτασαν στην DPD και σημερα συμφωνα με το tracking, εφυγε για παραδοση.

Δεν ελαβα κανενα μηνυμα, δεν με πηρε κανεις τηλεφωνο, δεν μου χτυπησε κανεις κουδουνι και πριν λιγο βρισκω αυτο:
Unsuccessful delivery
Hi george tade,
Your order xxxxxxxxxxxxxx could not be delivered as planned. This could have happened because of a failed signing, a miscommunication, or for other reasons. Please click below to view more details regarding your order.
Στο tracking αναφερει:
14 Nov 2023 14:15 Delivery failed. Not at home.
14 Nov 2023 17:14 Unsuccessful Delivery. Consignee not present - informed first time
14 Nov 2023 20:11 Returned to Office

Επαναλαμβανω οτι σημερα μεχρι και τωρα ημουν στο σπιτι μαζι με 3 ατομα, δεν χτυπησε κουδουνι,\δεν ελαβα κανενα μηνυμα κλπ...
Εν τω μεταξυ αυτες τις μερες προσπαθω σχεδον ανα μια ωρα να καλεσω αυτην την DPD χωρις αποτελεσμα, απλα δεν σηκωνουν τηλεφωνο...
Τι κανω;...

 
 
 
 
 
 

Ποσες μερες μενει το δεμα - αν μενει -  στην αποθηκη τους, ξερει κανεις;...

Γενικα αυτη η DPD τι λεει, δεν την εξερα μεχρι προχτες....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες μέσα στην dpd γράψε τον αριθμό αποστολής και μετά θα σου εμφανίσει δίπλα ακόμη έναν αριθμό. Αυτός είναι της ACS και με αυτόν θα κανείς αναζήτησή το δεμα σου εδώ Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ACS?... δεν ηθελα να ξαναεμπλακω με δαυτους, εχω κακη πειρα. Εντελει τους πηρα, σιγουρα δεν ηρθαν να παραδωσουν αλλα το δεμα ηταν εκει, πηγα και το παρελαβα εγω.

Το γνωστο κολπο της ACS (και αλλων) για να μην κανουν παραδοση.

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα, πως κανω επιστροφη σε πραγμα που δεν μου κανει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημέρα σας ,  εγώ έχω ένα δέμα να παραλάβω απο την  TEMU  μέσα από ΤΗΝ   DPD στην ελλαδα, και δεν σηκώνει το τηλέφωνο κάνεις τους εδώ και 5 ημέρες τι να κάνω?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MariaManolidi είπε

Καλημέρα σας ,  εγώ έχω ένα δέμα να παραλάβω απο την  TEMU  μέσα από ΤΗΝ   DPD στην ελλαδα, και δεν σηκώνει το τηλέφωνο κάνεις τους εδώ και 5 ημέρες τι να κάνω?????

DPD = ACS απευθύνσου στο πλησιέστερο υποκατάστημα της περιοχής σου (εφοσον στο tracking no. σου δείχνει ότι εχει παραδοθεί στο κατάστημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσα τον αριθμό που μουλάρι η DPD στην ACS και μου είπε ότι το δέμα μου δεν το έχει καν  !!

Έστειλα email στην dpd και μου απάντησαν ότι αυτό που λέει οτι εκτελωνιστηκε ,  τάχα μου δεν είναι εδώ  αλλά κάπου στην Ευρώπη..... Τι να κανω δεν ξερω ....??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/3/2024 στις 4:31 ΜΜ, MariaManolidi είπε

Έδωσα τον αριθμό που μουλάρι η DPD στην ACS και μου είπε ότι το δέμα μου δεν το έχει καν  !!

Έστειλα email στην dpd και μου απάντησαν ότι αυτό που λέει οτι εκτελωνιστηκε ,  τάχα μου δεν είναι εδώ  αλλά κάπου στην Ευρώπη..... Τι να κανω δεν ξερω ....??

Αφού εκτελωνίστηκε, είναι θέμα λίγων ημερών να παραλάβεις. Υπομονή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Mlenko είπε

Παιδιά ο αριθμός που παίρνεις από dpd  ειναι ο ίδιος που βάζεις για track και στην acs? η σου δίνουν άλλον μετά.

Ο ίδιος ειναι. Αν μιλάμε από Aliexpress θα πρέπει να ειναι 10ψηφιος της μορφής 76********.  Αλλά δεν θα φανεί στο tracking της ACS μεχρι να το παραλάβει από την dpd.

Αν σε καποια περίπτωση είτε από Aliexpress είτε από αλλού υπάρχει next tracking number μπορεις να το δεις εδώ  https://parcelsapp.com/  θα το γράφει πάνω δεξιά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...