Προς το περιεχόμενο

Μια αγνωστη Συνδρομη


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα φιλοι μου...κοιταζοντας σημερσ την κινηση του λογαριασμου που διατηρω στην ΕΤΕ(συνταξιουχος γαρ), βλεπω & το εξης: Αγορα CBA*BitTorrent (σε δεσμευση)...και το ποσο ακρη δεξια, αυτο δηλ.που μου αφαιρουν-απο χτες-ειναι --5,75 ευρω. Μηπως γνωριζει καποιος φιλος εδω, τι ειναι αυτη η κρατηση; μου ειναι αγνωστη εντελως. σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vounisios είπε

Καλημερα φιλοι μου...κοιταζοντας σημερσ την κινηση του λογαριασμου που διατηρω στην ΕΤΕ(συνταξιουχος γαρ), βλεπω & το εξης: Αγορα CBA*BitTorrent (σε δεσμευση)...και το ποσο ακρη δεξια, αυτο δηλ.που μου αφαιρουν-απο χτες-ειναι --5,75 ευρω. Μηπως γνωριζει καποιος φιλος εδω, τι ειναι αυτη η κρατηση; μου ειναι αγνωστη εντελως. σας ευχαριστω.

Και μόνο που γράφει bittorrent προσωπικά θα είχα επικοινωνήσει ΕΧΘΕΣ με την τράπεζα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, vounisios said:

Καλημερα φιλοι μου...κοιταζοντας σημερσ την κινηση του λογαριασμου που διατηρω στην ΕΤΕ(συνταξιουχος γαρ), βλεπω & το εξης: Αγορα CBA*BitTorrent (σε δεσμευση)...και το ποσο ακρη δεξια, αυτο δηλ.που μου αφαιρουν-απο χτες-ειναι --5,75 ευρω. Μηπως γνωριζει καποιος φιλος εδω, τι ειναι αυτη η κρατηση; μου ειναι αγνωστη εντελως. σας ευχαριστω.

Το Bittorrent είναι πρόγραμμα μέσω του οποίου κατεβάζεις ταινίες, σειρές. Δωρεάν είναι, εκτός κι αν πληρώσεις την ad-free (χωρίς διαφημίσεις) εφαρμογή του κινητού. Έχεις κάνα γιο ή εγγονό που να κατεβάζει ταινίες, σειρές κλπ... και υπάρχει περίπτωση να είχαν πρόσβαση στη κάρτα σου, στο κινητό σου, ή στην εφαρμογή ebanking του κινητού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Το Bittorrent είναι πρόγραμμα μέσω του οποίου κατεβάζεις ταινίες, σειρές. Δωρεάν είναι, εκτός κι αν πληρώσεις την ad-free (χωρίς διαφημίσεις) εφαρμογή του κινητού. Έχεις κάνα γιο ή εγγονό που να κατεβάζει ταινίες, σειρές κλπ... και υπάρχει περίπτωση να είχαν πρόσβαση στη κάρτα σου, στο κινητό σου, ή στην εφαρμογή ebanking του κινητού;

Οχι.δεν εχει προσβαση κανεις αλλος, μονο εγω συναλασσομαι . Τωρα ταινιες κλπ εχω μεχρι σημερα το μΤορρεντ, free...αλλα μου ειναι λιγο δυσκολο, ειμαι επαρχια-χωριο-αυτες τις μερες & δεν εχω & ΕΤΕ εδω κοντα.οποτε μαλλον οταν κατεβω Αθηνα θα το ελεγξω καλυτερα...Δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι σημερα.& αλλαζω ταχτικα κωδικους χωρις παραβιαση μεχρι σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, vounisios said:

Οχι.δεν εχει προσβαση κανεις αλλος, μονο εγω συναλασσομαι . Τωρα ταινιες κλπ εχω μεχρι σημερα το μΤορρεντ, free...αλλα μου ειναι λιγο δυσκολο, ειμαι επαρχια-χωριο-αυτες τις μερες & δεν εχω & ΕΤΕ εδω κοντα.οποτε μαλλον οταν κατεβω Αθηνα θα το ελεγξω καλυτερα...Δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι σημερα.& αλλαζω ταχτικα κωδικους χωρις παραβιαση μεχρι σημερα.

Καταρχάς κοίτα στην εφαρμογή της Εθνικής, αν η χρέωση έγινε από τη κάρτα ή απευθείας απ'τον τραπεζικό λογαριασμό. Αν έγινε απευθείας απ'τον τραπεζικό λογαριασμό, έχεις σοβαρό θέμα. Αν η χρέωση έγινε μέσω της κάρτας, τότε πάτα Διαχείρηση (Management) και απενεργοποίησε τις οnline συναλλαγές και τις συναλλαγές προς το εξωτερικό...μέχρι να βρεις τι συνέβη.

Το μΤοrrent το έχεις εγκατεστημένο στο pc ή στο κινητό; Διότι στο κινητό στις σελίδες διαμοιρασμού αρχείων, όταν πατάς να κατεβάσεις το torrent ή όταν πατάς στο magnet... πολλές φορές ανοίγουν περίεργα popups (ροζ περιεχόμενο, καζίνο, κλπ) τα οποία πρέπει να τα κλείσεις αμέσως. Μπορεί δηλαδή να εγκαταστήθηκε στο κινητό κάποιο κακόβουλο λογισμικό;

Επίσης πρέπει να θυμηθείς μήπως εγκατέστησες ποτέ δωρεάν το μtorrent ή το bittorrent και να καταχώρησες τη κάρτα σου ή τον αριθμό λογαριασμού για επιβεβαίωση (χωρίς χρέωση); Σ'αυτή τη περίπτωση μπορεί να ενεργοποίησες πάγια εντολή χωρίς να το κατάλαβες, και να χρεώθηκες συνδρομή μετά απ'τη δοκιμαστική περίοδο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vounisios είπε

Οχι.δεν εχει προσβαση κανεις αλλος, μονο εγω συναλασσομαι . Τωρα ταινιες κλπ εχω μεχρι σημερα το μΤορρεντ, free...αλλα μου ειναι λιγο δυσκολο, ειμαι επαρχια-χωριο-αυτες τις μερες & δεν εχω & ΕΤΕ εδω κοντα.οποτε μαλλον οταν κατεβω Αθηνα θα το ελεγξω καλυτερα...Δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι σημερα.& αλλαζω ταχτικα κωδικους χωρις παραβιαση μεχρι σημερα.

Τηλέφωνο στην ΕΤΕ ΤΩΡΑ!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vounisios είπε

Οχι.δεν εχει προσβαση κανεις αλλος, μονο εγω συναλασσομαι . Τωρα ταινιες κλπ εχω μεχρι σημερα το μΤορρεντ, free...αλλα μου ειναι λιγο δυσκολο, ειμαι επαρχια-χωριο-αυτες τις μερες & δεν εχω & ΕΤΕ εδω κοντα.οποτε μαλλον οταν κατεβω Αθηνα θα το ελεγξω καλυτερα...Δεν ειχα ποτε προβλημα μεχρι σημερα.& αλλαζω ταχτικα κωδικους χωρις παραβιαση μεχρι σημερα.

Μήπως στο παρελθόν είχες κάνει κάποια δωρεά για πρέμιουμ συνδρομή σε κάτι Ελληνικά τορεντ με κάρτα  και αυτή ενεργοποίησαν κάποια πάγια εντολή;;;

Μπήκα τις προάλες σε ένα παρόμοιο που ήμουν μέλος , είχα μήνες να μπώ (τάχω κόψει πλέον)😜  είδα ότι είναι κλειστό για περιεχόμενο και λέει ότι πλέον η συνδρομή είναι υποχρεωτική και για τα απλά μέλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2023 στις 2:50 ΜΜ, papoys1 είπε

Μήπως στο παρελθόν είχες κάνει κάποια δωρεά για πρέμιουμ συνδρομή σε κάτι Ελληνικά τορεντ με κάρτα  και αυτή ενεργοποίησαν κάποια πάγια εντολή;;;

Μπήκα τις προάλες σε ένα παρόμοιο που ήμουν μέλος , είχα μήνες να μπώ (τάχω κόψει πλέον)😜  είδα ότι είναι κλειστό για περιεχόμενο και λέει ότι πλέον η συνδρομή είναι υποχρεωτική και για τα απλά μέλη. 

Ειλικρινα δεν θυμαμαι...οταν γυρισω Αθηνα, θα το ελεγξω.σας ευχαριστω πολυ!

Στις 16/11/2023 στις 2:34 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Τηλέφωνο στην ΕΤΕ ΤΩΡΑ!!!!

 

Οκ.μιλησα με ΕΤΕ...Δεν υπαρχει θεμα παραβιασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 16/11/2023 στις 12:06 ΜΜ, vounisios είπε

Καλημερα φιλοι μου...κοιταζοντας σημερσ την κινηση του λογαριασμου που διατηρω στην ΕΤΕ(συνταξιουχος γαρ), βλεπω & το εξης: Αγορα CBA*BitTorrent (σε δεσμευση)...και το ποσο ακρη δεξια, αυτο δηλ.που μου αφαιρουν-απο χτες-ειναι --5,75 ευρω. Μηπως γνωριζει καποιος φιλος εδω, τι ειναι αυτη η κρατηση; μου ειναι αγνωστη εντελως. σας ευχαριστω.

Συνδρομή στο bit torrent ειναι λογικα,μ γκουγκλαρισα το cba*bittorrent παράδειγμα από άλλο φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...