Προς το περιεχόμενο

30% μπαταρία Android κινητού εξαντλείται την νύχτα σε κατάσταση ύπνου το κινητό με όλα κλειστά, απλά σε αναμονη!


DIMOSPLA
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από stormrain,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί η μπαταρία στο Android μου κινητό  αδειάζει 30% σε κατάσταση ύπνου από αργά το βράδυ 23:30 έως 07:00 με όλα τα δεδομένα φόντου απενεργοποιημένα και τις περισσότερες εφαρμογές περιορισμένες;

Επεξ/σία από DIMOSPLA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε 30% μπαταρία Android κινητού εξαντλείται την νύχτα σε κατάσταση ύπνου το κινητό με όλα κλειστά, απλά σε αναμονη!

Ευχαριστώ. Το ξέρω. Και μου έχει τύχει Doogee να το βρίσκω το πρωί +1 μονάδα στην μπαταρία! Δεν μπορώ να πω εταιρία μόνο ότι είναι Android 12 και καινούριο από το κουτί του.Αυτο το πράγμα δεν το κάνουν ουτε κινητά της πλάκας! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι κατά την γνώμη μου δεν θέλω να δυσφημισω κανένα.Μπορει να είναι και δικό μου λάθος. Είναι πάντως γνωστή εταιρεία με αναγνωρισμένα ακριβά κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Τι εννοείς δεν μπορείς να πεις εταιρεία;; Αν και για να λες Android 12 απο το κουτι μου κανει για Xiaomi ή Motorola

Είναι επτασφράγιστο μυστικό, τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα. 

 

Όπως και να έχει κάποια εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο και τρώει μπαταρία, στα στατιστικά της τι εφαρμογές βλέπεις; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
  • Λύση
7 ώρες πριν, DIMOSPLA είπε

Εννοώ ότι κατά την γνώμη μου δεν θέλω να δυσφημισω κανένα.Μπορει να είναι και δικό μου λάθος. Είναι πάντως γνωστή εταιρεία με αναγνωρισμένα ακριβά κινητά.

Αν θελεις πραγματι βοηθεια, αναφερε ακριβως το μοντελο και την εταιρεια. Δεν ειναι δυσφημιση το οτι μια συσκευη ενος κατοχου εχει battery drain, αυτο ελλειπε.

Καποια εφαρμογη λογικα στο προκαλει, δεν ειναι optimized για την εκδοση του λειτουργικου ή απλα δεν "εκατσε καλα"¨ κατα την εγκατασταση. Αν εχεις καμια ιδιαιτερη, βγαλτην, κανε επανεκινηση και παρακολουθησε το.

Αν δεν εχεις καποια περιεργη εφαρμογη, κανε Hard Reset και αν δεν εχεις και πολλες εφαρμογες ξαναπερασε τες μια μια χειροκινητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αυτό που λέει ο stormrain έχει πολύ λογική και θα το δοκιμάσω.

Ίσως να φταίει ότι στο στήσιμο του κινητού στην εκκίνηση επέλεξα αντιγραφή από άλλη συσκευή αντροιντ άρα κληρονόμησε όλες τις εφαρμογές από την "άλλη συσκευή"" και μπορεί κάποια να μην του έκατσε καλά.

Αγαπητέ Chios στα στατιστικά της μπαταρίες φαίνονται οι συνήθεις εφαρμογές.

Το περίεργο όμως είναι ότι κάποιες βασικές όπως το σύστημα αντροιντ οθόνη, τηλέφωνο μετράνε όπως 20 μέρες! Δεν ξέρω αν είναι σωστό, όμως δεν το έχω δει σε άλλα κινητά, και έχω πολλά!

Στα αλλά μετά την φόρτιση μετρά από κει και πέρα, μηδενίζουν οι μετρητές, εδώ μέτρα από όταν το πρώτο άνοιξα.

Για κάποιο λόγο δεν σταματάνε οι εφαρμογές να τρέχουν!

Παρά το ότι τις έχω όλες περιορισμένες και με τα δεδομένα παρασκηνίου οφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά κάποιο doogee ή agm θα εννοεί ο φίλος... κινητά τέρμα budget (σε όλους τους τομείς) με τα οποία ελάχιστοι ασχολούνται.

Σύμφωνα με αγγελίες του, αλλά κ αναρτήσεις του σε παλαιότερα νήματα.

Υποτίθεται ότι έχουν σούπερ επαναστατικές θερμικές κάμερες κ rugged δυνατότητες κλπ (κ όντως μπορεί να ισχύει καθότι δεν γνωρίζω,  αλλά κ επειδή μαζί με ελεφον, κουμποτ, ζερφον, ουλεφον, ουκιτέλ,μπλακβιού, κλπ-φον ανήκουν σε τριτο-τέταρτους κατασκευαστές).

Παρόλα αυτά το hard reset κ ο Θεός βοηθός, είναι μονόδρομος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Κανένα από τα κινητά που πουλάω αυτή τη στιγμή δεν έχουν αυτό το πρόβλημα! Κι αν το είχαν θα ενημέρωνα πριν.

Εδώ μιλάμε για αντροιντ και το αντροιντ είναι αντροιντ ανεξάρτητα σε ποιον κατασκευαστή είναι εγκατεστημένο, για αυτό δεν αναφέρω κατασκευαστή και για ενημέρωση όλων εδώ αναφέρω ότι η εταιρεία το αντικατέστησε με καινούριο παρότι υποστηρίζει τα ίδια που λέτε κι εδώ, περί εφαρμογές που τρέχουν , ολική επαναφορά κλπ..

Τους είπα αφού δεν έχει τίποτα να το κρατήσετε, εγώ θέλω καινούριο σφραγισμένο 

Χαίρομαι για την κριτική σου στα ανθεκτικά κινητά! Άσε με όμως να σου στείλω να δοκιμάσεις δωρεάν για 2 μέρες ένα από αυτά που τα έχουν ΟΛΑ (και τεράστια Ρομ,ραμ, κάμερα, θερμική, υπέρυθρες, 4 ηχεία κλπ κλπ) και άμα δεν πάθεις την πλάκα σου να μου πεις!

Έχω περάσει κι από Σαμσουνγκ, ειμουν μόνιμος 20 χρόνια και! Ε αυτά τα κινητά φίλε μου δεν μπορείς να τα αφήσεις από τα χέρια σου! Είναι καταπληκτικά.

Σε ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, DIMOSPLA said:

Χαίρομαι για την κριτική σου στα ανθεκτικά κινητά! Άσε με όμως να σου στείλω να δοκιμάσεις δωρεάν για 2 μέρες ένα από αυτά που τα έχουν ΟΛΑ (και τεράστια Ρομ,ραμ, κάμερα, θερμική, υπέρυθρες, 4 ηχεία κλπ κλπ) και άμα δεν πάθεις την πλάκα σου να μου πεις!

Έχω περάσει κι από Σαμσουνγκ, ειμουν μόνιμος 20 χρόνια και! Ε αυτά τα κινητά φίλε μου δεν μπορείς να τα αφήσεις από τα χέρια σου! Είναι καταπληκτικά.

Σε ευχαριστώ 

 

Πώς είχες samsung 20 χρόνια όταν το πρώτο samsung android  βγήκε το 2009 πρίν 14 χρόνια? 🤔

Επίσης δουλευα στην εταιρία που έκανε εισαγωγη όλες αυτες τις μάρκες την Data media (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τώρα) και ξέρω για την ποιότητά τους, άστο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Έχεις δίκιο σε όλα να με συγχωρείς!

Η Σαμσουνγκ δεν  βγάζει κινητά από το 1988 .

Να σε ευχαριστήσουμε όλοι μας που οι εταιρία σου έγινε αφορμή να γνωρίσουμε αυτά τα καταπληκτικά ανθεκτικά κινητά.

 

Ευχαριστώ καλή Κυριακή 

Επεξ/σία από DIMOSPLA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...