Προς το περιεχόμενο

Εύκολη κ γρήγορη δημιουργία blog με εύχρηστο template?


leonidasgr2003
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από leonidasgr2003,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

Θέλω να βρω ένα template το οποίο θα είναι απλό στη χρήση ώστε να το ανεβάσω στο google blogger και να ανεβάζω βίντεο φωτογραφίες άρθρα. 

Βρήκα ένα template στο https://poppy-way2themes.blogspot.com/2018/05/a-loving-heart-is-truest-wisdom.html?m=1

Ωστόσο μου φαίνεται δύσκολη η παραμετροποίηση όσων αφορά τα layouts κλπ. 

Υπάρχει κάτι σε στυλ webnode όπου θα δώσω 20€ μια φορά και θα είναι αυτοματοποιημένο; Πάντα για google blogger καθότι δίνει δωρεάν αποθήκευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο οικονομικο και ευκολο ειναι το blogger , μετα υπαρχει και το tumblr.

για μεγαλυτερη ευκολια υπαρχει το wix αλλα εχει συνδρομη 10 ευρω το μηνα , αλλα σου παρεχει τα παντα host, δωρεαν domain και ο σχεδιασμος ειναι drag and drop με ετοιμα εικονιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ στο wix να φτιάξω και να αγοράσω ένα template να φαίνεται επαγγελματικό,  να το κατεβάσω χωρίς watermarks και να το ανεβάσω στο blooger της google?

Καλό το wix me to drag n drop αλλά δε μπορώ να πληρώνω λεφτά κάθε μήνα για το χόμπι μου . Κ το τελείως δωρεάν της google εμφανισιακά είναι χάλια . 

Εγώ θέλω κάτι τέτοιοScreenshot_2023-11-17-14-26-53-297_com.opera.browser.jpg.6f9239ff7a74c040f8a61b76221a1bf3.jpg

Εσύ τι έφτιαξες; Από ποια σελίδα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πώς θα γράψω σε κατηγορία ξέχωρα από την κεντρική; Δίνει κάποια επιλογή το μπλόγκερ; Πχ επιλέξετε σελίδα/υποκατηγορία για το άρθρο σας ; 

Αν θέλω να γράψω εκεί που φαίνεται το κόκκινο βέλος (μέσα στο υποσέλιδο)

 

 

 

IMG_20231128_131237.jpg

Στις 17/11/2023 στις 10:22 ΠΜ, Exodia The Forbidden One είπε

το πιο οικονομικο και ευκολο ειναι το blogger , μετα υπαρχει και το tumblr.

για μεγαλυτερη ευκολια υπαρχει το wix αλλα εχει συνδρομη 10 ευρω το μηνα , αλλα σου παρεχει τα παντα host, δωρεαν domain και ο σχεδιασμος ειναι drag and drop με ετοιμα εικονιδια

Πώς θα γράψω σε κατηγορία ξέχωρα από την κεντρική; Δίνει κάποια επιλογή το μπλόγκερ; Πχ επιλέξετε σελίδα/υποκατηγορία για το άρθρο σας ; 

Αν θέλω να γράψω εκεί που φαίνεται το κόκκινο βέλος (μέσα στο υποσέλιδο)

 

IMG_20231128_131237.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τζάμπα και εύκολα δεν πάνε μαζί. Το wix δεν είναι πλατφόρμα που φτιάχνεις template και το εισάγεις όπου θέλεις. Είναι πλατφόρμα που κατασκευάζεις την δική σου σελίδα και την χρησιμοποιείς μέσα στο wix. Θα πρέπει να μάθεις πως λειτουργούν κάποια βασικά πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stef157 είπε

Και τζάμπα και εύκολα δεν πάνε μαζί. Το wix δεν είναι πλατφόρμα που φτιάχνεις template και το εισάγεις όπου θέλεις. Είναι πλατφόρμα που κατασκευάζεις την δική σου σελίδα και την χρησιμοποιείς μέσα στο wix. Θα πρέπει να μάθεις πως λειτουργούν κάποια βασικά πράγματα.

αγορασα το template 30€ απο μια σελιδα με εγκατασταση στο google blogger. Ξερεις απο google blogger ? υπαρχει επιλογη υπο-κατηγορίας σελιδας στον πινακα ελεγχου και απο εκει να γραφω άρθρα στη νέα σελίδα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2023 στις 7:34 ΜΜ, leonidasgr2003 είπε

αγορασα το template 30€ απο μια σελιδα με εγκατασταση στο google blogger. Ξερεις απο google blogger ? υπαρχει επιλογη υπο-κατηγορίας σελιδας στον πινακα ελεγχου και απο εκει να γραφω άρθρα στη νέα σελίδα ; 

Αν αγόρασες template λογικά έχεις και υποστήριξη από τον developer, έχει επιλογή για νέα σελίδα την οποία μετά μπορείς να βάλεις το link στο header 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...