Προς το περιεχόμενο

Εύκολο πτυχίο Αγγλικων-Μορια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Η κοπέλα μου είναι στον τομέα της εκπαίδευσης και θέλει να πάρει ένα πτυχίο αγγλικων  για να αύξησει τα μόρια της. 

Επειδή δεν το έχει με τις ξένες γλώσσες και τόσο πολύ βρήκαμε κάποια εύκολα πτυχια όπως: NOCN, ESB, LRN, LTE, MSU.

 

Γνωρίζετε ποιο από αυτά είναι το λιγότερο απαιτητικό η αν κάποιο άλλο έχετε να προτείνετε;;; 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/11/2023 στις 2:21 ΜΜ, NikosRocknRolla είπε

Καλησπέρα σε όλους. Η κοπέλα μου είναι στον τομέα της εκπαίδευσης και θέλει να πάρει ένα πτυχίο αγγλικων  για να αύξησει τα μόρια της. 

Επειδή δεν το έχει με τις ξένες γλώσσες και τόσο πολύ βρήκαμε κάποια εύκολα πτυχια όπως: NOCN, ESB, LRN, LTE, MSU.

 

Γνωρίζετε ποιο από αυτά είναι το λιγότερο απαιτητικό η αν κάποιο άλλο έχετε να προτείνετε;;; 

Σας ευχαριστώ!

Η κόρη μου έδωσε πέρυσι το C2 του LRN ενω Β2 έχει Michigan, και το πήρε με αριστα. Γενικά το επιπλέον διάβασμα ήταν λιγότερο από αυτό που θα χρειαζόταν αν πήγαινε πάλι σε Michigan όμως δε θα έλεγα οτι δεν είναι απαιτητικό, σκίστηκε στο διάβασμα όλη τη χρονια παρόλο που μιλάει αγγλικά σαν μητρική γλώσσα από πολύ μικρή. Χωρίς προσπάθεια τιποτε δε γίνεται

Στις 16/11/2023 στις 7:41 ΜΜ, yannis27gr είπε

Τα NOCN - LRN είναι τα πιο "εύκολα" από τη λίστα αυτή. Επίσης, υπάρχει το ΤΙΕ που είναι αρκετά εύκολο.

Το ΤΙΕ είναι αυτό που δεν έχει προφορικά?

Επεξ/σία από velociraptoras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2023 στις 7:41 ΜΜ, yannis27gr είπε

Τα NOCN - LRN είναι τα πιο "εύκολα" από τη λίστα αυτή. Επίσης, υπάρχει το ΤΙΕ που είναι αρκετά εύκολο.

Ααααα το τελευταίο  πτυχίο  δεν το γνώριζα. Ευχαριστώ πολύ!

34 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

Η κόρη μου έδωσε πέρυσι το C2 του LRN ενω Β2 έχει Michigan, και το πήρε με αριστα. Γενικά το επιπλέον διάβασμα ήταν λιγότερο από αυτό που θα χρειαζόταν αν πήγαινε πάλι σε Michigan όμως δε θα έλεγα οτι δεν είναι απαιτητικό, σκίστηκε στο διάβασμα όλη τη χρονια παρόλο που μιλάει αγγλικά σαν μητρική γλώσσα από πολύ μικρή. Χωρίς προσπάθεια τιποτε δε γίνεται

Το ΤΙΕ είναι αυτό που δεν έχει προφορικά?

Σίγουρα  χωρίς προσπάθεια  δεν γίνεται τίποτα! Απλά ψάχνουμε την λιγότερη, καταλαβαίνετε! 😅😅😅 Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, velociraptoras είπε

Η κόρη μου έδωσε πέρυσι το C2 του LRN ενω Β2 έχει Michigan, και το πήρε με αριστα. Γενικά το επιπλέον διάβασμα ήταν λιγότερο από αυτό που θα χρειαζόταν αν πήγαινε πάλι σε Michigan όμως δε θα έλεγα οτι δεν είναι απαιτητικό, σκίστηκε στο διάβασμα όλη τη χρονια παρόλο που μιλάει αγγλικά σαν μητρική γλώσσα από πολύ μικρή. Χωρίς προσπάθεια τιποτε δε γίνεται

Το ΤΙΕ είναι αυτό που δεν έχει προφορικά?

Το ΤΙΕ έχει μόνο γραπτά και προφορικά, τα οποία μάλιστα σε μεγάλο βαθμό τα έχει ήδη προετοιμάσει ο μαθητής, εξετάζεται δηλαδή σε γνωστό υλικό. Δεν έχει Listening & Use of English / Reading.

Επίσης, όταν λέμε Michigan καλό είναι να διευκρινίζουμε καθώς υπάρχουν δύο Michigan, τα ECPE & MSU. Φαντάζομαι εννοείτε το ECPE καθώς υποθέτω ότι είστε Αθήνα κι εκεί το MSU δεν είναι ιδιαίτερα γνωστό ενώ στη Θεσσαλονίκη έχει τεράστια συμμετοχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...