Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για μεταχειρισμένο πολυμηχάνημα laser


ckom26
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από georgeole,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια στην κοινότητα. Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζουν για αγορά μεταχειρισμένου πολυμηχανήματος. Οι «απαιτήσεις» μου είναι οι εξής:

  • εκτύπωση διπλής όψης
  • σάρωση διπλής όψης (όχι απολύτως απαραίτητο)
  • σύνδεση ethernet πολύ επιθυμητή, αλλιώς wifi
  • προσιτά αναλώσιμα
  • όχι πολύ παλιό ώστε να μην ξεμείνει σύντομα από υποστήριξη

Ιδανικά θα πήγαινα σε κάποιο καινούργιο Brother που δεν γκρινιάζει για μη γνήσιο γραφίτη, αλλά καθόσον το θέλω για οικιακή χρήση και δεν χρειάζομαι μεγάλο όγκο εκτυπώσεων/φωτοτυπιών, θα προτιμούσα να μην δώσω τα 200€ που κοστίζει ο L2710DN, ας πούμε μέχρι 100€. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
14 ώρες πριν, ckom26 είπε

Γεια στην κοινότητα. Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζουν για αγορά μεταχειρισμένου πολυμηχανήματος. Οι «απαιτήσεις» μου είναι οι εξής:

  • εκτύπωση διπλής όψης
  • σάρωση διπλής όψης (όχι απολύτως απαραίτητο)
  • σύνδεση ethernet πολύ επιθυμητή, αλλιώς wifi
  • προσιτά αναλώσιμα
  • όχι πολύ παλιό ώστε να μην ξεμείνει σύντομα από υποστήριξη

Ιδανικά θα πήγαινα σε κάποιο καινούργιο Brother που δεν γκρινιάζει για μη γνήσιο γραφίτη, αλλά καθόσον το θέλω για οικιακή χρήση και δεν χρειάζομαι μεγάλο όγκο εκτυπώσεων/φωτοτυπιών, θα προτιμούσα να μην δώσω τα 200€ που κοστίζει ο L2710DN, ας πούμε μέχρι 100€. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αγαπητέ φίλε, αυτό που ζητάς, στην αγορά ΠΟΛΥ δύσκολα θα το βρεις. Μόνο από χέρι να το πάρεις, αλλιώς... πιάσ' τ' αυγό και κούρευτο. Πήγαινε στον Brother να βρεις την υγειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ckom26 είπε

Γεια στην κοινότητα. Θα ήθελα την γνώμη όσων γνωρίζουν για αγορά μεταχειρισμένου πολυμηχανήματος. Οι «απαιτήσεις» μου είναι οι εξής:

  • εκτύπωση διπλής όψης
  • σάρωση διπλής όψης (όχι απολύτως απαραίτητο)
  • σύνδεση ethernet πολύ επιθυμητή, αλλιώς wifi
  • προσιτά αναλώσιμα
  • όχι πολύ παλιό ώστε να μην ξεμείνει σύντομα από υποστήριξη

Ιδανικά θα πήγαινα σε κάποιο καινούργιο Brother που δεν γκρινιάζει για μη γνήσιο γραφίτη, αλλά καθόσον το θέλω για οικιακή χρήση και δεν χρειάζομαι μεγάλο όγκο εκτυπώσεων/φωτοτυπιών, θα προτιμούσα να μην δώσω τα 200€ που κοστίζει ο L2710DN, ας πούμε μέχρι 100€. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Βρες κανέναν παλιό lexmark από χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προκαταβολικα συγνωμη για το αν το σχολιο μου φανει αγενες, αλλα με συγχωρεις αυτα που ζητας τα ψαχνουν κυριολεκτικα .....ΟΛΟΙ κι ΑΠΑΝΤΕΣ !!! Δηλαδη δυνατοτητες επαγγελματικου μηχανηματος σε μισοτιμη. Που και καποιος να διαθετει δηλαδη ενα τετοιο και να ειναι και παλιο, αφου θα δουλευει γιατι να το δωσει;

Χρειαζεσαι λοιπον κατι για οικιακη χρηση; Φτηνο inkjet ειτε στην αγορα ειτε στην χρηση του ή φτηνο laser με πολλους συμβιβασμους στα κοστη ή απο αγγελια.  Διαφορετικα κι αν επιμενεις, παιξε καλυτερα τζοκερ. Περισσοτερες οι πιθανοτητες.

Επεξ/σία από 29gk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Επειδή μπορεί να περάσουν μεγάλα διαστήματα ανάμεσα σε εκτυπώσεις, η λύση inkjet απορρίπτεται· ίσως τελικά να καταφύγω στην λύση του σκέτου εκτυπωτή χωρίς σάρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα μηχάνημα που συνδυάζει τα όσα θές από έναν εκτυπωτή είναι αυτό

Λίγο παλιός (2011 πρώτη κυκλοφορία) αλλά πρέπει να έμεινε καιρό

στην αγορά.Ο αντικαταστάτης του κυκλοφόρησε το 2022.

Δεν ξέρω ακριβώς πότε σταμάτησε να παράγεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ φίλε, αν δεν σε πειράζει να είναι απλός μονόχρωμος laser εκτυπωτής, είναι αρκετά εύκολο να βρεις ένα refurbished της ανθρωπιάς να κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Refurbished και ολα καλα 
Κοιτας τι εχει διαθεσιμο η Alfanet , πχ ο καταλογος της 1/11

image.png.b22041628e5344a7ada3d6535350dcf5.png
image.png.81f5f04cf6d6da0f8e74a3df48e33fef.png

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ψαχνεις ειναι Lexmark προηγουμενης γενιας (MX310/410/511), ψαξε σε αγγελιες ή σε refurbs. 

Δυστυχως ειναι λιγο δυσευρετα πλεον ομως. 

Σε καλη κατασταση μια λογικη τιμη ειναι εως 150-200€.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να κλείσω το νήμα, φαίνεται τελικά ότι η επιμονή κι η υπομονή αποδίδουν, καθώς σήμερα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο Brother MFC-L2750DW σε εξαιρετική κατάσταση με σχεδόν 23.000 εκτυπώσεις, αρκετά κάτω από τα 100€. Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν με την γνώμη και την εμπειρία τους (ακόμη και την @Elizabeth589).

Επεξ/σία από ckom26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, ckom26 είπε

Για να κλείσω το νήμα, φαίνεται τελικά ότι η επιμονή κι η υπομονή αποδίδουν, καθώς σήμερα αγόρασα ένα μεταχειρισμένο Brother MFC-L2750DW σε εξαιρετική κατάσταση με σχεδόν 23.000 εκτυπώσεις, αρκετά κάτω από τα 100€. Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν με την γνώμη και την εμπειρία τους (ακόμη και την @Elizabeth589).

Η τιμή για το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι τέτοια, που δεν αφήνει και πολλά περιθώρια συζήτησης: ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ, αγαπητέ φίλε!😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...