Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με σύνδεση λογαριασμού Epic Games σε λογαριασμό χρήσης κονσόλας


Fortomin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας. Έψαξα στο forum για να μην κουράζω αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, αν και θεωρώ βέβαιο ότι θα έχει απαντηθεί.

  Αγόρασα ένα ps4 πριν από δύο χρόνια από ένα φίλο ο οποίος δεν θα έπαιρνε νέο ps. Ο γιος μου δεν άλλαξε το λογαριασμό χρήστη του ps και μέσα από αυτό κατέβασε το Fortnite , έκανε δικό του λογαριασμό στην epic games και στο οποίο έχει δώσει αρκετά λεφτά και παίζει δύο χρόνια .

   Ο φίλος πήρε πλέον το ps5 και καθώς συνδέθηκε στον λογαριασμό του και κάνοντας κάποιες αλλαγές,  ο γιος μου πλέον δεν έχει δυνατότητα να μπει καθόλου στον λογαριασμό του ps4 και κατά συνέπεια ούτε να παίξει το αγαπημένο του fortnite.

   Έχω ψάξει κάθε τρόπο αν μπορεί να κάνει νέο λογαριασμό ps και να συνδέσει τον δικό του λογαριασμό της epic games αλλά δεν βρίσκω τίποτα. Μέχρι και με εκπρόσωπο της ps μίλησα και μου το απέκλεισε.

   Η ερώτηση μου είναι αν πάρει ένα xbox  θα μπορέσει να συνδέσει τον λογαριασμό του της epic games και να συνεχίσει να παίζει όπως ήταν ή θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα γιατί πλέον το fortnite του το βλέπει ο φίλος μου στο ps5;

   Φυσικά αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε καλοδεχουμενο. Οτιδήποτε βοηθήσει θα ήταν σωτήριο. Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζήτα απο τον φίλο σου να σου δώσει τον λογαριασμό.Και αυτός να ανοίξει άλλον.

Λάθος που δεν φτιάξατε απο την αρχή δικό σας λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ζήτα απο τον φίλο σου να σου δώσει τον λογαριασμό.Και αυτός να ανοίξει άλλον.

Λάθος που δεν φτιάξατε απο την αρχή δικό σας λογαριασμό

Αν ο άλλος εχει αγορασμένα games πως θα δώσει τον λογαριασμό του...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fortomin είπε

Ο φίλος πήρε πλέον το ps5 και καθώς συνδέθηκε στον λογαριασμό του και κάνοντας κάποιες αλλαγές,  ο γιος μου πλέον δεν έχει δυνατότητα να μπει καθόλου στον λογαριασμό του ps4 και κατά συνέπεια ούτε να παίξει το αγαπημένο του fortnite.

Μαλλον αλλαξε κωδικο. Απλα να σας δωσει τον κωδικο, με σκοπο να εχει προσβαση στο fortnite. Προσοχη ομως να καταλαβει οτι δεν μπορει να χρεωνει τυχων συνδεδεμενες καρτες/paypal του φιλου

Παντως αν στην αρχικη αγορα του ps4, σας εδωσε και τον λογαριασμο, τοτε πλεον σας ανηκει κανονικα (το αγορασατε πακετο κονσολα+λογαριασμο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παντως αν στην αρχικη αγορα του ps4, σας εδωσε και τον λογαριασμο, τοτε πλεον σας ανηκει κανονικα (το αγορασατε πακετο κονσολα+λογαριασμο)

Απαγορευεται αυστηρα απο την Epic, και απο ολες τις εταιρειες βασικα, το Account sharing/selling. Το οτι ήταν ακομα συνδεδεμενος ο λογαριασμος οταν πουληθηκε η κονσολα δεν σημαινει τιποτα απολυτως. Ισα ισα που ο αγοραστης θα επρεπε αμεσα να αποσυνδεθει και να δημιουργησει τον δικο του λογαριασμο. Επομενως, ο λογαριασμος ανηκει στον πωλητη, ανεξαρτητως του τι εκανε ο γιος μετεπειτα με αυτον. Το μονο που μπορει να κανει ο αγοραστης ειναι να τα βρει με τον πωλητη, που ειναι και φιλος, ωστε να του δωσει τον λογαριασμο. Ειδαλλως, ο γιος θα πρεπει να κανει νεο λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι έχετε μπερδέψει νομίζω( ή εγώ δεν κατάλαβα καλά). Ο λογαριασμός epic που έχει πολύ πράμα για το Fortnite, είναι του μικρού το λέει ξεκάθαρα αν το διαβάσετε ότι τον άνοιξε ο μικρός. 

Ο λογαριασμός του playstation είναι του φίλου που πούλησε την κονσόλα.

Δεν αποσυνδέεται ο λογαριασμός epic από του playstation, δεν θυμάμαι. Μέσα από το epicstore αν μπεις από pc(αφού εσύ έτσι και αλλιώς έχεις τα στοιχεία του epic acc, ο μικρός δλδ, ) δεν μπορεί να αποσυνδεθεί; 

Ας μπει τουλάχιστον σαν 2ο acc, του μεγάλου το acc στην κονσόλα του μικρού. Ps4 ο ένας ps5 ο άλλος θα μπορούν να παίζουν και συγχρόνως 😀

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται σιγουρα για λογαριασμο Epic, μιας και πρεπει να εχεις τετοιο λογαριασμο συνδεδεμενο με την κονσολα ωστε να παιξεις Fortnite. Ενας Epic λογαριασμος αποσυνδεετε μεσω της επιλογης unlinking απο τον λογαριασμο PS (επιτρεπεται μια φορα ανα 365 μερες η πληρης αφαιρεση της συνδεσης/linking ιδιου τυπου κονσολας σαν εξαιρεση, θα πρεπει να επικοινωνησει με το support). Μπορει επειτα να συνδεσει τον Epic λογαριασμο του με αλλο λογαριασμο PS, δικο του δηλαδη, και μεταφερεται και το progress του Fortnite. Εαν δηλαδη οντως ο λογαριασμος Epic ειναι του γιου, εαν δηλαδη τον ανοιξε ο ιδιος εφοσον αγορασε την κονσολα και δεν τον βρηκε ετοιμο, μπορει να τον αποσυνδεσει και να τον συνδεσει με τον δικο του PS λογαριασμο. 

https://www.epicgames.com/help/en-US/epic-accounts-c5719348850459/connected-accounts-c5719351300507/how-do-i-unlink-my-console-account-from-my-epic-games-account-a5720285933467

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά αλλά δυστυχώς δεν ειναι λύση να απαιτήσω από τον άνθρωπο τον λογαριασμό του ή τον κωδικό καθώς τον είχε πολλά χρόνια πριν από το ps4 και πλέον συνδέει πιστωτικές κτλ. Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εφικτό να παίζουν και οι δύο ταυτόχρονα με τον ίδιο λογαριασμό από διαφορετικά ps. Δεν θα υπήρχε πρόβλημα;

Το unlinked από το ps account μέσω της σελίδας της epic games έχει ως αποτέλεσμα να διαγραφεί η πρόοδος αλλά δηλώνει κιόλας ότι δεν θα είναι εφικτή η σύνδεση του συγκεκριμένου λογαριασμού με άλλο ps. Απ' ότι κατάλαβα είναι για να διαγραφεί και να δημιουργηθεί ένας νέος λογαριασμός epic games και όχι για να μεταφερθεί ο υφιστάμενος. Απλά ίσως μετά μπορεί να συνδεθεί σε xbox. ( Αυτό το λέω με επιφύλαξη και δεν ξέρω αν θα έχει κρατημένη την πρόοδο όπως είπα)

 Σε κάθε περίπτωση σας ευχαριστώ πολύ όλους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fortomin είπε

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι εφικτό να παίζουν και οι δύο ταυτόχρονα με τον ίδιο λογαριασμό από διαφορετικά ps. Δεν θα υπήρχε πρόβλημα;

Οταν ο λογαριασμός ειναι σε PS5 & PS4 μπορεί να λειτουργεί ο λογαριασμός ταυτόχρονα και στις 2 κονσόλες. Ο μονος περιορισμός ειναι αν στο PS5 κάποιος παίζει με την PS4 έκδοση ενος game, δεν μπορεί η ίδια εκδοση game να παίζει ταυτόχρονα στο PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Πρόβλημα με σύνδεση λογαριασμού Epic Games σε λογαριασμό χρήσης κονσόλας

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...