Προς το περιεχόμενο

Tcl 65C805 Κοτσωβολο, Germano, Cosmote 849€ / 55C805 689€ στο skroutz


power_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην γραφουμε για την συγκεκρημενη τηλεοραση σε αλλο νημα στις προσφορες (TCL c745......) και μπερδευονται οι αναφορες ειπα να την βαλω σε ξεχωριστο νημα .

ΤSL 55 C805 στα 689 €

https://www.skroutz.gr/s/46280093/TCL-Smart-Tileorasi-55-4K-UHD-QLED-55C805-HDR-2023.html 

ΤCL 65 C805.  στα 849 στον Κοτσοβολο τον Germano κι την Cosmote Προσωρινα μη διαθεσιμο και στα 3 καταστηματα αλλα σε τηλεφωνικη επικοινωνια με τα κεντρικα αναφερουν οτι αναμενεται χωρις να ξερουν ποτε θα γινει ξανα  διαθεσιμο οσο διαρκει η προσφορα .

Η C805 ειναι το ενδιαμεσο μοντελο αναμεσα στην c745 και την c845 ειναι mini led Qled με 384 ζωνες η 55αρα και 518 ζωνες η 65 κι φωτεινοτητα εως 1300 nits

 

Review C805 (στα ισπανικα )

 

Ρυθμισεις για την C805 (στα Ισπανικα χρησιμοποιηστε αυτοματη μεταφραση σε ελληνικα)

https://www.youtube.com/watch?v=_qRKvfsh_jI

 

Επεξ/σία από power_1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Tcl 65C805 Κοτσωβολο, Germano, Cosmote 849€ / 55C805 699€
39 λεπτά πριν, power_1 είπε

Για να μην γραφουμε για την συγκεκρημενη τηλεοραση σε αλλο νημα στις προσφορες (TCL c745......) και μπερδευονται οι αναφορες ειπα να την βαλω σε ξεχωριστο νημα .

ΤSL 55 C805 στα 699 €

ΤCL 65 C805.  στα 849 στον Κοτσοβολο τον Germano κι την Cosmote Προσωρινα μη διαθεσιμο και στα 3 καταστηματα αλλα σε τηλεφωνικη επικοινωνια με τα κεντρικα αναφερουν οτι αναμενεται χωρις να ξερουν ποτε θα γινει ξανα  διαθεσιμο οσο διαρκει η προσφορα .

Η C805 ειναι το ενδιαμεσο μοντελο αναμεσα στην c745 και την c845 ειναι mini led Qled με 384 ζωνες η 55αρα και 518 ζωνες η 65 κι φωτεινοτητα εως 1300 nits

Με τα κεντρικα του Κωτσοβολου μιλησες για διαθεσιμοτητα ? Γνωριζουμε και για την c845 τιποτα ? 

Γενικα μιλωντας εαν καποιος δε θελει για καποιους λογους oled (που ειναι το απολυτο σε εικονα ) οι 2 tcl c845/805 και οι hisense u7kq/u8kq ειναι οι τοπ επιλογες ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δείχνει διαθέσιμη σε electronet η 55αρα

https://www.electronet.gr/eikona-ihos/tileoraseis/50-ano/tv-tcl-55c805-55-smart-4k

 

edit

άκυρο, δεν κατάλαβα οτι είναι σε έλλειψη μόνο η 65αρα

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Με τα κεντρικα του Κωτσοβολου μιλησες για διαθεσιμοτητα ? Γνωριζουμε και για την c845 τιποτα ? 

Γενικα μιλωντας εαν καποιος δε θελει για καποιους λογους oled (που ειναι το απολυτο σε εικονα ) οι 2 tcl c845/805 και οι hisense u7kq/u8kq ειναι οι τοπ επιλογες ! 

 

Με τα κεντρικα του Germanou μιλησα κι μου ειπαν αυτα.

Με τον κοτσωβολο μαλλον γινεται το εξης οπως μου ειπαν σε προηγουμενες προσφορες : γινονται ακυρωσεις κι αυτο οδηγει στο να φενεται ξανα διαθεσημη ενω πριν απο λιγο ηταν  εξαντλημενη .

Ειναι σχεδον βεβαιο οτι η TCL Ελλας εχει βαλει στοχους που θελει να πετυχει .Αν πετυχε τους ογκους πωλησεων που θελει δεν θα ξαναδουμε την tv σε αυτη την τιμη απο τους Κοτσωβολο Γερμανο Cosmote πριν τελειωσει το back friday.(Θα ειναι εξαντλημενο μεχρι να ανεβει η τιμη).

Στην αντιθετη περιπτωση θα δουμε ξανα διαθεσιμη την τν μεσα στην αλλη βδομαδα.

Βεβαια υπαρχει το ενδεχομενο να μην εχει stock η tcl (συμβαινει στην Ισπανια και τη Γαλλια με την ιδια τν) οποτε παλι ξεχναμε την προσφορα.

Η τιμη της στα σκρουτσομαγαζα επεζε απο 818-899 κατα βαση πριν την black friday και εν εχει ουτε 1 μηνα κυκλοφοριας 19-10 κυκλοφορησε.

Ελπιζουμε αν δεν υπαρξει διαθεσημοτητα την αλλη βδομαδα να την αποκτησουμε στις γιορτες  (ζω=ελπιζω)

Επεξ/σία από power_1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χτύπησα την 55αρα από τον κώτσο...μ' αρέσει που λέει ότι πρίν την έκπτωση ήταν στα 1299 και έπεσε στα 699...🤣

ΥΓ. τώρα μπήκα και είδα ότι εμφανίζεται μόνο η 50αρα πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ χτύπησα 55αρα από κωτσο, την περιμένω αύριο. 

 

Για να δούμε τι θα δούμε. 

Πήρα και 15k πόντους στην bonus, 20 ευρώ δωροεπιταγη από Κωτσο και πούλησα και την παλιά - από αύριο πχια - 4k Samsung του 2015, 150 ευρώ. Μου βγήκε δηλαδή 499,00€, not bad 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, halkx είπε

εγω χτύπησα την 55αρα από τον κώτσο...μ' αρέσει που λέει ότι πρίν την έκπτωση ήταν στα 1299 και έπεσε στα 699...🤣

ΥΓ. τώρα μπήκα και είδα ότι εμφανίζεται μόνο η 50αρα πλέον...

 

16 λεπτά πριν, chill είπε

Και εγώ χτύπησα 55αρα από κωτσο, την περιμένω αύριο. 

 

Για να δούμε τι θα δούμε. 

Πήρα και 15k πόντους στην bonus, 20 ευρώ δωροεπιταγη από Κωτσο και πούλησα και την παλιά - από αύριο πχια - 4k Samsung του 2015, 150 ευρώ. Μου βγήκε δηλαδή 499,00€, not bad 😋

Καλοριζηκες περιμενουμε εντυπωσεις

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

678 ευρω και δωρεαν μεταφορικα λεει....

https://www.skroutz.gr/s/46280093/TCL-Smart-TV-55-4K-UHD-QLED-55C805-HDR-2023.html

Επεξ/σία από KaRLoSSaLoNiKa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Tcl 65C805 Κοτσωβολο, Germano, Cosmote 849€ / 55C805 689€ στο skroutz
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/11/2023 στις 8:57 ΠΜ, Johan87 είπε

 

 

Στις 12/11/2023 στις 4:42 ΜΜ, DarkNGrimm είπε

 

 

15 ώρες πριν, generalb31 είπε

Προστεθηκε ο συνδεσμος στο αρχικο ποστ

 

 

7 ώρες πριν, KaRLoSSaLoNiKa είπε

678 ευρω και δωρεαν μεταφορικα λεει....

https://www.skroutz.gr/s/46280093/TCL-Smart-TV-55-4K-UHD-QLED-55C805-HDR-2023.html

 

Επεξ/σία από power_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έλεγα να πάρω για το δωμάριο την 50c805 από γερμανο με την επιστροφη, χθες το σκεφτόμουν, αλλά σήμερα φαίνεται εξαντλημένη.Τελικά θα την πάρω λέω από τον Κωτσόβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/11/2023 στις 9:38 ΜΜ, power_1 είπε

 

Καλοριζηκες περιμενουμε εντυπωσεις

 

 

Family user not power user mini review 

 

+

 

Aπογείωση του PS5 που πήρα πριν από κανένα μήνα περίπου (συγκριτικά με την Samsung 4k δεν θυμάμαι μοντέλο του 2015 που ήταν αρκετά τίμια). Κοιμήθηκα 5 το πρωί με το ζόρι. Spiderman 2 έκανα πτήσεις σε όλη τη NY και χάζευα!!!! 

Επιτέλους μαύρο!!! Pitch black ρε παιδί μου γιατί αυτό το γκρίζο με το bleed δεν το άντεχα ούτε το 15.

Μεγάλη παραμετροποίηση. 

Ωραία ροή στα αθλητικά της Cote, ανυπομονώ για το επόμενο ματς στο κανάλι 4k. 

Όμορφα χρώματα, έχω δει τρεις φορές την ίδια ταινία (πατέρας 2 μικρών γαρ λολ, σε μια ατελείωτη λούπα το τι βλέπουμε, τα χρονικά των Χριστουγέννων ΙΙ στο netflix)  είναι σαν να βλέπω καινούρια ταινία σε σχέση με τις προηγούμενες 15 φορές που την είδα την προηγούμενη εβδομάδα 😋

Πολύ καλός, δυνατός και καθαρός ήχος. Χρησιμοποιούσα ένα απλό ήχο σύστημα  της LG με την Samsung, νομίζω σπάνια θα το ανοίγω πχια. 

 

-

Μέτρια βάση. Δεν μου έκανε κλικ. Μου θύμισε την μία 32αρα Sony που είχα αρχές του millennium 

Δύσχρηστο τηλεcontrol. Δεν ξέρω αν είναι θέμα εξοικείωσης κ συνήθειας. Θέλω 100 ώρες να κάνω αυτό που θέλω. Με το αντίστοιχο control του box της Cote όλα εύκολα αππ την πρώτη στιγμή (google tv και αυτό) 

Δεν υποστηρίζει apple music (OK θέμα της google αυτό λύνεται με το air play) και περίμενα να έχει και hue sync app η τηλεόραση αλλά δεν το βρήκα (τώρα βλέπω ότι είναι μόνο σε Samsung; κάτι μπορεί να μην είχα καταλάβει εγώ καλά) 

 

Overall φαίνονται τίμια τα 700 ευρώ που ζητάει. 

 

Προσωπική άποψη :χωρίς να τις έχω δει δίπλα δίπλα έχω την αίσθηση ότι η mini led της hisense έχει λιιιιιγο καλύτερη εικόνα. Βέβαια παίζουν ρόλο και οι ρυθμίσεις. Την hisense την είδα σε κώτσο. 

 

Δεν συγκρίνω εικόνα με την τριαρχία Samsung / LG / Sony μιας και τα προϊόντα τους τα θεωρώ overall overpriced και Δεν Τα βλέπω καν σε ένα μαγαζί. Μόλις δω logo Samsung δηλαδη ειναι σαν να μην  βλέπω τι υπάρχει εκεί. Δηλαδή για την tv ήμουν ανάμεσα σε tcl και hisense.Προτίμησα την tcl βάσει reviews και όχι βάσει προσωπικής άποψης μιας και δεν την βρήκα πουθενά ανοιχτή!!!! 

 

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα κι εγώ χθες κι παρατήρησα κάτι περίεργο σαν το panel να είναι πιο μπροστά απο το led panel έχουν ενα κενό 1 εκατοστό περίπου. Το έβγαλα φωτογραφία απο το πλάι απο κοντά μόνο εκεί φαινεται. Είναι φυσιολογικό; δεν το έχω ξαναδεί σε τηλεόραση….

 

IMG_7034.jpeg

Επεξ/σία από stemik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ την 65άρα μαζί με επέκταση εγγύησης +3 χρόνια. Αξίζει η τηλεόραση;
Την θέλω για ταινίες, για Playstation 5 όταν θα πάρω και φυσικά να συνδέσω και το PC.
TCL Smart Τηλεόραση 65" 4K UHD QLED 65C805 HDR (2023) | Skroutz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...