Προς το περιεχόμενο

ONEPLUS 11 8/128 | Amazon.es | €521.86 [ΤΕΛΟΣ]


giantzeron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζί σας και εγώ παίδες. 

Το σπαστικό με τη δική μου περίπτωση είναι πως έτυχε να χάσω και τη χρεωστική κάρτα που είχα χρησιμοποιήσει οπότε "καταργήθηκε"..... Βέβαια ακόμα φαίνεται στο e banking Οπότε σε περίπτωση (αμην) επιστροφής θα το δω. 

 

.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις πήρα τα χρήματα μου πίσω!!

Θα εξηγήσω το πως μήπως βοηθήσω κάποιον! Λοιπόν χθες το βράδυ και αφού είδα τα μυνήματα σας είπα να ξαναπροσπαθήσω μέσω chat. Έστειλα λοιπόν στο chat(μέσω αμαζον.ιτ) μυνήματα στα ιταλικά με google translate. Μπαίνω που λέτε στο chat και τους λέω (στα ιταλικά πάντα) ότι ενώ έχετε παραλάβει το δέμα μου σύμφωνα με το trucking των ΕΛΤΑ εδώ και 15 μέρες δεν έχω πάρει ακόμα τα χρήματα μου. Τους λέω ότι έχει περάσει πάνω από ένας μήνας που το έχω στείλει πίσω! Ρωτάω λοιπόν ποιο είναι το πρόβλημα. Όλα αυτά ευγενικά πάντα λέγοντας καλησπέρα και χρόνια πολλά! Μου απαντάνε να στείλω αναφορά στο αμαζον investigation. Τους λέω πως το έχω κάνει ήδη δύο φορές. Μου λένε δεν πειράζει στείλτην με mail σε μένα. Λέω συγγνώμη δεν καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω και η απάντηση είναι ότι θα σου στείλω τώρα αμέσως την αναφορά(θα απαντήσεις σε μένα) και θα την προωθήσω εγώ εκεί που χρειάζεται! Ευχαριστώ και κλείνω το chat( δεν είχα κάποια ελπίδα ότι θα γίνει κάτι πάλι). Έρχεται λοιπόν άμεσα email με την φόρμα την συμπληρώνω και την στέλνω πίσω.  Την έστειλα ίδια  και στο it.investigation μιας και την έγραψα ξανά . Μέσα σε μισή ώρα μου έρχεται email που μου λέει ότι μόλις μου γύρισαν τα χρήματα μου πίσω(όχι τα έξοδα αποστολής για πίσω που πλήρωσα 13.5€) και ότι θα φανούν στον λογαριασμό μου σε μια βδομάδα. Μετά από κάνα δίωρο μου απάντησαν και στο email από το ιτ.investigation ότι η ίδια αναφορά που τους έστειλα είναι λάθος!! Μετά από λίγο βλέπω alert από την τράπεζα μου ότι πιστώθηκαν στην κάρτα μου τα χρήματα! 

 

Οπότε σαν συμβουλή κάντε λίγο ακόμα υπομονή, γράψτε μέσω chat ευγενικά το πρόβλημα σας  και αν δεν βγάλετε άκρη δοκιμάστε άλλη ώρα γιατί πραγματικά είναι που θα πέσεις! Όσο για τα 13.5€ δεν τα χαρίζω ούτε αυτά αλλά θα τους ξαναστειλω να μου τα βάλουν σε κάνα δυο μέρες!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά οποίος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα. Έχει περάσει ένας μήνας και Από αμαζον μου ζητάνε delivery note των ελτα υπογεγραμμένο….

Η κλασσική απόδειξη που τους εχω στειλει δεν τους κανει…

Συγκεκριμένα αναφέρουν “You would have to request a receipt from the shipping company, stating the name of the carrier, tracking number, shipping date, stamped and signed.”

Τους εξηγώ πως είναι αυτό είναι η απόδειξη στην Ελλάδα αλλά δεν το δέχονται.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά πλέον να πάω να κάνω επίσημη καταγγελία σε αστυνομία κτλ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexiron είπε

Παιδιά οποίος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα. Έχει περάσει ένας μήνας και Από αμαζον μου ζητάνε delivery note των ελτα υπογεγραμμένο….

Η κλασσική απόδειξη που τους εχω στειλει δεν τους κανει…

Συγκεκριμένα αναφέρουν “You would have to request a receipt from the shipping company, stating the name of the carrier, tracking number, shipping date, stamped and signed.”

Τους εξηγώ πως είναι αυτό είναι η απόδειξη στην Ελλάδα αλλά δεν το δέχονται.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά πλέον να πάω να κάνω επίσημη καταγγελία σε αστυνομία κτλ…

Καταγγελια σε αστυνομια κτλ δεν υφισταται. Αν θελεις επιστροφη επειδη δεν ελαβες κατι (δεν εχω παρακολουθησει το θεμα), κανεις αμφισβητηση συναλλαγης στην τραπεζα και σε 1.5+ μηνα θα εχεις τα χρηματα πισω. 

Edit: εριξα μια ματια στο θεμα. Ολοι εσεις που δεν εχετε παραλαβει κατι, θα επρεπε ηδη να το εχετε κανει αυτο. 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...