Προς το περιεχόμενο

Overhead Bandiwidth Ports


Apollo69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, poulinos είπε

υπαρχει περιπτωση σε ενα κυκλωμα να μην μπορει να περασει 1g στην πραξη για χ ψ λογους και να αναγκαστεις να δωσεις μεγαλυτερη πορτα.

Εγώ λοιπόν απλά ρωτάω γιατί.

Ειδικά γιατί έχει σημασία το overhead σε αυτό το σημείο. Τι ρόλο βαράει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, Apollo69 said:

Εγώ λοιπόν απλά ρωτάω γιατί.

Ειδικά γιατί έχει σημασία το overhead σε αυτό το σημείο. Τι ρόλο βαράει εδώ.

δεν μπορει να περασει 1g μαζι με τα overheads αρα δεν παιζει 1gbps μεικτο το κυκλωμα.αρα θεωρητικα δεν ειναι αποδεκτο και δεν περναει Rfc2544.

να το πω με πιο απλο παραδειγμα.εχεις τον σωληνα που οπως ειπες περναει 1000 λιτρα.δεν μας νοιαζει αν τα 1000 λιτρα ειναι 1000 νερο ή 800 νερο και 200 πορτοκαλαδα.εγω στο πιο πανω παραδειγμα αναφερω οτι παροτι εχεις σωληνα για 1000 λιτρα δεν περναει 1000 λιτρα αλλα 990 ειτε ειναι νερο ειτε πορτοκαλαδα ειτε μιξη. αρα καπου κατι παει λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/12/2023 στις 1:22 ΠΜ, poulinos είπε

υπαρχει περιπτωση σε ενα κυκλωμα να μην μπορει να περασει 1g στην πραξη για χ ψ λογους και να αναγκαστεις να δωσεις μεγαλυτερη πορτα

Λες το ίδιο πράγμα με 2 διαφορετικούς τρόπους

17 ώρες πριν, poulinos είπε

παροτι εχεις σωληνα για 1000 λιτρα δεν περναει 1000 λιτρα αλλα 990 ειτε ειναι νερο ειτε πορτοκαλαδα ειτε μιξη. αρα καπου κατι παει λαθος.

Λες το ίδιο πράγμα. Επαναλαμβάνεις την παρατήρηση. Δεν δίνεις την αιτιολόγηση. Για να το λες έτσι θα είναι αν και ακούγεται παράλογο αλλά εγώ ρωτάω γιατί.

 

Εγώ ρωτάω γιατί ενώ έχεις σωλήνα για 1000 λίτρα δεν περνάνε 1000 (είτε είναι 800 νερό και 200 πορτοκαλάδα); Και ειδικά που κολάει το μέγεθος του στομίου της βρίσης; Γιατί να αναγκαστείς να δώσεις μεγαλύτερη πόρτα; Αν δεν περνάνε 1000 από τον σωλήνα μάλλον θα έχουμε παραπλανητική διαφήμιση γενικά κάποιο μπλέξιμο στο σωλήνα ή πριν. Όχι μετά. Ξαφνικά επειδή τα αλλάξεις το μέγεθος του στομίου της βρίσης θα φτιάξουν οι σωλήνες της ΕΥΔΑΠ; Γιατί; Αυτό ρωτάω. Μήπως με κοροϊδεύεις γιατί δεν πιστεύω ότι δεν έχεις καταλάβει τι ρωτάω. 

 

Εγώ ρώτησα γιατί και εσύ μου λες το ίδιο πράγμα 2 φορές. Δεν θέλω την παρατήρηση αλλά την εξήγηση. Και ειδικά που κολλάει το μέγεθος της πόρτας (του στομίου της βρίσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Apollo69 said:

Λες το ίδιο πράγμα με 2 διαφορετικούς τρόπους

Λες το ίδιο πράγμα. Επαναλαμβάνεις την παρατήρηση. Δεν δίνεις την αιτιολόγηση. Για να το λες έτσι θα είναι αν και ακούγεται παράλογο αλλά εγώ ρωτάω γιατί.

 

Εγώ ρωτάω γιατί ενώ έχεις σωλήνα για 1000 λίτρα δεν περνάνε 1000 (είτε είναι 800 νερό και 200 πορτοκαλάδα); Και ειδικά που κολάει το μέγεθος του στομίου της βρίσης; Γιατί να αναγκαστείς να δώσεις μεγαλύτερη πόρτα; Αν δεν περνάνε 1000 από τον σωλήνα μάλλον θα έχουμε παραπλανητική διαφήμιση γενικά κάποιο μπλέξιμο στο σωλήνα ή πριν. Όχι μετά. Ξαφνικά επειδή τα αλλάξεις το μέγεθος του στομίου της βρίσης θα φτιάξουν οι σωλήνες της ΕΥΔΑΠ; Γιατί; Αυτό ρωτάω. Μήπως με κοροϊδεύεις γιατί δεν πιστεύω ότι δεν έχεις καταλάβει τι ρωτάω. 

 

Εγώ ρώτησα γιατί και εσύ μου λες το ίδιο πράγμα 2 φορές. Δεν θέλω την παρατήρηση αλλά την εξήγηση. Και ειδικά που κολλάει το μέγεθος της πόρτας (του στομίου της βρίσης)

δεν ειναι η ειδικοτητα μου τα δικτυα δυστυχως για να πω που μπορει να οφειλεται αυτο.αν δηλαδη ειναι λόγω οτι περναει απο διάφορα Hops ή οτι μπορει να γινεται μετασχηματισμος Πχ καποιο sdh πιο πριν. για αυτο και πιο πανω ανεφερα οτι δεν γνωριζω γιατι υπαρχει αυτο. δεν ειμαι cisco certified ή κατι αλλο . περα απο hardware limitations που αυτο ειναι αλλη φαση. αυτα από μένα.δεν μπορώ να βοηθησω παραπανω.μεχρι εδω φτανουν οι γνωσεις μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...