Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με οθόνη λάπτοπ


Dimitra__K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μπορείτε βοηθήστε με. Έχω πελαγωσει. Σηκώθηκα το πρωί άνοιξα το καπάκι του λάπτοπ άνοιξα το λάπτοπ και βρήκα την οθόνη έτσι! Η μητέρα μου εβαλε πάνω στο πληκτρολόγιο κάτι ακουστικά και έκλεισε το καπάκι. Δεν πίεσε το καπάκι. Πώς έγινε αυτή η ζημιά; Θέλει αλλαγή η οθόνη;;;

IMG_20231119_124331431~2.jpg

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε στενοχωρήσω.

Ανεξάρτητα από το ποια είναι η αιτία, που οδήγησε στο αποτέλεσμα της φωτογραφίας, η οθόνη προφανώς θέλει αλλαγή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dimitra__K είπε

Αν μπορείτε βοηθήστε με. Έχω πελαγωσει. Σηκώθηκα το πρωί άνοιξα το καπάκι του λάπτοπ άνοιξα το λάπτοπ και βρήκα την οθόνη έτσι! Η μητέρα μου εβαλε πάνω στο πληκτρολόγιο κάτι ακουστικά και έκλεισε το καπάκι. Δεν πίεσε το καπάκι. Πώς έγινε αυτή η ζημιά; Θέλει αλλαγή η οθόνη;;;

IMG_20231119_124331431~2.jpg

Δυστυχώς μάλλον πίεσε όσο χρειάστηκε και έσπασε η οθόνη. Συνηθισμένο ατύχημα. Ελπίζω να μην την μάλωσες, shit happens!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Dimitra__K είπε

Αν μπορείτε βοηθήστε με. Έχω πελαγωσει. Σηκώθηκα το πρωί άνοιξα το καπάκι του λάπτοπ άνοιξα το λάπτοπ και βρήκα την οθόνη έτσι! Η μητέρα μου εβαλε πάνω στο πληκτρολόγιο κάτι ακουστικά και έκλεισε το καπάκι. Δεν πίεσε το καπάκι. Πώς έγινε αυτή η ζημιά; Θέλει αλλαγή η οθόνη;;;

IMG_20231119_124331431~2.jpg

Αφού εβαλε τα ακουστικά στο πληκτρολόγιο και έκλεισε το καπάκι τα έκανε σάντουιτς με φυσικό επακόλουθο να σπάσει την οθόνη,θες νέα οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gianniz_k είπε

Δυστυχώς μάλλον πίεσε όσο χρειάστηκε και έσπασε η οθόνη. Συνηθισμένο ατύχημα. Ελπίζω να μην την μάλωσες, shit happens!

Την μάλωσα η αλήθεια. Το λάπτοπ είναι ενός έτους και σίγουρα δεν θα το καλύψει η Λενοβο. Κοίταξα για οθόνη και κάνει 65 ευρώ ιμιτασιον φυσικά και πόσα θα πάρει ο τεχνικός. Αν γινόταν να την βάλω μόνη μου καλά θα ήταν αλλά είδα πώς γίνεται και είναι δύσκολο. Στην ουσία βγήκε το λάπτοπ 100 ευρώ παραπάνω από ότι το πήρα. Δεν ξέρω αν είχα πάρει την εγγύηση του Κωτσόβολου αν θα το κάλυπτε αλλά είπα τι κακό μπορεί να συμβεί πια τόσο. Πέρυσι η μητέρα μου πάλι μου χάλασε το προηγούμενο λάπτοπ οπότε παραγινε το πράγμα. Είπε να μου πάρει καινούργιο αλλά τελικά αποφάσισα να διορθώσω αυτό. Είναι κρίμα να το αφήσω στην άκρη. 

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Αφού εβαλε τα ακουστικά στο πληκτρολόγιο και έκλεισε το καπάκι τα έκανε σάντουιτς με φυσικό επακόλουθο να σπάσει την οθόνη,θες νέα οθόνη.

Πόσο να πίεσε πια. Απλά το έκλεισε. Μάλλον πολύ εύκολα χαλάνε οι οθόνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dimitra__K είπε

Την μάλωσα η αλήθεια. Το λάπτοπ είναι ενός έτους και σίγουρα δεν θα το καλύψει η Λενοβο. Κοίταξα για οθόνη και κάνει 65 ευρώ ιμιτασιον φυσικά και πόσα θα πάρει ο τεχνικός. Αν γινόταν να την βάλω μόνη μου καλά θα ήταν αλλά είδα πώς γίνεται και είναι δύσκολο. Στην ουσία βγήκε το λάπτοπ 100 ευρώ παραπάνω από ότι το πήρα. Δεν ξέρω αν είχα πάρει την εγγύηση του Κωτσόβολου αν θα το κάλυπτε αλλά είπα τι κακό μπορεί να συμβεί πια τόσο. Πέρυσι η μητέρα μου πάλι μου χάλασε το προηγούμενο λάπτοπ οπότε παραγινε το πράγμα. Είπε να μου πάρει καινούργιο αλλά τελικά αποφάσισα να διορθώσω αυτό. Είναι κρίμα να το αφήσω στην άκρη. 

Πόσο να πίεσε πια. Απλά το έκλεισε. Μάλλον πολύ εύκολα χαλάνε οι οθόνες. 

Προτείνω να ανοίξεις ένα νέο topic στην κατηγορία των laptop αναφέροντας και το μοντέλο, να το δουν και τα παιδιά που ασχολούνται με επισκευές μήπως μπορέσουν να βοηθήσουν να βρεις την πιο οικονομική πρόταση σε ανταλλακτικό και επισκευή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dimitra__K είπε

 

Πόσο να πίεσε πια. Απλά το έκλεισε. Μάλλον πολύ εύκολα χαλάνε οι οθόνες. 

Οθόνη ειναι και όχι τοστιέρα.Δεν είναι φτιαγμένες να αντέχουν κάτι τέτοιο.Δεν φταίνε οι οθόνες αν δεν έχουμε ενσυναίσθηση των πράξεων μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 20/11/2023 στις 9:28 ΠΜ, gianniz_k είπε

Προτείνω να ανοίξεις ένα νέο topic στην κατηγορία των laptop αναφέροντας και το μοντέλο, να το δουν και τα παιδιά που ασχολούνται με επισκευές μήπως μπορέσουν να βοηθήσουν να βρεις την πιο οικονομική πρόταση σε ανταλλακτικό και επισκευή 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Τελικά αγόρασα οθόνη μόνη μου από το μοναδικό μαγαζί που βρήκα στο ίντερνετ να πουλάει στην Ελλάδα και την τοποθέτησα μόνη μου και έτσι γλύτωσα τα 30 ευρώ για περαστικά που μου ζητούσαν. Μου στοίχισε 65 ευρ'ω. Ήταν ένα τίποτα να το κάνω. Ευτυχώς που το επιχείρησα και δεν το έδωσα σε τεχνικό. Παλιά ήταν πιο περίπλοκο να αλλάξεις οθόνη δεν θα μπορούσα να το κάνω αλλά τώρα είναι πολύ απλό. Θα προσέχω πολύ μην ξαναγίνει. Μου φάνηκε παράξενο που μόνο ένα μαγαζί ουσιαστικά πουλάει οθόνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...