Προς το περιεχόμενο

LG G3 ή C3 ?


mixos23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε η ωρα να αγορασω tv,  δεν ειχα στο σπιτι για πανω απο 10 χρονια οποτε δεν υπαρχει εμπειρια - μετρο συγκρισης. 
Η χρησης της θα ειναι ταινιες , και παρακολουθηση ποδοσφαιρου κυριως..
Για αυτο και σκεφτηκα αυτες τις 2 , επειδη σε σχεση με Samsung (S95c - 90C)  πχ εχουν Dolby Vision που διαβασα οτι μετραει σε ταινιες. (ισχυει ? )
Διαβασα οτι οι κυριες διαφορες ειναι οτι εχει heatsink , και οτι ειναι πιο φωτεινη λογω ενος MLA :lol:
Δεν ειμαι φουλ ανετος να παω να παρω την G3 για αυτο ρωταω εδω, αξιζει η διαφορα ? τι γνωμη εχετε..
παιζει να εχετε καμια αλλη προταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mixos23 είπε

Ηρθε η ωρα να αγορασω tv,  δεν ειχα στο σπιτι για πανω απο 10 χρονια οποτε δεν υπαρχει εμπειρια - μετρο συγκρισης. 
Η χρησης της θα ειναι ταινιες , και παρακολουθηση ποδοσφαιρου κυριως..
Για αυτο και σκεφτηκα αυτες τις 2 , επειδη σε σχεση με Samsung (S95c - 90C)  πχ εχουν Dolby Vision που διαβασα οτι μετραει σε ταινιες. (ισχυει ? )
Διαβασα οτι οι κυριες διαφορες ειναι οτι εχει heatsink , και οτι ειναι πιο φωτεινη λογω ενος MLA :lol:
Δεν ειμαι φουλ ανετος να παω να παρω την G3 για αυτο ρωταω εδω, αξιζει η διαφορα ? τι γνωμη εχετε..
παιζει να εχετε καμια αλλη προταση ?

η διαφορα ειναι πολυ μικρη και αξιζει η g3, η 65 c3 εχει 1999 ευρω και η 65 g3 εχει 2299 ευρω με 5 χρονια εγγυηση panel και για burn in, αν αγορασεις την c3 θες και 250 ευρω για την 5ετη εγγυηση οποτε ειναι μια αλλη ( απο φωτεινοτητα η c3 εχει 750 units και η g3 εχει 1500 units.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψη ότι η G3 είναι σχεδόν αποκλειστικά για να μπει σε τοίχο. 

Αλλιώς υπάρχουν κάτι γελοία, υποτυπώδη ποδαράκια τα οποία δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνονται στην συσκευασία ή τα αγοράζεις έξτρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιλαμβάνονται βάσεις/ποδαράκια και τα σχετικά στη σειρά G. Μόνο για τον τοίχο έχει βάση μιας και είναι φτιαγμένη για τοίχο.

Εγώ θα σου πρότεινα να δεις και για G2 εάν τη βρεις κλειστή πουθενά. Αξίζει και η διαφορά μεταξύ τους είναι σχετικά μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...