Προς το περιεχόμενο

MSI B550 Gaming Plus και heatsink σκληρου


lak10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα εχω την μητρικη MSI B550 GAMING PLUS εχω παρει τον Samsung 990 pro και θελω να τον βαλω στην δευτερη θυρα που δεν εχει heatsink ωστε να κανω migrate το OS σε αυτον και μετα θα τον βαλω στην θυρα που εχει heatsink μπορω να οτν τοποθετησω με heatsink στην θυρα της μητρικης που εχει ηδη heatsink? και αν εχετε να προτεινετε καποιο heatsink σκεφτομουν το MC1 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heatsink απο κάτω απο το heatsink της μητρικής όχι.
Για μένα αφου μόνο θα μεταφορά θα κάνεις το λειτουργικό και μετά θα το βάλεις στη θέση που έχει heatsink  η μητρική κάντο έτσι όπως είναι δεν χρειάζεται να αγοράσεις heatsink .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε που το χρειάζεται πάντως το heatsink.

 

Εγώ έχω δύο 990 pro, τον ένα με heatsink τον άλλο χωρίς και δεν έχει κανένα πρόβλημα οπότε μη φοβάσε.

Να κάνεις ΑΜΕΣΑ αναβάθμιση το firmware του SSD γιατί οι 990 όπως και οι 980 της σάμυ είχαν σοβαρό πρόβλημα με τον τρόπο διαχείρισης των κελιών του δίσκου και τον έφθειραν πρόωρα, ήταν μεγάλο σκάνδαλο.

Τώρα ίσως επειδή είναι καινούριος να μη χρειάζεται αλλά να το ελέγξεις.

Να το κάνεις με ειδικό λογισμικό από την ιστοσελίδα της εταιρείας, μην εγκαταστήσεις παλιότερη έκδοση, δε βλέπει ότι έχει βγει καινούρια και θα νομίζεις ότι δε χρειάζεται αναβάθμιση.

Επίσης, επειδή έκανα το ίδιο πράγμα με σένα, χρησιμοποίησα το λογισμικό της Samsung για το migration και δε δούλεψε, όπως και σε άλλους στο 99% τα σβήνει όλα.

Χρησιμοποίησα τρίτο λογισμικό, δε θυμάμαι πιο τώρα.

Απλά να είσαι προετοιμασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει κλώνο με το Easeus partition master έχω κάνει και boot USB για αυτό τον σκοπό μάλιστα σε ένα φλασάκι+ εξωτερικό σκληρό για να δούμε αν θα παίξει για ψυκτρα πήρα την MC1 Pro της Be Quiet 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...