Προς το περιεχόμενο

TCL 55C635 πρόβλημα Lip sync


Elliot_ThreeGoods

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, παρουσιάζεται το πρόβλημα συγχρονισμού ήχου με ομιλία μόνο σε παρακολούθηση επίγειων καναλιών  παρόλο που έχω δοκιμάσει πολλές ρυθμίσεις που μπορεί να φταίνε αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι.έχει κάποιος άποψη για αυτό το θέμα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Elliot_ThreeGoods είπε

Καλησπέρα, παρουσιάζεται το πρόβλημα συγχρονισμού ήχου με ομιλία μόνο σε παρακολούθηση επίγειων καναλιών  παρόλο που έχω δοκιμάσει πολλές ρυθμίσεις που μπορεί να φταίνε αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι.έχει κάποιος άποψη για αυτό το θέμα.

Ευχαριστώ

Δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα της τηλεορασης. Προβλημα της diegea ειναι. Και εγω την ιδια τηλεοραση εχω και το παρατηρησα. Ιδιαιτερα σε εκεινη την συνεντευξη της Ζετας πριν μερικες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει και εγώ το ίδιο πρόβλημα σε μια lg που έχω. 

Πλέον είμαι σίγουρος ότι κάτι παίζει με Digea γιατί διορθώνεται αυτόματα και φυσικά δεν γίνεται όταν βλέπεις το ίδιο κανάλι online

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

η λύση στο πρόβλημα για τη συγκεκριμένη TV δε βρίσκεται στις ρυθμισεις τελικά.Κάθε φορά που παρατηρώ το πρόβλημα με τ lip sync κάνω απλά ένα reset απο το μενου της TV.Παρατήρησα επίσης οτι κάθε φορά που το κάνω αυτό, όταν παω να παρακολουθήσω περιεχόμενο DV (netflix) εμφανίζεται πάλι το πρόβλημα με την εναλλαγή φωτεινότητας, το οποίο εν συνεχεία λύνεται με ένα απλό switch off-on απο το remote control.Να σημειώσω οτι έχω κάνει το walkaround που έχει λειτουργήσει για το σκοπό αυτό, απλά για κάποιο λόγο με το soft reset απο το μενου ξαναεμφανίζεται μεν αρχικά αλλά με επιλύεται πάλι όπως σας περιέγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα,

αγόρασα πριν ένα μήνα την 50c645 και παρατηρώ το ίδιο και εγώ. Κάποιες φορές στα digea αλλά και στο youtube να υπάρχει πρόβλημα με lip-sync.

Αυτο δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ με την προηγούμενη tv μου, μία Samsung 9ετίας. Ούτε το έχω δει γενικά ποτέ σε άλλη τηλεόραση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...