Προς το περιεχόμενο

Αλλαγη γραμμης NOVA σε 100Μbps


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα Είμαι συνδρομητής της NOVA με σύνδεση 50 Mbps Σήμερα με πήραν από τη Nova και μου είπαν να μου κάνουν αναβάθμιση σε 100Mbps σύνδεση επειδη εληξε η συμβαση μου, αλλά ποιο είναι το πρόβλημά μου? μέχρι το ΚΑΦΑΟ το δικό μου το οποίο απέχει από μένα 400 μέτρα ευθεία μεχρι εκεί έρχεται οπτική ίνα. Από το ΚΑΦΑΟ μέχρι εμένα η καλωδίωση είναι χαλκός, μου είπανε από τη Nova ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μπορεί να γίνει, είναι δυνατόν αυτό ή πρέπει να έρθει μέχρι το σπίτι μου μπροστά οπτική ινα?Και εαν ναι τι απωλεια θα εχω?ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, mike1945 είπε

Καλημέρα Είμαι συνδρομητής της NOVA με σύνδεση 50 Mbps Σήμερα με πήραν από τη Nova και μου είπαν να μου κάνουν αναβάθμιση σε 100Mbps σύνδεση επειδη εληξε η συμβαση μου, αλλά ποιο είναι το πρόβλημά μου? μέχρι το ΚΑΦΑΟ το δικό μου το οποίο απέχει από μένα 400 μέτρα ευθεία μεχρι εκεί έρχεται οπτική ίνα. Από το ΚΑΦΑΟ μέχρι εμένα η καλωδίωση είναι χαλκός, μου είπανε από τη Nova ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μπορεί να γίνει, είναι δυνατόν αυτό ή πρέπει να έρθει μέχρι το σπίτι μου μπροστά οπτική ινα?Και εαν ναι τι απωλεια θα εχω?ευχαριστώ

εχω 100Mbps απο καμπινα που απεχει σιγουρα 200μετρα και μεσω χαλκου πιανω καρφι οτι μ λεει , στο υπογραμμισμενο βλεπεις τι rate ειναι εφικτο να πιασει η γραμμη(180Mbps download/ 46Mbps upload), εσυ τωρα με την 50αρα πιανεις 50; (μεσα απο το ρουτερ ειναι η φωτο (dsl status)

image.png.76dd1d01facb81e972740ca9adaaf21a.png

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Αυτες ειναι οι ενδειξεις του ρουτερ μου σημερα 29/11, ζητω συγνωμη για την καθυστερηση, Τι ακριβως δειχνουν τα διαφορα αριθμητικα στοιχεια?Ειναι εφικτη η αναβαθμιση μου σε 100 συνδεση? Ευχαριστω,router.png.507ae312ac20423ec9f8becf78249ca8.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα με το profil που εχεις 17α σου δινει η γραμμη σου δυνατοτητα 81 με το προφιλ 35 που θα εχεις ειναι πιο ευκολο να ξεπερασεις τα 100

ο θορυβος και η ποιοτητα της γραμμης σου ειναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η καμπινα ειναι Wind/Nova ισως τον γυρισουν σε 35b οποτε λογικα θα πιασει τα 100. Αν ειναι ΟΤΕ θα μεινει σε 17a και θα κλειδωσει κοντα στα 81 που βλεπει τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2023 στις 11:10 ΜΜ, SaFiS είπε

Αν η καμπινα ειναι Wind/Nova ισως τον γυρισουν σε 35b οποτε λογικα θα πιασει τα 100. Αν ειναι ΟΤΕ θα μεινει σε 17a και θα κλειδωσει κοντα στα 81 που βλεπει τωρα...

Και πως μπορω να μαθω τι καμπινα ειναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...