Προς το περιεχόμενο

Canon 5D mark IV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους 🙏 έχω την canon 5D mark IV και ψάχνω να βρω ποσά κλικ έχει. Έχω προσπαθήσει σε όλα τα γνωστά προγράμματα που υπάρχουν, βγάζει συνέχεια η error η ότι δεν βρίσκει την κάμερα. Το έχω ψάξει και σε πληρωμένο πρόγραμμα με 0 αποτέλεσμα. Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ  🙏

IMG_3750.jpeg

Επεξ/σία από Xristos Konstantinidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Xristos Konstantinidis είπε

Καλησπέρα σε όλους 🙏 έχω την canon 5D mark IV και ψάχνω να βρω ποσά κλικ έχει. Έχω προσπαθήσει σε όλα τα γνωστά προγράμματα που υπάρχουν, βγάζει συνέχεια η error η ότι δεν βρίσκει την κάμερα. Το έχω ψάξει και σε πληρωμένο πρόγραμμα με 0 αποτέλεσμα. Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ  🙏

IMG_3750.jpeg

    Αν και είπατε βέβαια πως έχετε ήδη δοκιμάσει όλες τις γνωστές εφαρμογές , ρίξτε κι' εδώ μιά ματιά μήπως και .

   https://www.apotelyt.com/camera-find/canon-eos-shutter-count

   Ρίξε και μιά ματιά παρακάτω , αν δουλεύεις σε περιβάλλον Windows και χρειάζεσαι μία γρήγορη λύση για εγκατάσταση Linux μέσα τους σαν εφαρμογή , ώστε να κάνεις την δουλειά σου θα σου δώσω τρόπο εύκολο με το Wubi installer . Το απεγκαθιστάς στην συνέχεια σαν να ήταν μία τυπική εφαρμογή. 

  https://www.dpreview.com/forums/thread/4094736

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 hours ago, Xristos Konstantinidis said:

Καλησπέρα σε όλους 🙏 έχω την canon 5D mark IV και ψάχνω να βρω ποσά κλικ έχει. Έχω προσπαθήσει σε όλα τα γνωστά προγράμματα που υπάρχουν, βγάζει συνέχεια η error η ότι δεν βρίσκει την κάμερα. Το έχω ψάξει και σε πληρωμένο πρόγραμμα με 0 αποτέλεσμα. Αν ξέρει κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ  🙏

IMG_3750.jpeg

Κανε disable το wifi μεσα στην καμερα, πριν την συνδέσεις με το usb στον υπολογιστή 

Επεξ/σία από alx301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 5D iv είναι μηχανή που δεν καταγράφει τον αριθμό πάνω στις φωτογραφίες, εάν προσπαθείς με τέτοιου είδους προγράμματα δεν θα τα καταφέρεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xristos Konstantinidis είπε

και πως το βλέπεις? Με ρωτάνε για τα κλικ όλοι. Ευχαριστώ.

Έχω δει που ρωτάς και σε ομάδες στο facebook, δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω αλλά έχω δύο προτάσεις 

1) αν τη βάζεις για πούλημα και σε ζαλίζουν δες αν μπορείς να την πουλήσεις στο MPB σε αντίστοιχα χρήματα με αυτά που έχεις κατά νου. Αν είναι να έχεις χασούρα τότε μην τη δώσεις εκεί, θα βρεθεί κάποιος αγοραστής κάποια στιγμή. 

2) μπορείς να κάνεις ένα τηλέφωνο στο service της Canon στην Αθήνα στο 2103640777  και να τους ρωτήσεις μήπως μπορούν εκείνοι να σου προτείνουν κάποια λύση ή και να τα δουν οι ίδιοι. 

Με μια πρόχειρη αναζήτηση ισχύει αυτό που γράφει παραπάνω ο GQPhDFBI. Ωστόσο, στο MPB βλέπω πως στις περισσότερες γράφουν αριθμό κλικ χωρίς βέβαια να ξέρουμε αν ισχύει απόλυτα. 

Επεξ/σία από pifilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ!

Μίλησα με Service, ειπαν η συγκεκριμένη μηχανή δεν τα δειχνει και όσοι τα γράφουν είναι στο περίπου.

Επεξ/σία από Xristos Konstantinidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...