Προς το περιεχόμενο

αξιολογηση τηλεορασης philips


hi2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/11/2023 στις 11:51 ΠΜ, reddie.k είπε

Ρώτησα την LG τηλεφωνικά και λένε πως υποστηρίζει hbbtv.

Στις 25/11/2023 στις 12:00 ΜΜ, hi2023 είπε

σε ευχαριστω πολυ

πες μου αν θες την αποψη σου για τις μαρκες tcl και hisensu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω αγοράσει κάποια Tcl ή Hisense, ούτε έχω ψάξει τις προδιαγραφές τους και το λογισμικό τους. Κινέζικες και οι δύο.

Με ένα google search η Hisense ως αντιπροσωπεία στην Ελλάδα δεν φαίνεται να έχει τις καλύτερες κριτικές.

Στην κατηγορία τιμής και μεγέθους που ψάχνεις βλέπω να υπάρχουν 2 μοντέλα για το 2023: https://www.skroutz.gr/c/12/television/m/988_10474/Hisense_or_TCL/f/533183_1578510/65-2023.html?order_by=pricevat&order_dir=asc&price_max=600&price_min=

Το μοντέλο της TCL είναι qled σε χαμηλή τιμή, έχει προς το παρόν και ως επί το πλείστον αρκετές και καλές κριτικές. Οπότε είναι πιό ενδιαφέρον. Τι λογισμικό έχει, τι εφαρμογές, εάν έχει καλή ποιότητα κατασκευής και αντέχει στο χρόνο, εάν έχει καλή υποστήριξη, δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, hi2023 said:

πραγματι 550 ευρω 65 αρα με qled ειναι πραγματι πολυ φτηνη

Νομιζω η tcl ειναι αμερικανικη εταιρεια η κανω λαθος

https://el.wikipedia.org/wiki/TCL_Corporation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ να εμπιστευτω κινεζους? λιγο μου φαινεται καπως

βεβαια ολα πια στην κινα παραγονται......

ειναι παντως δελεαστικη προταση 65 ιντσες με πολυ καλη τιμη καλες κριτικες android ...... ψηνομαι τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πλέον προσωπική η απόφαση.

Από τη μια LG με σοβαρή αντιπροσωπεία από την άλλη TCL με καλύτερη θεωρητικά οθόνη αλλά με μεγαλύτερο ρίσκο λόγω κινέζου κατασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα ποστ σου φαίνεται ότι και εσύ διστάζεις να πας σε TCL και περιμένεις κάποιον άλλο να πάρει την απόφαση για σένα😁

Το είπαμε πως η TCL έχει θεωρητικά καλύτερη οθόνη.

Αλλά η LG είναι κορυφαίος κατασκευαστής με σοβαρό ποιοτικό έλεγχο στα εργοστάσιά της (όπου και να βρίσκονται αυτά) και καλή αντιπροσωπεία στην Ελλάδα. Είναι η επιλογή με το μικρότερο ρίσκο.

Από TCL δεν έχω εμπειρία αφού ποτέ δεν έχω αγοράσει προϊόν της, οπότε και δεν θα το πρότεινα σε άλλον.

Κάποια υπέρ και κατά τονίζουμε. Ίσως μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο κάποιος που έχει εμπειρία από TCL.

Αλλά τι θα αγοράσεις είναι δική σου απόφαση στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...