Προς το περιεχόμενο

Νέοι nForce Unified Drivers 4.27


Narayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα πειραματ.., έχμ καλό παιδί, που τους κατέβασε και τους πέρασε?

 

Edit: σύμφωνα με αυτό...

If you have previously downloaded the 4.24 English kit, there is no need to download this English kit below since it is the same drivers as in 4.24.

... όσοι έχουν τους 4.24 (καλή ώρα), και δουλεύουν (crossing fingers...), δεν τους χρειάζονται. Μάλλον μόνο το WHQL προστέθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τους περασα...μια χαρα..κανενα προβλημα..νομιζω οτι εχουν φτασει ενα επιπεδο ωριμοτητας..ιδιαιτερα ο IDE DRIVER που παλιοτερα ηταν λιγο..προβληματικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι σε αυτη την εκδοση δεν εχω προβληματα με του IDE..γι'αυτο το σχολιο περι ωριμοτητας..

μαλλον πολλοι θα το ξερετε αλλα θα το βαλω για καποιους που δεν το ξερουν

οσοι δεν θελετε να βαζετε NVIDIA IDE drivers αλλα και να εχετε λιγο παραπανω ελεγχο στο τι μπαινει και τι δεν μπαινει..εχουν βγει διαφορα...σετ απο drivers για τα Nforce chipakia Που τα ονομαζουν Remixes....

εγω χρησιμοποιουσα και χρησιμοποιω το παρακατω..

http://mwarhead.motherboardfaqs.com/news.php

 

εχει κανει πολυ καλη δουλεια ο τυπος..και μαλιστα ηταν και ειναι σχεδον ακομα ..κατα των IDE driver της NVIDIA.στο remix του εβαζε παντα τους αντιστοιχους της MS...

 

Αυτα γι'αυτους που μπορει να το εχει παρει το ματι τους..η εχουν προβληματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον IDE κι αν εχω ακούσει ένα σωρο... Αλλά για τις USB, τι παίζει Gabriel? Προσωπικά ούτε οι 3.13, ούτε οι 4.24 μου έβγαλαν προβλήματα.

 

Σε 2 μητρικές:Epox 8RDA+ και A7N8X-X δε παίζει:

1)USB MP3 Player-Storage 128MB (Το αναγνωρίζει και μετά δε μπορείς να γράψεις..)

2)Microsoft Intellimouse (Kάνει διακοπές που και πού)

3)Φορητός δίσκος USB 2.0 (Write delay failed κάτι τέτοιο...)

Αν γυρίσω σε USB1.1 τότε παίζςι το mouse και ο δίσκος.

Στη δική μου μητρική Asus P4C800 παίζουν άψογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω... Οι IDE είχαν μικροπροβλήματα όποτε τους έβαζα. Χρησιμοποιούσα πάντα της MS και τώρα που έχω SATA μου είναι άχρηστοι. Κατά τα άλλα δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα με τους drivers του nforce2. Ούτε με το USB2 mp3 player μου, ούτε με το intellimouse, ούτε με τον USB2 εξωτερικό μου δίσκο.

 

PS. Έχω την ABIT NF7-S rev.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς εγώ το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα στα USB των Epox 8RDA+ και 8RGA+ ήταν στη σύνδεση του USB καλωδίου για το κινητό τηλέφωνο Siemens μου. Το έλυσα συνδέοντας το σε ένα USB 1.1 Hub που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...