Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 pro πρόβλημα με δίκτυο


panosk111178

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το iPhone. 15 pro κάνει αναζήτησή δικτύων ανά τακτά διαστήματα σαν όταν κάνω επανεκκίνηση την συσκευή αλλά δεν κάνει επανεκκίνηση η συσκευή επειδή το έχω παρατηρήσει έβγαλα το pin γιατί εμένα ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο και δεν το καταλάβαινα αν δεν το έβλεπα. Έχω αλλάξει 3 κάρτες sim δυο φυσικές και μια ψηφιακή αλλά το πρόβλημα επιμένει μπορεί να το κάνει από 1 μέχρι 3 φορές την μέρα μπορεί μα το κάνει και μια φορά στης δυο μέρες. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς κάνα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, panosk111178 said:

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το iPhone. 15 pro κάνει αναζήτησή δικτύων ανά τακτά διαστήματα σαν όταν κάνω επανεκκίνηση την συσκευή αλλά δεν κάνει επανεκκίνηση η συσκευή επειδή το έχω παρατηρήσει έβγαλα το pin γιατί εμένα ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο και δεν το καταλάβαινα αν δεν το έβλεπα. Έχω αλλάξει 3 κάρτες sim δυο φυσικές και μια ψηφιακή αλλά το πρόβλημα επιμένει μπορεί να το κάνει από 1 μέχρι 3 φορές την μέρα μπορεί μα το κάνει και μια φορά στης δυο μέρες. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς κάνα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ευχαριστώ. 

Μήπως απλά δεν έχει σήμα σε εκείνο το σημείο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι γιατί το κάνουν και οι δυο sim εχω και cosmote μαζί στο τηλέφωνο αλλά ειναι συγκεκριμένα σημεία που εχω 5G σημα  κι'ολας και δεν είχα θέμα πριν με το iphone 12 

Επεξ/σία από panosk111178
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/11/2023 στις 1:12 ΜΜ, panosk111178 είπε

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το iPhone. 15 pro κάνει αναζήτησή δικτύων ανά τακτά διαστήματα σαν όταν κάνω επανεκκίνηση την συσκευή αλλά δεν κάνει επανεκκίνηση η συσκευή επειδή το έχω παρατηρήσει έβγαλα το pin γιατί εμένα ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο και δεν το καταλάβαινα αν δεν το έβλεπα. Έχω αλλάξει 3 κάρτες sim δυο φυσικές και μια ψηφιακή αλλά το πρόβλημα επιμένει μπορεί να το κάνει από 1 μέχρι 3 φορές την μέρα μπορεί μα το κάνει και μια φορά στης δυο μέρες. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς κάνα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ευχαριστώ. 

https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iphea1c2fe48/ios

Επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου: Ενδέχεται επίσης να απενεργοποιηθεί η περιαγωγή δεδομένων κινητού δικτύου. (Δείτε Προβολή ή αλλαγή ρυθμίσεων δεδομένων κινητού δικτύου στο iPhone.)

Όταν επαναφέρετε ρυθμίσεις δικτύου, αφαιρούνται τα δίκτυα που είχατε χρησιμοποιήσει στο παρελθόν και οι ρυθμίσεις VPN που δεν είχαν εγκατασταθεί από προφίλ διαμόρφωσης ή διαχείριση φορητών συσκευών (MDM). Το Wi-Fi απενεργοποιείται και μετά ενεργοποιείται ξανά, και συνεπώς σας αποσυνδέει από οποιοδήποτε δίκτυο στο οποίο βρίσκεστε. Οι ρυθμίσεις Wi-Fi και «Ερώτηση για είσοδο» παραμένουν ενεργοποιημένες.

Για να αφαιρέσετε ρυθμίσεις VPN που έχουν εγκατασταθεί από προφίλ διαμόρφωσης, μεταβείτε στις «Ρυθμίσεις» > «Γενικά» > «VPN και διαχείριση συσκευών», επιλέξτε το προφίλ και μετά αγγίξτε «Αφαίρεση προφίλ». Αυτό επίσης αφαιρεί και άλλες ρυθμίσεις και λογαριασμούς που παρέχονται από το προφίλ. Δείτε την ενότητα Εγκατάσταση ή αφαίρεση προφίλ ρύθμισης παραμέτρων στο iPhone.

Για να αφαιρέσετε ρυθμίσεις δικτύου που έχουν εγκατασταθεί από λύση MDM (Διαχείριση φορητών συσκευών), μεταβείτε στις «Ρυθμίσεις» > «Γενικά» > «VPN και διαχείριση συσκευών», επιλέξτε τη διαχείριση και μετά αγγίξτε «Διαγραφή διαχείρισης». Αυτό επίσης αφαιρεί και άλλες ρυθμίσεις και πιστοποιητικά που παρέχονται από το σύστημα MDM. Δείτε την ενότητα «Διαχείριση φορητών συσκευών (MDM)» στις Πληροφορίες ανάπτυξης για iPhone και iPad.

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...