Προς το περιεχόμενο

Αγορα Καρτας Γραφικων Απο Αμερικη


Tsabi_95
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Teddy77,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Σκοπευω να πω σε ενα φιλο μου που μενει αμερικη να αγορασει μια καρτα γραφικων απο καποιο μαγαζι(walmart ή amazon ) και τις γιορτες που θα ερθει να μου την δωσει. Θα πληρωσει καποιο τελωνειο στο αεροδρομιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
41 minutes ago, Tsabi_95 said:

Καλησπερα. Σκοπευω να πω σε ενα φιλο μου που μενει αμερικη να αγορασει μια καρτα γραφικων απο καποιο μαγαζι(walmart ή amazon ) και τις γιορτες που θα ερθει να μου την δωσει. Θα πληρωσει καποιο τελωνειο στο αεροδρομιο?

Είναι θέμα τύχης αν θα τον ρωτήσουν καν.

Αν τον "σταματήσουν" και το χειριστεί σωστά, θα το γλιτώσει... ο κίνδυνος δεν είναι μηδενικός όμως. Συνήθως περνάνε yolo, μην σε τρομάξω, ειδικά περίοδο εορτών.

Αναλόγως που μένει, 9 στις 10 φορές, τις καλύτερες τιμές τις έχουν τα Microcenter (για αγορές διά ζώσης)... Επόμενες καλύτερες τιμές έχει συνήθως το newegg. Για άλλα μαγαζιά(amazon/walmart όπως είπες), πρέπει να πέσεις στην περίπτωση (κάποιο παροδικό discount ή προϊόν κράχτη) για να βρεις καλύτερα από Microcenter.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες να το χειριστει σωστα? Να πει οτι την θελει για τον υπολογιστη του πχ ή κατι αντιστοιχο? Ειναι και ψιλοασχετος αυτος απο τετοια. Φοβαμαι να του πω να την βγαλει και απο το κουτι της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, Tsabi_95 said:

Οταν λες να το χειριστει σωστα? Να πει οτι την θελει για τον υπολογιστη του πχ ή κατι αντιστοιχο? Ειναι και ψιλοασχετος αυτος απο τετοια. Φοβαμαι να του πω να την βγαλει και απο το κουτι της...

Οι πιο δημοφιλείς προσεγγίσεις είναι:

1) Αμπαλάζ χριστουγεννιάτικου δώρου, ώστε να μην ανοιχτεί καν

2) Όντως να πει ότι την θέλει για τον υπολογιστή του εδώ

3) Να τη φέρει χύμα, εκτός κουτιού, ώστε να είναι πιο πειστικό το (2), αλλά κρίμα είναι, άστο

Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλος που μένει USA έχει φέρει πολλές φορές παρόμοια είδη (μέχρι και laptop) εδώ. Δεν είχε ποτέ πρόβλημα απ' όσο μου έχει αναφέρει.

Την GPU καλύτερα σαφώς με το κουτί της.

Για τα καταστήματα ισχύει όπως τα είπε πολύ ωραία ο @Teddy77

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...