Προς το περιεχόμενο

Samsung Smarttag2


ilias78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/11/2023 στις 10:53 ΠΜ, ilias78 είπε

Έχει κανείς smarttag να μας πει πόσο αξιόπιστο είναι? Δίνει σήμα ανά πάσα στιγμή που βρίσκεται? Κ ανεξαρτήτως απόστασης?

Εχω το ενα που πανω κατω ειναι το ιδιο. Σε ταξιδι που ειχα κανει και το ειχα κρεμασει στην λαβη της αποσκευης ετυχε και ειχαν απεργία αυτοι που τις ξεφορτώνουν και δεν ηρθαν ποτε οι αποσκευες στο προορισμο τους. Ή τουλάχιστον ετσι μας ειπαν.  Απο την πρωτη στιγμη ανοιξα την εφαρμογη και εβλεπα που βρισκετε. Η αποσκευη γύρισε αθηνα και την επομενη την έστειλαν ξανα. ειδα ποτε ηταν στο αεροδρομιο και πηγα στα απολεσθέντα τους ειπα οτι ειναι εδω και οτι εχω smartag και μου ανοιξαν να μπω να την βρω. Το εβαλα να κανει θορυβο και την βρηκα στο λεπτο. 

Ειναι πολυ αξιόπιστο. η μπαταρια κραταει μηνες και η αναζητηση γινετε απο συσκευη samsung που θα περασει κοντα του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gorge18 είπε

Εχω το ενα που πανω κατω ειναι το ιδιο. Σε ταξιδι που ειχα κανει και το ειχα κρεμασει στην λαβη της αποσκευης ετυχε και ειχαν απεργία αυτοι που τις ξεφορτώνουν και δεν ηρθαν ποτε οι αποσκευες στο προορισμο τους. Ή τουλάχιστον ετσι μας ειπαν.  Απο την πρωτη στιγμη ανοιξα την εφαρμογη και εβλεπα που βρισκετε. Η αποσκευη γύρισε αθηνα και την επομενη την έστειλαν ξανα. ειδα ποτε ηταν στο αεροδρομιο και πηγα στα απολεσθέντα τους ειπα οτι ειναι εδω και οτι εχω smartag και μου ανοιξαν να μπω να την βρω. Το εβαλα να κανει θορυβο και την βρηκα στο λεπτο. 

Ειναι πολυ αξιόπιστο. η μπαταρια κραταει μηνες και η αναζητηση γινετε απο συσκευη samsung που θα περασει κοντα του. 

Δηλαδή για να μου δώσει σημα, θα πρέπει να περάσει ο οποιοσδήποτε από δίπλα αρκεί να έχει συσκευή samaung??? Κ προφανώς να εχει κ δεδομένα ενεγοποιημενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει ρε παιδιά? Μένω κέντρο Αθήνας σε πυκνοκατοικημενη περιοχή και έχω το s23 plus. Όσοι το έχετε βλέπετε να περνάνε πολλοί με galaxy κινητά? Σκέφτομαι στη μηχανή να το βάλω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2023 στις 10:53 ΠΜ, ilias78 είπε

Έχει κανείς smarttag να μας πει πόσο αξιόπιστο είναι? Δίνει σήμα ανά πάσα στιγμή που βρίσκεται? Κ ανεξαρτήτως απόστασης?

Κάπου εδώ να ενημερώσω ότι δουλεύει με Samsung συσκευές. Αν και είναι προφανές φαντάζομαι 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 26/11/2023 στις 5:58 ΜΜ, gorge18 είπε

Εχω το ενα που πανω κατω ειναι το ιδιο. Σε ταξιδι που ειχα κανει και το ειχα κρεμασει στην λαβη της αποσκευης ετυχε και ειχαν απεργία αυτοι που τις ξεφορτώνουν και δεν ηρθαν ποτε οι αποσκευες στο προορισμο τους. Ή τουλάχιστον ετσι μας ειπαν.  Απο την πρωτη στιγμη ανοιξα την εφαρμογη και εβλεπα που βρισκετε. Η αποσκευη γύρισε αθηνα και την επομενη την έστειλαν ξανα. ειδα ποτε ηταν στο αεροδρομιο και πηγα στα απολεσθέντα τους ειπα οτι ειναι εδω και οτι εχω smartag και μου ανοιξαν να μπω να την βρω. Το εβαλα να κανει θορυβο και την βρηκα στο λεπτο. 

Ειναι πολυ αξιόπιστο. η μπαταρια κραταει μηνες και η αναζητηση γινετε απο συσκευη samsung που θα περασει κοντα του. 

Σχετικά με την μπαταρία, όταν τελειώσει ή οταν κοντευει να τελειωσει, σκάει κάποια ειδοποίηση στο κινητό?

Αν το αντικείμενο μετακινηθεί, θα σου δώσει ειδοποίηση οταν πιασει στιγμα απο διερχομενη συμβατη συσκευη οτι πλεον το αντικείμενο ειναι σε νεα θέση? 

 

 

Επεξ/σία από ilias78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilias78 είπε

 

Σχετικά με την μπαταρία, όταν τελειώσει ή οταν κοντευει να τελειωσει, σκάει κάποια ειδοποίηση στο κινητό?

Αν το αντικείμενο μετακινηθεί, θα σου δώσει ειδοποίηση οταν πιασει στιγμα απο διερχομενη συμβατη συσκευη οτι πλεον το αντικείμενο ειναι σε νεα θέση? 

 

 

Μέσα απο το App έχει 3 στάδια μπαταρίας

Όταν φτάσει κάτω απο 15% σου λέει να την αλλάξεις. Είναι μία απλή CR2032 που τη βρίσκεις παντού, αντέχει περίπου ένα χρόνο 

Σχετικά με τη θέση ανανεώνεται κάθε λίγα λεπτά και αν περάσει συσκευή samsung απο κοντά, ακριβώς όπως τα airtag της Apple

Σημείωση, όλα όσα λέω ισχύουν για τη πρώτη γενιά SmartTag 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, txcellas είπε

Πρέπει αυτοί που θα περάσουν με galaxy συσκευή να έχουν ανοικτά τα δεδομένα?

Δες την 4η απάντηση. Από την μία είναι μείον αλλά αν σκεφτείς ότι όλοι πλέον έχουν απεριόριστα data, τα δεδομένα τα εχουν μόνιμος ενεργοποιηνενα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά, επαναφέρω το θέμα γιατί αγόρασα και εγώ το smart tag 2 και το έχω βάλει στη μηχανή μου. Όλα είναι μια χαρά και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω κάποιες απορίες όμως. Τη λειτουργία απώλειας την έχει ενεργοποιήσει καποιος; Επίσης εγώ το έχω στη μηχανή για μια μικρή επιπλέον ασφαλεία. Μπορεί κάποιος να σαρώσει και να το βρει αν έχω τη λειτουργία απώλειας ενεργή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...