Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες του Samsung Galaxy S24 Ultra


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το χειροτερο ξερετε ποιο ειναι? Οτι τα αγοραζουν σαν μαιμουδες οι περισσοτεροι  με το που βγαινουν. Τρομαχτικο.Μια σειρα απο τοσα μοντελα τοσα χρονια και δεν εχουν βγαλει ενα κινητο της προκοπης... 1200 ευρω κινητο και δεν μου εχει Macro camera..Οχι οτι την χρειαζεσαι σοντι και ντε αλλα καταλαβαινετε...Flagship κινητο. Προβλεπετε να χει  macro.. Τιποτα ,ντροπη..  Και να μου το χαριζες θα το πουλαγα σε κανα θυμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, svartevarg είπε

Έχεις ακούσει καθόλου για νέο fold ή flip που θα κυκλοφορήσει την ίδια περίοδο με S24 και θα έχει παρόμοιο σχεδιασμό;;

Θερμοκρασίες πάνω από 40 έως 45 oC ;;;

Όχι, αλλά ειδικά το flip που κυκλοφορεί τώρα πρέπει να κάνει τρελές πωλήσεις καθώς βλέπω να το κρατά όλο και περισσότερος κόσμος.  Όσον αφορά τις θερμοκρασίες δεν τις μέτρησα αλλά ήταν ενοχλητικό στο χέρι από ένα σημείο και μετά. Με το S23 Ultra δεν συμβαίνει αυτό. Αυτό με τη θερμοκρασία και η μεγαλύτερη αυτονομία είναι οι μοναδικές διαφορές που είδα σε καθημερινή χρήση μεταξύ Exynos S21 και Snap S23. Λαγκάρισμα στο S21 δεν είχα ποτέ, δεν μου έσβησε ποτέ όσο το είχα και δεν χρειάστηκε να κάνω ποτέ επανεκκίνηση. Και το δούλεψα ένα χρόνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, anax111 είπε

Όχι, αλλά ειδικά το flip που κυκλοφορεί τώρα πρέπει να κάνει τρελές πωλήσεις καθώς βλέπω να το κρατά όλο και περισσότερος κόσμος. 

Η απουσία γυαλιού στην οθόνη δεν το κάνει όμως λιγότερο ανθεκτικό.;;

Μεγάλο σπάσιμο αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίδιο με το Sony Xperia Z3 που είχα είναι! Πρωτότυπος σχεδιασμός "σάντουιτς" 10 χρόνια μετά..

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3-pictures-6539.php

edit: Δεν διάβασα τα σχόλια πιο πριν αλλά έχει ήδη αναφερθεί. Για την εποχή πάντως ο σχεδιασμός και η ποιότητα ήταν κορυφή.

Επεξ/σία από patentas11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορώ πως δεχεται η Ευρώπη αυτη την ευτελιστική μεταχείρηση! Μια αγορά 500+ εκκ καταναλωτών που αγοράζουν τόσο ακριβά προιοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, svartevarg είπε

Η απουσία γυαλιού στην οθόνη δεν το κάνει όμως λιγότερο ανθεκτικό.;;

Μεγάλο σπάσιμο αυτό...

Ναι είναι αλήθεια αυτό αλλά προφανώς αυτοί που το αγοράζουν δεν τους πειράζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, KOSTASEUOSMOS είπε

Πεταμενα λεφτα 1500 ευρω και μετα 3 μηνες το πουλας με το ζορι 800 ευρω

Γιατί σε 3 μήνες πρέπει να το δώσεις 🤣 τακτική μηλομποι ακούγεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Dpl900 είπε

Γιατί σε 3 μήνες πρέπει να το δώσεις 🤣 τακτική μηλομποι ακούγεται 

Μονο εμενα μου φαινεται καπως το γεγονος οτι αγοραζεις ενα κινητο με κριτηριο την πωληση μετα απο τρεις μηνες?

Μπορει και να ειμαι εγω ο περιεργος.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BertaJourdan είπε

Μονο εμενα μου φαινεται καπως το γεγονος οτι αγοραζεις ενα κινητο με κριτηριο την πωληση μετα απο τρεις μηνες?

Μπορει και να ειμαι εγω ο περιεργος.

Κάποιοι το χουν συστημα ειτε λογω.. Χομπι.. Ειτε δουλειας ισως.. Ειτε κάτι άλλο που δεν μπορω να ψυχολογησω.. Προσωπικα το μονο που κοιταω είναι να χει εγγύηση ωστε αμα και οοταν αποφασισω να το δωσω η πουλησω καπου να μην ειναι εμποδιο αυτο... (ειχα παρει ενα s21 ultra με imei Ουκρανίας και δεν το επαιρνε κανεις μετα λογω μη υποστήριξης εγγυησης σε ευρωπαϊκή ενωση γενικα... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Jts είπε

4nm είναι ο Snapdragon gen 3 και το μόνο 100% επιβεβαιωμένο από όσα λες.

 

O Snapdragon gen 3 θα βγει σε 2 εκδόσεις (4nm & 3nm). Το S24U θα έχει τον 3nm και μάλιστα σε 'special galaxy overclocked version' (και ναι, όλα αυτά είναι - έντονες - φήμες).

https://techmaniacs.gr/snapdragon-8-gen-3-tha-erthei-se-dyo-ekdoseis-sta-4nm-kai-sta-3nm/

Υ.Γ: συμφωνώ κι επαυξάνω για το μεταβλητό focal length..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Nakis93 είπε

Για να προλάβω τις γκρίνιες.

Samsung και Apple δεν έχουν κανέναν απολύτως λόγο ή κίνητρο για να καινοτομήσουν. Θα "καινοτομούν" μόνο όταν και αν θα πέφτει το μερίδιο της πίτας. Για να βγάζουν το ίδιο σχέδιο και στην ουσία το ίδιο ακριβώς κινητό με το προηγούμενο με 2-3 specs αλλαγμένα στα πιο πρόσφατα standards σημαίνει ότι συνεχίζουν και πουλάνε. Όσο θα αγοράζουμε, τόσο θα ενισχύουμε αυτήν την συμπεριφορά. Αν θέλετε να δείτε καινοτομίες, θα τις βρείτε σε πιο μικρούς παίκτες στον χώρο οι οποίοι έχουν τα κίνητρα για να το κάνουν. Γι' αυτό οι Κινέζοι έχουν πραγματικό fast charge εδώ και χρόνια, δοκιμασμένο και αξιόπιστο (έχω συσκευή που φορτίζει στα 65watt εδώ και 3 χρόνια με υγεία μπαταρίας στο 93% αυτή τη στιγμή), γι αυτό οι Κινέζοι πειραματίζονται με τα design και τα χρώματα, διότι θέλουν να τραβήξουν κόσμο. O λόγος που Samsung και iPhone δεν έχουν βάλει ακόμα 60+ watt φόρτιση δεν έχει να κάνει ούτε με αξιοπιστίες ούτε με δράκους, απλά δεν υπάρχει λόγος να παίξουν αυτό το χαρτί από τώρα. Όταν έρθει η στιγμή, θα το πλασάρουν σαν κάτι δικό τους και πρωτοπόρο.

δεν είναι τυχαίο που έβγαλαν εκτός google την huawei που έβγαζε πολύ καλα και ποιοτικά τηλεφωνα 

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω!! Μπράβο τρομερό. Καμία σχέση με τα προηγούμενα. Μεγάλη αλλαγή... 😁 Στο τέλος θα ξεχνάς ποιο έχεις αγοράσει! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ λίγες κάμερες, θέλω τουλάχιστον 8 και πολύ μικρό, ούτε 8" δεν είναι η οθόνη.

1 ώρα πριν, Giorgos17589 είπε

Κάποιοι το χουν συστημα ειτε λογω.. Χομπι.. Ειτε δουλειας ισως.. Ειτε κάτι άλλο που δεν μπορω να ψυχολογησω.. Προσωπικα το μονο που κοιταω είναι να χει εγγύηση ωστε αμα και οοταν αποφασισω να το δωσω η πουλησω καπου να μην ειναι εμποδιο αυτο... (ειχα παρει ενα s21 ultra με imei Ουκρανίας και δεν το επαιρνε κανεις μετα λογω μη υποστήριξης εγγυησης σε ευρωπαϊκή ενωση γενικα... 😛

Και αν δεν του έχει πέσει και είναι σε άριστη κατάσταση, είναι πολύ καλό για τους υπόλοιπους, να αγοράζουμε φτηνότερα smartphones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...