Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες του Samsung Galaxy S24 Ultra


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάμαι και αναπολό κάποια χρόνια πρίν όταν τα νέα μοντέλα που είχαν ενδιαφέροντες και σημαντικές διαφορές.

Τώρα απλά ανακυκλώνουν σχεδόν το ίδιο πράγμα.

Αν είναι λοιπόν μια απο τα ίδια, με ελάχιστες διαφορές και αυτό,δεν με ενδιαφερει πλέον,ούτε και με νοιάζει καθόλου αν θα βάλουν το τιτάνιο η άλλο κράμα..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Fanta είπε

Και το χειροτερο ξερετε ποιο ειναι? Οτι τα αγοραζουν σαν μαιμουδες οι περισσοτεροι  με το που βγαινουν. Τρομαχτικο.Μια σειρα απο τοσα μοντελα τοσα χρονια και δεν εχουν βγαλει ενα κινητο της προκοπης... 1200 ευρω κινητο και δεν μου εχει Macro camera..Οχι οτι την χρειαζεσαι σοντι και ντε αλλα καταλαβαινετε...Flagship κινητο. Προβλεπετε να χει  macro.. Τιποτα ,ντροπη..  Και να μου το χαριζες θα το πουλαγα σε κανα θυμα...

Εννοείς να έχει macro mode ; γιατί macro γενικά έχει!

6 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Εγω απορώ πως δεχεται η Ευρώπη αυτη την ευτελιστική μεταχείρηση! Μια αγορά 500+ εκκ καταναλωτών που αγοράζουν τόσο ακριβά προιοντα.

Τι θα μπορούσαμε να κάνουμε; εδώ πέρα δεν έχουμε επιλογή για trade παλιάς συσκευής. Πρέπει να δώσουμε το κινητό στους απατεώνες ( 🐼 )

Επεξ/σία από dhm21911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγοράζονται όντως ακόμα κινητά σε τέτοιες τιμές? Κάποτε που τα κινητά των 300 400 ευρώ δεν ήταν τόσο καλά να πω οκ σήμερα που κοντράρουν στα ίσια τα κινητά 3 4 φορές πάνω αξίας ποιος ο λόγος να πετάξεις τόσα χρήματα για ένα κινητό 10% καλύτερης κάμερας? Σουρεαλιστικες καταστάσεις ματαιόδοξων ανθρώπων. Οι εταιρίες βέβαια καλά κάνουν και βγάζουν κινητά των 1500 ευρω και σε ένα 6μηνο έχουν τα μισά. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Αγοράζονται όντως ακόμα κινητά σε τέτοιες τιμές? Κάποτε που τα κινητά των 300 400 ευρώ δεν ήταν τόσο καλά να πω οκ σήμερα που κοντράρουν στα ίσια τα κινητά 3 4 φορές πάνω αξίας ποιος ο λόγος να πετάξεις τόσα χρήματα για ένα κινητό 10% καλύτερης κάμερας? Σουρεαλιστικες καταστάσεις ματαιόδοξων ανθρώπων. Οι εταιρίες βέβαια καλά κάνουν και βγάζουν κινητά των 1500 ευρω και σε ένα 6μηνο έχουν τα μισά. 

Υπάρχουν και θα υπαρχουν παντα οπως υπαρχουν αυτοι που θα αγοραζουν ferarri Αν το σηκωνει η τσεπη γιατι να μην το κανεις; Δεν το βλεπω σαν μεταιοδοξια να θες το καλυτερο και αν καποιος χρησιμοποιει το κινητο σαν μεσο επιδειξης ειναι τουλαχιστον γελοιος. Εγω το βλεπω θλιβερο να μην το σηκωνει η τσεπη και να βαζεις δοσεις 4 χρονια και να κανεις το σκατο παξυμαδι. Ασε που 6αμηνο δεν εχουν τα μισα σε καμια περιπτωση. Ακομα και τωρα δεν θα βρεις s23 utra σε αριστη κατασταση στη μιση τιμη απο τη μερα που κυκλοφορησε και σε λιγο κλεινει χρονος, και αν βρεις θα εχει σιγουρα καποια σημαδια, ας μην πουμε για iphone που οι τιμες δεν πεφτουν ουτε για αστειο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ματαιοδοξια ειναι "ιδιότητα κάποιου που επιδιώκει μάταια, ασήμαντα πράγματα", αρα οποιος θελει το "καλυτερο" σε κατι που δεν εχει αξια, ειναι ο ορισμος του ματαιοδοξου που λεει ο φιλος :) . Το οτι ειναι δικαιωμα του, 100% συμφωνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολες οι εταιρειες εχουν πλεον την ιδια πολιτικη στις αλλαγες year to year δεν αξιζει να ασχοληθεις για μενα.

Στις Samsung ναυαρχιδες η σωστη τακτικη ειναι αλλαγη στα 2 χρονια για τους ανυπομονους στα 3 για τους λογικους και οπωσδηποτε αυτο που εχει Snap, αυτα τα ολιγα αρκουν...
 

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Αγοράζονται όντως ακόμα κινητά σε τέτοιες τιμές? Κάποτε που τα κινητά των 300 400 ευρώ δεν ήταν τόσο καλά να πω οκ σήμερα που κοντράρουν στα ίσια τα κινητά 3 4 φορές πάνω αξίας ποιος ο λόγος να πετάξεις τόσα χρήματα για ένα κινητό 10% καλύτερης κάμερας? Σουρεαλιστικες καταστάσεις ματαιόδοξων ανθρώπων. Οι εταιρίες βέβαια καλά κάνουν και βγάζουν κινητά των 1500 ευρω και σε ένα 6μηνο έχουν τα μισά. 

Κοίτα, δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου αλλά αντικειμενικά ένα κινητό 300-400€ δεν είναι απλά 10% χειρότερη κάμερα. Είναι οριακά χαοτική διαφορά με τις ναυαρχίδες, ειδικά στο κομμάτι της νυχτερινής λήψης, ζουμ κτλ.

Τώρα θα μου πεις, οι περισσότεροι απλά τραβάνε το παιδί τους/το σκυλί τους άντε και τον καφέ τους όταν βγαίνουν έξω και θα έχεις δίκαιο. Για αυτούς (τους λίγους) όμως που ψάχνονται με την φωτογραφία είναι λογικό να δίνουν κάτι παραπάνω για να πάνε σε ναυαρχίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Υπάρχουν και θα υπαρχουν παντα οπως υπαρχουν αυτοι που θα αγοραζουν ferarri Αν το σηκωνει η τσεπη γιατι να μην το κανεις; Δεν το βλεπω σαν μεταιοδοξια να θες το καλυτερο και αν καποιος χρησιμοποιει το κινητο σαν μεσο επιδειξης ειναι τουλαχιστον γελοιος. Εγω το βλεπω θλιβερο να μην το σηκωνει η τσεπη και να βαζεις δοσεις 4 χρονια και να κανεις το σκατο παξυμαδι. Ασε που 6αμηνο δεν εχουν τα μισα σε καμια περιπτωση. Ακομα και τωρα δεν θα βρεις s23 utra σε αριστη κατασταση στη μιση τιμη απο τη μερα που κυκλοφορησε και σε λιγο κλεινει χρονος, και αν βρεις θα εχει σιγουρα καποια σημαδια, ας μην πουμε για iphone που οι τιμες δεν πεφτουν ουτε για αστειο. 

Τα iphone μπορεί να πέσουν μπορεί και όχι, εξαρτάτε από την Apple. Τα 14αρια τα σκοτώσανε φέτος και τα 13αρια πολύ.

16 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Κοίτα, δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου αλλά αντικειμενικά ένα κινητό 300-400€ δεν είναι απλά 10% χειρότερη κάμερα. Είναι οριακά χαοτική διαφορά με τις ναυαρχίδες, ειδικά στο κομμάτι της νυχτερινής λήψης, ζουμ κτλ.

Τώρα θα μου πεις, οι περισσότεροι απλά τραβάνε το παιδί τους/το σκυλί τους άντε και τον καφέ τους όταν βγαίνουν έξω και θα έχεις δίκαιο. Για αυτούς (τους λίγους) όμως που ψάχνονται με την φωτογραφία είναι λογικό να δίνουν κάτι παραπάνω για να πάνε σε ναυαρχίδα.

Οι ναυαρχίδες είναι το ότι καλύτερο σε όλα. Αυτό πληρώνεις. τα μεσαίας κατηγορίας έχουν ανέβει τεχνολογικά πολύ. Δεν έχουν πέσει οι ναυαρχίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2023 στις 11:41 ΠΜ, kekos123 είπε

Κανένας λόγος αλλαγής από S23 ULTRA. 

Επειδη και εγω ειμαι κατοχος s23ultra μονο η φλατ οθονη με δελεαζει...

Στις 26/11/2023 στις 12:07 ΜΜ, ea6gka είπε

Καλύτερα μιας ώρας mediatek και burn in παρά σαράντα χρόνια exynos με lag-in

πρωτα ενημερωνομαστε μετα σχολιαζουμε...

19 ώρες πριν, vagboub είπε

Περιμένω σχόλιο Αλεκου Καρπά στον Σακη (unboxholics) για τον σχεδιασμό s24 μόλις κάνουν παρουσίαση😂

πφφφφ...ενω το μηλο που γουσταρει καθε χρονια αλλαζει σχεδιο....ελεος....εχουν χαλασει πλεον πολυ οι τυποι εκει....εχουν πνιγει στις χορηγιες αστο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...