Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus αποκαλύπτει την εμφάνιση του OnePlus 12


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, gkblues είπε

Tελικα παιδια αξιζει η οχι μια αγορα ενος oneplus;Το mate 20 pro βγηκε off και την ψαχνω γενικοτερα..Μου αρεσει πολυ αρχικα αισθητικα το 11,διαβασα πολυ καλα σχολια για το nord3 και στο πισω μερος του μυαλου μου περασε και το 10Τ..Σε καθε περιπτωση και το μπατζετ παιζει ρολο...Τι λετε;

Τα θεωρούσα τοπ συσκευές και αρκετά VFM σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το κυριότερο, το παλιό καλο Oxygen ηταν ένα κορυφαίο skin. Τώρα έχει γινει ColorOS και ταυτόχρονα, οριακά κοστίζουν όσο οι ναυαρχίδες της Samsung/Apple και κατ επέκταση δεν αξιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα που έχω το 8 pro και φέτος πάω για αναβάθμιση θα πω ότι πλέον δεν αξίζουν. Καλύτερα samsung με λίγο περισσότερα ή pixel για τους τολμηρούς, αν και νομίζω σε cosmote τουλάχιστον είναι εντάξει πλέον από 5g/vowifi.

Πολλά μικρό bugs στο software πλέον,σε εμένα τουλάχιστον, που έχουν αρχίσει να με εκνευρίζουν.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2023 στις 7:02 ΜΜ, GREG10ARIS είπε

Οταν το pixel 8 επαιζε στα 550€ απο αμαζον, μου φαινεται προσωπικα αστειο να δωσεις 200€ παραπανω για oneplus με λογισμικο oppo..

Περιμένουμε pixel Ελλάδα με wifi calling

23 ώρες πριν, gkblues είπε

Tελικα παιδια αξιζει η οχι μια αγορα ενος oneplus;Το mate 20 pro βγηκε off και την ψαχνω γενικοτερα..Μου αρεσει πολυ αρχικα αισθητικα το 11,διαβασα πολυ καλα σχολια για το nord3 και στο πισω μερος του μυαλου μου περασε και το 10Τ..Σε καθε περιπτωση και το μπατζετ παιζει ρολο...Τι λετε;

mate 20 pro έχω και εγώ αξίζει ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Tlykog είπε

Προσωπικά αγόρια Oneplus γιατί είναι τα καλύτερα κινητά για όσους θέλουν να βάλουν  custom rom. Αν θέλεις το εργοστασιακό UI υπάρχουν και καλύτερες επιλογές. Αν σου αρέσουν τα καθαρά UI πας σε pixel, αλλιώς Samsung.

ακουσα οτι μετα το 10 pro ειναι πιο δυσκολο να ανοιξεις τον bootloader oποτε δεν βγαινουν αρκετες custom rom οπως πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Giannis_siag είπε

ακουσα οτι μετα το 10 pro ειναι πιο δυσκολο να ανοιξεις τον bootloader oποτε δεν βγαινουν αρκετες custom rom οπως πριν

Δεν το έχω και δεν έχω δοκιμάσει να βάλω custom rom. Εδώ:

https://droidwin.com/how-to-install-custom-gsi-roms-on-oneplus-10-pro/#Official_Android_1212L_ROMs

δείχνει να έχει αρκετές custom roms και η διαδικασία που περιγράφει για το ξεκλεόιδωμα του bootloader μοιάζει ίδια με αυτή των υπολοιπων Oneplus. Από τη στιγμή που δεν το έχω στα χέρια μου να το δοκιμάσω ο ίδιος δεν είμαι σιγουρός βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος σήμερα σε τηλέφωνο σαν αυτό να βάλεις custom rom? Στο 5Τ πριν μερικά χρόνια είχα βάλει ότι rom κυκλοφορούσε και τελικά κατέληξα στην δική του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2023 στις 7:02 ΜΜ, GREG10ARIS είπε

Οταν το pixel 8 επαιζε στα 550€ απο αμαζον, μου φαινεται προσωπικα αστειο να δωσεις 200€ παραπανω για oneplus με λογισμικο oppo..

Αστείο να δώσεις παραπάνω για snapdragon gen 3 με oxygen os που είναι φανταστικό;

Στις 27/11/2023 στις 3:00 ΜΜ, MikeGR7 είπε

Αλλη μια ξαναζεσταμενη, αποκρουστικη παντοφλα με στραβωμενη οθονη αλλα 2013 και το χειρότερο λειτουργικο σύστημα της αγορας.

Μια εταιρεία που εχει πεθανει εδω και πολλα χρονια.

Είναι το oxygen os το χειρότερο λειτουργικό σύστημα της αγοράς; όντως; έχω δουλέψει όλα τα os των εταιρειών λόγω εργασίας και αυτό είναι από τα καλύτερα μαζί με το one ui... Μην λέμε ότι θέλουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Va_katsik είπε

Είναι το oxygen os το χειρότερο λειτουργικό σύστημα της αγοράς; όντως;

Το OneUI ειναι το καλυτερο, το colour os ειναι απο τα χειρότερα, ελαχιστη παραμετροποιηση, ελαχιστες δυνατότητες, υποχρεωτικά notifications, υποχρεωτικα tips, ελαχιστες δυνατοτητες για απενεργοποίηση εφαρμογων και πολλα αλλα που δε χωρανε εδώ.

Το Oxygen OS ηταν καποτε ακριβως τα αναποδα απο τα παραπανω αλλα αυτες οι εποχες ειναι στο παρελθόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MikeGR7 είπε

Το OneUI ειναι το καλυτερο, το colour os ειναι απο τα χειρότερα, ελαχιστη παραμετροποιηση, ελαχιστες δυνατότητες, υποχρεωτικά notifications, υποχρεωτικα tips, ελαχιστες δυνατοτητες για απενεργοποίηση εφαρμογων και πολλα αλλα που δε χωρανε εδώ.

Το Oxygen OS ηταν καποτε ακριβως τα αναποδα απο τα παραπανω αλλα αυτες οι εποχες ειναι στο παρελθόν.

Εχει ολα αυτά που λες ότι δεν έχει, ψαξτο λίγο. Μην παρασύρομαστε από αυτά που λέγονται και γράφονται, το oxygen os  είναι ολοκληρωμένο και είναι πλήρως παραμετροποιησιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Va_katsik είπε

Εχει ολα αυτά που λες ότι δεν έχει, ψαξτο λίγο. Μην παρασύρομαστε από αυτά που λέγονται και γράφονται, το oxygen os  είναι ολοκληρωμένο και είναι πλήρως παραμετροποιησιμο

Παπαρισιμο ειναι... Μπορει τωρα να το βλεπεις αυτονομα και να σου φαίνεται μια χαρα αλλα εγώ συγκρίνω με το πως ηταν στο παρελθόν, ξερεις εχω παρει ολα τα Oneplus απο το 2 και μετα και αυτη τη στιγμη σου γραφω απο το 10Τ.

Βαριέμαι να το συνεχισω αλλα ας σου πω ενα δυο ετσι για το χαβαλε:

Γιατι εχω αναγκαστικά ολο το Αγγλικο αλφάβητο στο πλάι του app drawer?

Γιατι εχω search bar αναγκαστικά στο app drawer?

Γιατι εχω αναγκαστικά google spotlight στη τερμα αριστερα σελιδα στο main screen?

Γιατι πρεπει να εχω αναγκαστηκα minimum 13 κουμπακια στο notification center?

Γιατι το ρολόϊ δεν αλλαζει θεση?

Γιατι στις ρυθμίσεις εχω μπαστακωμενο μήνυμα create account? Μπαστακωμενο ad για λειτουργία ενος χεριου? Μπαστακωμενο search?

Γιατι παιζει μονο 60hz παιχνιδια λες και ειναι 2015 ενω ολες οι αλλες εταιριες προχωρησαν?

Γιατι εχω security patch 4 μηνες πίσω?

Γιατι, Γιατι, Γιατι.....

Αν αυτο το θεωρεις Oneplus στις δοξες της τοτε ή εισαι νεος χρήστης της ή ποτε σου δεν ησουν power user.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2023 στις 3:56 ΠΜ, MikeGR7 είπε

Παπαρισιμο ειναι... Μπορει τωρα να το βλεπεις αυτονομα και να σου φαίνεται μια χαρα αλλα εγώ συγκρίνω με το πως ηταν στο παρελθόν, ξερεις εχω παρει ολα τα Oneplus απο το 2 και μετα και αυτη τη στιγμη σου γραφω απο το 10Τ.

Βαριέμαι να το συνεχισω αλλα ας σου πω ενα δυο ετσι για το χαβαλε:

Γιατι εχω αναγκαστικά ολο το Αγγλικο αλφάβητο στο πλάι του app drawer?

Γιατι εχω search bar αναγκαστικά στο app drawer?

Γιατι εχω αναγκαστικά google spotlight στη τερμα αριστερα σελιδα στο main screen?

Γιατι πρεπει να εχω αναγκαστηκα minimum 13 κουμπακια στο notification center?

Γιατι το ρολόϊ δεν αλλαζει θεση?

Γιατι στις ρυθμίσεις εχω μπαστακωμενο μήνυμα create account? Μπαστακωμενο ad για λειτουργία ενος χεριου? Μπαστακωμενο search?

Γιατι παιζει μονο 60hz παιχνιδια λες και ειναι 2015 ενω ολες οι αλλες εταιριες προχωρησαν?

Γιατι εχω security patch 4 μηνες πίσω?

Γιατι, Γιατι, Γιατι.....

Αν αυτο το θεωρεις Oneplus στις δοξες της τοτε ή εισαι νεος χρήστης της ή ποτε σου δεν ησουν power user.

 

Τα hz στα παιχνίδια είναι το λεγόμενο fps; Γιατί είναι ανάλογα με το παιχνίδι. Π.χ στο PUBG παίζεις μέχρι 90 fps(που το υποστήριζαν κινητά άνω των 90hz) μετά από κάποιο update που είχαν κάνει στο game, ενώ στο wild rift είναι μέχρι 60 fps. Νομίζω δεν είναι από το κινητό αλλά από το game .. 

Στις 4/12/2023 στις 3:56 ΠΜ, MikeGR7 είπε

Παπαρισιμο ειναι... Μπορει τωρα να το βλεπεις αυτονομα και να σου φαίνεται μια χαρα αλλα εγώ συγκρίνω με το πως ηταν στο παρελθόν, ξερεις εχω παρει ολα τα Oneplus απο το 2 και μετα και αυτη τη στιγμη σου γραφω απο το 10Τ.

Βαριέμαι να το συνεχισω αλλα ας σου πω ενα δυο ετσι για το χαβαλε:

Γιατι εχω αναγκαστικά ολο το Αγγλικο αλφάβητο στο πλάι του app drawer?

Γιατι εχω search bar αναγκαστικά στο app drawer?

Γιατι εχω αναγκαστικά google spotlight στη τερμα αριστερα σελιδα στο main screen?

Γιατι πρεπει να εχω αναγκαστηκα minimum 13 κουμπακια στο notification center?

Γιατι το ρολόϊ δεν αλλαζει θεση?

Γιατι στις ρυθμίσεις εχω μπαστακωμενο μήνυμα create account? Μπαστακωμενο ad για λειτουργία ενος χεριου? Μπαστακωμενο search?

Γιατι παιζει μονο 60hz παιχνιδια λες και ειναι 2015 ενω ολες οι αλλες εταιριες προχωρησαν?

Γιατι εχω security patch 4 μηνες πίσω?

Γιατι, Γιατι, Γιατι.....

Αν αυτο το θεωρεις Oneplus στις δοξες της τοτε ή εισαι νεος χρήστης της ή ποτε σου δεν ησουν power user.

 

Και στην τελική πουλά το και πάρε άλλο φιλαράκι .. Εγώ έχω το 8pro και το ψήνω φουλ για το 12 όταν έρθει με το καλό 😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Dimakos7 είπε

Τα hz στα παιχνίδια είναι το λεγόμενο fps;

Απο αυτη την ερωτηση καταλαβαινω οτι για τη χρηση που κανεις εσυ, οτι και να παρεις ευχαριστημενος θα εισαι... 

Προφανως και αναφερομαι σε αλλη κατηγορια χρηστών.

49 λεπτά πριν, Dimakos7 είπε

Νομίζω δεν είναι από το κινητό αλλά από το game .. 

Ειναι προϋπόθεση το game να το υποστηρίζει, απο εκει και περα ομως ολα τα κινητα απο μεριας τους το υποστηρίζουν και αυτα, με εξαιρεση τα "διαμαντια" του ομιλου της Oneplus (oppo, realme κτλ)

 

51 λεπτά πριν, Dimakos7 είπε

στην τελική πουλά το και πάρε άλλο

Το θεμα δεν ειναι τι θα παρω εγω και τι θα παρεις εσυ, το θεμα ειναι να παραδεχόμαστε οταν κατι ειναι αντικειμενικά άθλιο.

Παρεπιπτόντως που πηγες και το ξεθαψες το θεμα 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, MikeGR7 είπε

Απο αυτη την ερωτηση καταλαβαινω οτι για τη χρηση που κανεις εσυ, οτι και να παρεις ευχαριστημενος θα εισαι... 

Προφανως και αναφερομαι σε αλλη κατηγορια χρηστών.

Ειναι προϋπόθεση το game να το υποστηρίζει, απο εκει και περα ομως ολα τα κινητα απο μεριας τους το υποστηρίζουν και αυτα, με εξαιρεση τα "διαμαντια" του ομιλου της Oneplus (oppo, realme κτλ)

 

Το θεμα δεν ειναι τι θα παρω εγω και τι θα παρεις εσυ, το θεμα ειναι να παραδεχόμαστε οταν κατι ειναι αντικειμενικά άθλιο.

Παρεπιπτόντως που πηγες και το ξεθαψες το θεμα 🤪

Δεν ισχύει αυτό που λες.. Τον καιρό που ήμουν λιωμένος με το PUBG mobile είχα αλλάξει μερικά κινητά(ανάμεσα τους και iphone) γιατί δεν με ικανοποιούσαν. Εν τέλη είχα αγοράσει το op 8 pro και είχαν λυθεί τα προβλήματα μου στο game 😁 και μίλησες για παιχνίδια άρα τι δεν κατάλαβα καλά ; Άθλιο είναι να αγοράζεις 1200ε iphone να παίζεις βαρύ γκειμ (π.χ PUBG) και να πέφτει η φωτεινότητα στην μισή ώρα λόγω υπερθέρμανσης. Άσε που όταν πέφτει 20% σταματαει το game για να σου το βγάλει σε μύνημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dimakos7 είπε

Δεν ισχύει αυτό που λες.. Τον καιρό που ήμουν λιωμένος με το PUBG mobile είχα αλλάξει μερικά κινητά(ανάμεσα τους και iphone) γιατί δεν με ικανοποιούσαν. Εν τέλη είχα αγοράσει το op 8 pro και είχαν λυθεί τα προβλήματα μου στο game 😁 και μίλησες για παιχνίδια άρα τι δεν κατάλαβα καλά ; Άθλιο είναι να αγοράζεις 1200ε iphone να παίζεις βαρύ γκειμ (π.χ PUBG) και να πέφτει η φωτεινότητα στην μισή ώρα λόγω υπερθέρμανσης. Άσε που όταν πέφτει 20% σταματαει το game για να σου το βγάλει σε μύνημα..

Αδερφε μου μη το παλευεις οποιος δει τα μηνύματα θα καταλαβει τι εννοώ. Βαριέμαι να εξηγω αναλυτικά. Το παν ειναι να εισαι ευχαριστημένος, αφου εισαι απολαυσε το, καλη συνεχεια.

Επεξ/σία από MikeGR7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...