Προς το περιεχόμενο

Καινούριο gaming pc 1100ευρώ


JonathanCrane

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φόρμα Αγοράς Υπολογιστή

 

Ενδιαφερομαι για αγορα gaming PC στα 1100ευρω περιπου. Οποια GPU μου προτεινεται σκεφτομαι να την αγορασω σε περιπου 6 μηνες και στο μεταξυ θα διατηρησω τη GPU μου ΝVIDIA (GForce GTX 1060 6gb) την οποια θα κουμπωσω στο PC που μου προτεινετε. Eπιπλεον, αν στο PC που μου προτεινετε κουμπωνει και η Sapphire (Radeon RX 5600 XT 6GB Pulse) που θα εχω δανεικη για καποιο διαστημα ακομα καλυτερα αλλα δεν ειναι απαραιτητο. 

 

Ποσό που διαθέτουμε :

Όχι παραπάνω από 1100 ευρω

 

Χρήση υπολογιστή :

Gaming, Εργασία Online

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

Photoshop, videogames με απαιτητικά γραφικά (Hogwarts Legacy, Cyberpunk, Black Myth: Wukong)

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

Εχω την AOC G2590FX TN Monitor 24.5" FHD 1920x1080 144Hz και προς το παρον δεν σκεφτομαι για αγορα καινουριας

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

Όχι πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι. Σιγουρα όμως ικανο τροφοδοτικο και κουτι (desktop) για το οποιο δεν εχω ιδιαιτερη απαιτηση περα από το να είναι άνετο για την τωρινή GPU μου και για  μελλοντικο upgrade σε κάποια που θα με προτείνετε.

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

Θεσσαλονικη

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

Ιδανικα από ένα καταστημα με συναρμολογηση αλλα θα κοιταξω μήπως κάποιο από τα πάρτς που προτεινεται μπορω να το βρω αρκετά πιο οικονομικά καπου αλλου και το προσθέσω εξτρα

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Ως ανω

 

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο .

Windows 11

Ευχαριστω πολυ μαγκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...