Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του Switch έφτασαν τα 132,46 εκατομμύρια φέρνοντας στην Nintendo σχεδόν $74 δις


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 minutes ago, liospi said:

ΜΑΚΡΑΝ η καλύτερη κονσόλα για να παίζω με τα παιδιά μου και αυτά μεταξύ τους

Όσοι έχουν παιδιά, είναι μονόδρομος. Το switch το είχα λιώσει εγώ, πριν πάρω το steam deck. Τώρα έχει μοιραστεί ο χρόνος. Στριμαρω και από το ps5 κατευθείαν στο deck τα games και μπορώ να παίξω όπου θέλω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, I'm_busy είπε

Ρε πάτε καλά? Τι Soc moc toc dual boot και πράσινα άλογα, μιλάμε για κονσόλα που είναι φτιαγμένη για παιδάκια, έχετε δει πως είναι η Ντόρα η εξερευνήτρια hyper realistic? Τα παιδάκια θέλουν απλότητα, χρώμα και διασκέδαση, όποιος θέλει παραμετροποιήσεις και high tech σκηνικά μπορεί να πάει σε steam deck για φορητό. Εν τέλη οι πωλήσεις μας δείχνουν πως τα γραφικά δε παίζουν ρόλο, μεράκι θέλει και δυνατά IPs, τα λοιπά έρχονται με το χρόνο. Η Nintendo είναι η νέα Disney, οπότε οι geeky κουβέντες για "ιππο"δύναμη και κόντρες κονσολών δεν έχουν νόημα.

Σιγά μην είναι και κόκκινα άλογα. Πράσσειν Άλογα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, mants118 είπε

Μακάρι να είχα χρόνο για να πάρω ένα τέτοιο.. Θα ήθελα να ξαναζήσω εποχές psp με ατελείωτο gameplay.... 

(δεν τις συγκρίνω μεταξύ τους τις κονσόλες φυσικά) 

😊

Ως άτομο που γενικά δεν έχει χρόνο  μπορώ να σου πω ότι το σουιτς είναι ακριβώς για άτομα που ΔΕΝ έχουν χρόνο  και δυνατότητα να κάτσουν μπροστά από μια τηλεόραση να παίξουν .θα παίξω μια ώρα το πρωί στο καναπέ πριν ξυπνήσει η οικογένεια ,μιση ώρα το μεσημέρι ανάμεσα στις δουλειές  άλλη μιση ώρα το βράδυ στο κρεββάτι . Παλιότερα φουλ σε αεροδρόμια ,τρένα κλπ . Πάρε ένα lite μεταχειρισμένο από εδώ μέσα και θα με θυμηθείς .

Επεξ/σία από Choronzoon
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, georgebou21 said:

το switch και η Nintendo ποτε δεν προσέφεραν high end hardware.

Μέχρι και το Ν64 είχε το καλύτερο hardware ώσπου μπήκαν οι άλλοι με περισσότερο χρήμα και άλλες πρακτικές, όπου δε μπορούσε να συμβαδίσει. 

9 hours ago, SeNNinhA said:

Εάν σας δώσω και σήμερα ένα bubble booble η ένα pacman, castlevania, wonder boy κλπ θα κολλήσετε

Μόνο που κανένα από αυτά δεν έφτιαξε η Ν, δεν ήταν αποκλειστικά στο Ν και μόνο το castlevania πρωτοβγήκε στο Ν. το wonder boy βγήκε στο sega. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Μέχρι και το Ν64 είχε το καλύτερο hardware ώσπου μπήκαν οι άλλοι με περισσότερο χρήμα και άλλες πρακτικές, όπου δε μπορούσε να συμβαδίσει. 

Μόνο που κανένα από αυτά δεν έφτιαξε η Ν, δεν ήταν αποκλειστικά στο Ν και μόνο το castlevania πρωτοβγήκε στο Ν. το wonder boy βγήκε στο sega. 

Τα arcade games ηταν απλα ενα παράδειγμα ότι παιχνίδια με extreme low (για τα σημερινά δεδομενα) graphics και απαιτήσεις hardware εξακολουθούν να είναι εθιστικα στους παίχτες όλων των ηλικιών.

Αντιστοίχως η Nintendo πάντα πρόσφερε τέτοιου είδους ψυχαγωγικά παιχνίδια στους δικούς της πελάτες εξ ου και η επιτυχία της και οι πωλήσεις παρ ότι έχει πολύ πιο low spec κονσόλες σημερα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, georgebou21 said:

Ναι εγω παιζω στο PC μου, αλλα το switch για τις μικρές ηλικίες που απευθύνεται ειναι ασυναγώνιστο.

Έτσι ακριβώς, και εδώ είναι η ουσία που δεν καταννοεί ο κόσμος.

Ότι το Switch απευθύνεται σε μικρές ηλικίες, και πιό συγκεκριμένα σε παιδάκια στην ηλικιακή κατηγορία 5 - 99 χρονών. Εννοείται ότι αν είσαι μεγαλύτερος, αλλάζουν οι ανάγκες και θέλεις κάτι πιό ώριμο.

Μιά γρήγορη επισκόπηση στα καλύτερα games του Switch επιβεβαιώνει τα παραπάνω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, panther_512 said:

σε παιδάκια στην ηλικιακή κατηγορία 5 - 99 χρονών

μόλις περιέγραψες το 95% των ανθρώπων που παίζουν video games! (το υπόλοιπο μοιράζεται σε παιδάκια <5 και >99) 😁

Επεξ/σία από The__Blade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Choronzoon είπε

Ως άτομο που γενικά δεν έχει χρόνο  μπορώ να σου πω ότι το σουιτς είναι ακριβώς για άτομα που ΔΕΝ έχουν χρόνο  και δυνατότητα να κάτσουν μπροστά από μια τηλεόραση να παίξουν .θα παίξω μια ώρα το πρωί στο καναπέ πριν ξυπνήσει η οικογένεια ,μιση ώρα το μεσημέρι ανάμεσα στις δουλειές  άλλη μιση ώρα το βράδυ στο κρεββάτι . Παλιότερα φουλ σε αεροδρόμια ,τρένα κλπ . Πάρε ένα lite μεταχειρισμένο από εδώ μέσα και θα με θυμηθείς .

Ακριβώς αυτό είναι το σενάριο χρήσης που θα μπορούσα αυτό το καιρό με τις ηλικίες των παιδιών μου! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Choronzoon είπε

Ως άτομο που γενικά δεν έχει χρόνο  μπορώ να σου πω ότι το σουιτς είναι ακριβώς για άτομα που ΔΕΝ έχουν χρόνο  και δυνατότητα να κάτσουν μπροστά από μια τηλεόραση να παίξουν .θα παίξω μια ώρα το πρωί στο καναπέ πριν ξυπνήσει η οικογένεια ,μιση ώρα το μεσημέρι ανάμεσα στις δουλειές  άλλη μιση ώρα το βράδυ στο κρεββάτι . Παλιότερα φουλ σε αεροδρόμια ,τρένα κλπ . Πάρε ένα lite μεταχειρισμένο από εδώ μέσα και θα με θυμηθείς .

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ, που πλέον με την κόρη μου δεν έχω καθόλου χρόνο. Το PS4 Pro τα τελευταία 2 χρόνια απλά πιάνει σκόνη, ενώ πλέον με το Switch Lite μπορώ και παίζω εύκολα όποτε μπορώ να ξεκλέψω ακόμη και μισή ώρα. Για όσους δεν έχουν χρόνο το Lite συστήνεται ανεπιφύλακτα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, squalor είπε

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ, που πλέον με την κόρη μου δεν έχω καθόλου χρόνο. Το PS4 Pro τα τελευταία 2 χρόνια απλά πιάνει σκόνη, ενώ πλέον με το Switch Lite μπορώ και παίζω εύκολα όποτε μπορώ να ξεκλέψω ακόμη και μισή ώρα. Για όσους δεν έχουν χρόνο το Lite συστήνεται ανεπιφύλακτα!

Με βάζεις σε σκέψεις μάστορα....

Πάω να ξεθάψω κάτι Nindento 3Ds XL που είχα για τα παιδιά κατ αρχήν....

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρότι δεν έχω Switch οφείλω να πω ότι η Nintendo είναι ο Βασιλίας.Και κρατάω αυτό που είχε πει ο Τσερπές στα βίντεο του. "Η Nintendo επέστρεψε φεύγοντας". Αυτό κάνει τη διαφορά μέχρι τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, squalor είπε

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ, που πλέον με την κόρη μου δεν έχω καθόλου χρόνο. Το PS4 Pro τα τελευταία 2 χρόνια απλά πιάνει σκόνη, ενώ πλέον με το Switch Lite μπορώ και παίζω εύκολα όποτε μπορώ να ξεκλέψω ακόμη και μισή ώρα. Για όσους δεν έχουν χρόνο το Lite συστήνεται ανεπιφύλακτα!

Έτσι είναι , φίλος πρόσφατα απέκτησε παιδί ,και σκέφτεται σοβαρά να πουλήσει το ps5 , ενώ την έχει καταβρει με το σουιτς . Δε θα πω ψέματα , μακάρι να μπορούσα να κάτσω μια Κυριακή δέκα ώρες μπροστά στη τιβι/ γραφείο με ένα ps5/Xbox / τούμπανο pc αλλά πλέον είναι αδύνατο . Ειδικά αν έχεις μικρό παιδί απλά δεν γίνεται . Δε μιλάω καν για το κομμάτι της δουλειάς που πλέον πολλοί κάνουμε δύο και τρεις δουλειές . Φορητή κονσόλα , ελαφρή λάπτοπ με low to medium graphics , deck 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Με βάζεις σε σκέψεις μάστορα....

Πάω να ξεθάψω κάτι Nindento 3Ds XL που είχα για τα παιδιά κατ αρχήν....

Για να σε προλάβω... Έχω το New 3DS XL και ξεκίνησα αρχικά να παίζω πάλι εκεί (Fire Emblem και Zelda) αλλά άλλη η εμπειρία με το Lite! Τελειώνω τώρα το Link's Awakening και μετά σειρά έχουν Breath of the Wild, Fire Emblem Engage και Tears of the Kingdom

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Με βάζεις σε σκέψεις μάστορα....

Πάω να ξεθάψω κάτι Nindento 3Ds XL που είχα για τα παιδιά κατ αρχήν....

Δοκίμασε να το χακαρεις και είναι πολύ καλή επιλογή ειδικά για μικρά παιδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...