Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του Switch έφτασαν τα 132,46 εκατομμύρια φέρνοντας στην Nintendo σχεδόν $74 δις


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Volga είπε

Έχεις τη γνώμη σου έχω τη γνώμη μου. Ας το αφήσουμε 👍

Μα δεν καταλαβαίνεις ότι δεν σου λέω απλώς τη γνώμη μου αλλά αντικειμενικά στοιχεία σε αντίθεση με σένα που όσα λες είναι ξεκάθαρα υποκειμενικά. Την εποχη του ίντερνετ ένα γρήγορο search θα σε βοηθήσει να επιβεβαιώσεις κάποια γεγονότα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greenpower22 είπε

Μα δεν καταλαβαίνεις ότι δεν σου λέω απλώς τη γνώμη μου αλλά αντικειμενικά στοιχεία σε αντίθεση με σένα που όσα λες είναι ξεκάθαρα υποκειμενικά. Την εποχη του ίντερνετ ένα γρήγορο search θα σε βοηθήσει να επιβεβαιώσεις κάποια γεγονότα.

Αδερφέ μου οτι και να θες να μου πεις. ΟΣΟ δύσκολο και αν είναι ένα σύστημα (έχει δεν έχει 3D εξειδικευμένα chipset, εύκολο δύσκολο development κλπ). Το πρώτο 12μηνο πας τυφλά εκεί που υπάρχει το κοινό. Το πρωτο 12 μηνο μιας συσκευής από μια εταιρεία που ΔΕΝ εχει ασχοληθεί με το χώρο, αν δεν πέσει χρήμα δεν κυλάει. H Sony δεν υπήρχε στο χώρο. Το είναι Ιαπωνική εταιρεία και έχει καλές σχέσεις το ακούω ρομαντικό. Και η Panasonic είναι Ιαπωνική εταιρεία και εκείνο τον καιρό δυνατότητερη της SONY. Το 3DO πήγε στο πηγάδι στην ίδια ακριβώς γενιά.

Δεν νοιαζει τους διοικούντες μιας επιχείρησης αν το μηχάνημα είναι δύσκολο στο προγραμματισμο ή οχι. Αλλά αν έχει κόσμο από πίσω.

Αν ηταν έτσι όπως λες η γενιά του PS3 θα έπρεπε να μην έβγαινε ούτε το FIFA με το πόσο δύσκολο ηταν το development. Αλλά δεν ένοιαξε καμια εταιρία αυτό. Τους προγραμματιστές τους ένοιαξε αλλα δεν αποφασίζουν αυτοί. Αποφασίζει αυτός που βάζει το κεφάλαιο.

Δεν μπορείς να μου αλλάξεις γνώμη και φυσικά σέβομαι και δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω τη δική σου. Καλή καρδία :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Volga είπε

Το πρώτο 12μηνο πας τυφλά εκεί που υπάρχει το κοινό

Μα αυτο δε σου λεω ακριβως? Δες το μεριδιο αγορας του PS1 κι του Saturn στο launch. Δες τις πωλησεις το πρωτο 12μηνο. Δες το καταστροφικο launch που ειχε στην Αμερικη. Αρα στα λογια μου ερχεσαι. Το κοινο ηταν με το PS1 απο την αρχη. Απο το pre-launch βασικα.

Παραθετω απο πηγη: '' It was a success in Japan, but a failure in North America and Europe. Part of the reason for its relative failure in these regions was because of its higher price and more difficult programming platform compared to the PlayStation.''

 

1 ώρα πριν, Volga είπε

Το είναι Ιαπωνική εταιρεία και έχει καλές σχέσεις το ακούω ρομαντικό

Δες λιγο τι παιζει στην Ιαπωνικη κουλτουρα κι αν ειναι σημαντικο ή οχι αυτο.

 

1 ώρα πριν, Volga είπε

Δεν νοιαζει τους διοικούντες μιας επιχείρησης αν το μηχάνημα είναι δύσκολο στο προγραμματισμο ή οχι

Προφανως κι τους νοιαζει κι ηταν βασικος λογος που πολλα δεν βγηκαν σε Saturn και N64. Υπαρχουν κι συνεντευξεις developers που το λενε ξεκαθαρα. Για το PS3 ηταν οντως κι αυτο δυσκολο στον προγραμματισμο αλλα οταν βγηκε η Sony ειχε κερδισει μεριδιο αγορας απο τις επιτυχιες του PS1 και PS2 οποτε ηταν πολυ δυσκολο να το αγνοησουν. Επισης τοτε το Xbox 360 δεν ειχε πιασει καθολου στην Ιαπωνια με τραγικες πωλησεις εκει περα οποτε τοτε ολα τα Ιαπωνικα παιχνιδια ειχαν σαν πρωτη επιλογη το PS3. 

 

1 ώρα πριν, Volga είπε

Δεν μπορείς να μου αλλάξεις γνώμη και φυσικά σέβομαι και δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω τη δική σου. Καλή καρδία

Εννοειται φιλε μου κουβεντα κανουμε. Απλα καλο ειναι να εχεις ανοιχτο μυαλο κι να κοιτας τα γεγονατα. Πολλα απο αυτα που εχω πει υπαρχουν στο ιντερνετ με στοιχεια. Δεν τα λεω απλα σαν τη γνωμη μου. Αν εχεις εσυ αντιθετως στοιχεια για αυτα που λες, ειμαι ετοιμος να αναθεωρησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...