Προς το περιεχόμενο

Dell XPS 15 και θυρες


ma3stros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Σκεφτομαι την αγορα του παρακατω μηχανηματος αλλα εχω καποιους προβληματισμους οσων αφορα τον περιορισμενο αριθμος θυρων σε usb/thunderbolt. Επειδη οταν το εχω στο σπιτι δουλευω σε εξωτερικη οθονη με k/b Και ποντικι (αυτο παντα ετσι κιαλλιως) + η φορτιση του. Πως γινεται σε ενα ακριβο καλο laptop να εχουν βαλει μονο 3 θυρες εκ τον οποιον η μια να ειναι για φορτιση? Υπαρχει λυση?

https://www.dell.com/de-de/shop/dell-notebooks/xps-15-laptop/spd/xps-15-9530-laptop/cn95308sc

Ακομα και το alienware που χρησιμοποιω τωρα με παιδευει σε αυτο το θεμα και ειναι σχετικα καλυτερα γτ τουλαχιστον εχει παραπανω θυρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι κάποιο συμβατό docking station για το σπίτι. Πάνω στο docking station θα συνδέσεις τα πάντα (πληκτρολόγιο, ποντίκι, οθόνη κλπ) και απλά θα συνδέεις μ' ένα καλώδιο το laptop. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Sablj είπε

Η λύση είναι κάποιο συμβατό docking station για το σπίτι. Πάνω στο docking station θα συνδέσεις τα πάντα (πληκτρολόγιο, ποντίκι, οθόνη κλπ) και απλά θα συνδέεις μ' ένα καλώδιο το laptop. 

Δυσρυχως οσες φορες τα εχω συνδεσει με docking, δεν ανταποκρινονταν καλα. Ειχαν αποσυνδεσεις κλπ. 

Πχ τωρα χρηαινοποιπ ενα πληλτρολογιο g815. Το οποιο αν δν παει πανω σε θυρα στο λαπτοπ δν δουλευει για κανενα λογο σωστα. 

Μηπως υπαρχουν αξιοπιστα ασυρματα k/b & ποντικια που να δουλευουν απευεθεις με bluetooth του pc και οχι με ανταπτορα π εχουν μαζι τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, ma3stros said:

Δυσρυχως οσες φορες τα εχω συνδεσει με docking, δεν ανταποκρινονταν καλα. Ειχαν αποσυνδεσεις κλπ. 

Ποio Docking Station έχεις δοκιμάσει ? Γιατί εδώ προτείνει συγκεκριμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Sablj είπε

Ποio Docking Station έχεις δοκιμάσει ? Γιατί εδώ προτείνει συγκεκριμένα

Σιγουρα πχι καποιο απ αυτα! Αρα με τα συγκεκριμενα πιστευεις θα ειμαι υπερκομπλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, ma3stros said:

Σιγουρα πχι καποιο απ αυτα! Αρα με τα συγκεκριμενα πιστευεις θα ειμαι υπερκομπλε?

Θεωρώ πως ναι, για να τα έχει στα προτεινόμενα η Dell

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giorgos608 είπε

προσοχή γιατί τα xps δεν είναι για παιχνίδια και βαριές εφαρμογές γιατί ανεβάζουν θερμοκρασία.

Κυριως για δουλεια γραφειου θα ειναι.. αλλα δν θα με χαλουσε να παιζει κανα γκειμ.. μην φανταστεις μεχρξ κανα wow classic (ναι ειμαι τοσο μεγαλος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...