Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2024


ASFE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την φορμουλα αναζωπυρωθηκε το ενδιαφερον μου το καλοκαιρι του 2021, οπου και τελειωσα τις 3,4 σεζον απο το DTS. Με το που ξεκινησε μετα την διακοπη, ειδα ισως το καλυτερο μισο που εχει υπαρξει την τελευταια δεκαετια και βαλε. Οποτε ημουν και τυχερος, αλλα και ατυχος με τις επομενες χρονιες που ακολουθησαν.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι, αξιζει να ασχοληθω και με το Moto GP; Δεν εχω δει ποτε στη ζωη μου; Υπαρχει καποιο παρομοιο ντοκιμαντερ που θα μου κινησει το ενδιαφερουν μου για το συγκεκριμενο αθλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, ekrepali είπε

Είναι γνωστό από καιρό. Μέγα λάθος κατά τη γνώμη μου... είναι 18 χρονων, 1.84. Μέχρι τα 20 μπορεί να φτάσει τα 2 μέτρα. Πονοκέφαλος για την αεροδυναμική του μονοθεσίου, πόσο μάλλον για μικρή ομάδα όπως η haas... να πρέπει κάθε τρεις και λίγο να αλλάζουν το μονοθέσιο (εισαγωγή αερα-cockpit-μπροστινη πτέρυγα). 

Στατιστικά απίθανο, βεβαία με αυτά που τρώνε και τη γυμναστική που κάνουν παίζει, αλλα όχι για 2μ. Να πάει 1.90παρά; Δεν ξερώ, δεν είμαι καλός στην φυσιολογία.

Το ζήτημα είναι να φέρει πόντους, να μην "καεί" σε μια μικρή ομάδα, και να μην μείνει να περιμένει στον πάγκο στον αιώνα των αιώνων. Έχουμε πολλούς οδηγούς που δεν τρελαίνομαι να τους βλέπω στην πίστα, όχι τώρα, εδώ και χρόνια, που προτιμώ να τους αλλάξουν με άλλους, και βλέπουμε τι θα μας βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, mandos said:

Στατιστικά απίθανο, βεβαία με αυτά που τρώνε και τη γυμναστική που κάνουν παίζει, αλλα όχι για 2μ. Να πάει 1.90παρά; Δεν ξερώ, δεν είμαι καλός στην φυσιολογία.

 

Προφανώς ούτε κι εγώ... τώρα διάβασα ότι ο μέσος όρος είναι +2.5cm

  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Witcher1st είπε

... αξιζει να ασχοληθω και με το Moto GP; ...

Ναι, σαφώς, οπωσδήποτε. Σε σχέση με F1 έχει λιγότερη πληροφόρηση, λιγότερη στρατηγική, λιγότερο "δράμα", ευκολότερη αντίληψη της δράσης, λιγότερους φιλάθλους, λιγότερο κουτσομπολιό, λιγότερους οπαδούς ανάμεσα στους φιλάθλους, περισσότερη διάδραση του πιλότου.

3 ώρες πριν, Witcher1st είπε

... Υπαρχει καποιο παρομοιο ντοκιμαντερ ...

Το Netflix έχει το I, SUPERBIKER, δεν είναι motoGP, αλλά μπαίνεις στο δίτροχο κλίμα. Οι ομάδες στα sites τους έχουν συνοπτικά βίντεα από τις αγωνιστικές χρονιές. Γενικά υπάρχουν λίγα, όχι πολύ δραματοποιημένα, αν θέλεις ελληνικούς υπότιτλους ...

3 ώρες πριν, Witcher1st είπε

... παρομοιο ντοκιμαντερ που θα μου κινησει το ενδιαφερουν μου για το συγκεκριμενο αθλημα;

Όχι, είναι διαφορετικά αθλήματα ως προς την προσπίπτουσα στους φιλάθλους. Το motoGP δεν θα βοηθηθεί ιδιαίτερα από "διαφήμιση", στη σημερινή του μορφή. Μετά την εξαγορά του από την F1, ίσως σε λίγο καιρό να γίνουν συμβατά.

Επεξ/σία από xacto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταραμένο πάσχα του '94. Παρόλο που ήμουν παιδάκι 6 χρονών, δεν θα το ξεχάσω ποτέ που γυρίσαμε σπίτι και είδα το έκτακτο δελτίο ειδήσεων με τον Άιρτον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.planetf1.com/news/adrian-newey-update-red-bull-statement

Παι παι Νίουι.

Καλωσήρθες στην πορτοκαλί αρμάδα, την ομάδα της καρδιάς σου, με τους δισεκατομμύρια φανς, και τον οδηγό που δεν μπορεί να προστατέψει τη μάπα του σε ένα πάρτι, αλλά ελπίζουμε να προστατέψει την πρωτοπορία του σε αγώνα.

  • Haha 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...