Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένο η refurbished iphone


gus1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή τα οικονομικά δεν φτάνουν για καινούργιο είμαι ανάμεσα σε αγορά μεταχειρισμένου iphone από ιδιώτη μέσω αγγελίας η refurbished συσκευής.

Ποιο θα ήταν καλύτερη επιλογή?

 

Επεξ/σία από gus1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, gus1978 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή τα οικονομικά δεν φτάνουν για καινούργιο είμαι ανάμεσα σε αγορά μεταχειρισμένου iphone από ιδιώτη μέσω αγγελίας η refurbished συσκευής.

Ποιο θα ήταν καλύτερη επιλογή?

 

Από ιδιώτη αν είναι σε καλή κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι την ποιότητα των ανταλλακτικών σε ανακατασκευασμένα κινητά σε ότι χρειάστηκε επιδιόρθωση η αντικατάσταση.

Βέβαια και σε συσκευή από ιδιώτη δεν ξέρεις τι επεμβάσεις έχουν γίνει ποιοτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, gus1978 said:

Φοβάμαι την ποιότητα των ανταλλακτικών σε ανακατασκευασμένα κινητά σε ότι χρειάστηκε επιδιόρθωση η αντικατάσταση.

Βέβαια και σε συσκευή από ιδιώτη δεν ξέρεις τι επεμβάσεις έχουν γίνει ποιοτικα

Αυτό εννοώ. Το refurbished ξέρεις ότι είναι χαλασμένο που διορθώθηκε και κατά 90% με μαϊμού ανταλλακτικά.
Από ιδιώτη αν είναι εμπιστος και είναι σε καλή κατάσταση το κινητό σχεδόν σίγουρα δεν έχει ανοιχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... ένα καινούργιο (τεχνολογικά σύγχρονο και κοντά στο budget σου) με εγγύηση και υποστήριξη android smartphone, δεν είναι μέσα στις επιλογές σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 ώρες πριν, TechnoState είπε

.... ένα καινούργιο (τεχνολογικά σύγχρονο και κοντά στο budget σου) με εγγύηση και υποστήριξη android smartphone, δεν είναι μέσα στις επιλογές σου?

Aυτη θα ηταν και η δικη μου προσεγγιση αν δεν εβρισκα καποιον ιδιωτη που να εμπιστευομαι πολυ. Σε refurbished εγω προσωπικα δεν θα πηγαινα, εκτος αν πετυχαινα καμια τιμη τρελα χαμηλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά refurbished θα πήγαινα μόνο απο μαγαζί με εγγύηση (public/irepair, fixers, repair logic κτλ)

Προφανώς αρχικά θα πρότεινα ιδιώτη αλλά απο κανένα insomnia με αρκετές κριτικές όχι fb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Bitbit said:

refurbished σημαίνει χαλασμένο και επιδιορθωμένο; Νόμιζα ότι δεν είναι απαραίτητα χαλασμένο, απλά μεταχειρισμένο

Σημαίνει ότι έχει ανοιχτεί ναι. Άλλο used άλλο refurbished.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Refursbished προτιμώ εγώ, επειδή κόβουν τιμολόγιο και όπως είπαν και νωρίτερα, σε καλύπτουν απο εξι μηνες ως και δυο χρόνια σε περίπτωση που βγάλει πρόβλημα.

Εννοείται ότι την έχω πατήσει με αγορά refurbished iphone 12, που είχε no name οθόνη κακής ποιότητας από αντικατάσταση. Όχι OLED, ούτε led δεν ηταν. Και η οθόνη δεν έβγαλε ούτε χρόνο. Επίσης η αντικατάστασή της με original καινούρια κοστίζει 370 ευρω, περισσότερο από μεταχειρισμένο.

Να τολμήσω να ρωτήσω πόσο κόστισε; Επειδή γράφεις στην αρχή οτι δεν φτανουν τα οικονομικά για καινούριο🥹

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξυ έκανα και μια ερώτηση στα σοσιαλ και αισθάνθηκα εντελώς μ….. μιας και μου λέγανε ότι έχω συνηθίσει από τα android και τους φαίνεται πολύ φυσικό ότι δεν ακούγονται δυνατά.ειναι δυνατόν να θεωρούνε φυσιολογικό ίσα να ακούγεται η ειδοποίηση?
τι να πω αλήθεια……

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, gus1978 said:

Εντομεταξυ έκανα και μια ερώτηση στα σοσιαλ και αισθάνθηκα εντελώς μ….. μιας και μου λέγανε ότι έχω συνηθίσει από τα android και τους φαίνεται πολύ φυσικό ότι δεν ακούγονται δυνατά.ειναι δυνατόν να θεωρούνε φυσιολογικό ίσα να ακούγεται η ειδοποίηση?
τι να πω αλήθεια……

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις επαναφορά το τηλέφωνό;  γιατί προφανώς δεν συμβαίνει σε όλους. Σε εμένα π.χ. μια χαρά ακούγονται οι ειδοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...