Προς το περιεχόμενο

Sapphire Rx 6650xt


Ithuriel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους ,θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας παρατήρησα σήμερα ότι οι ανεμιστήρες της κάρτας δεν δουλεύουν όταν πχ είμαι στο youtube όταν βάζω κάποιο game τότε ξεκινάνε είναι φυσιολογικό αυτό ;σαν αρχάριος έβλεπα πάντα τους ανεμιστήρες να δουλεύουν και είπα πάει τώρα είμαι για νέα κάρτα .Έχει συμβεί σε κάποιον αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Ithuriel είπε

Καλησπέρα σε όλους ,θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας παρατήρησα σήμερα ότι οι ανεμιστήρες της κάρτας δεν δουλεύουν όταν πχ είμαι στο youtube όταν βάζω κάποιο game τότε ξεκινάνε είναι φυσιολογικό αυτό ;σαν αρχάριος έβλεπα πάντα τους ανεμιστήρες να δουλεύουν και είπα πάει τώρα είμαι για νέα κάρτα .Έχει συμβεί σε κάποιον αυτο

Μην ανησυχείς φυσιολογικό είναι,ανοίγουν από μια θερμοκρασία κ πάνω.Οποτε όταν ανοιγεις game και τρώει σοβαρό φορτίο η κάρτα ,ανεβαίνει η θερμοκρασία και ανοιγουν.Αν σε ενοχλεί μπορείς να  φτιάξεις μια custom curve για τους ανεμιστήρες από το adrenaline και να τους ορίσεις εσύ πως θα λειτουργούν.θα βρεις αρκετά tutorial για αυτό online.

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε δεν έχω θέμα απλά είχα μάθει να δουλεύουν όλη την ώρα , κατά τύχη το παρατήρησα και επειδή ούτε 2 μήνες δεν την έχω ξενέρωσα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ithuriel είπε

Σε ευχαριστώ φίλε δεν έχω θέμα απλά είχα μάθει να δουλεύουν όλη την ώρα , κατά τύχη το παρατήρησα και επειδή ούτε 2 μήνες δεν την έχω ξενέρωσα !

Το κάνουν μωρέ για τον θόρυβο να μην ενοχλεί όταν κάνεις απλά πράγματα στο desktop,βλέπεις κάνα βίντεο.Ακυρο το ξενερωμα,πίσω στο gaming όλα καλά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...