Προς το περιεχόμενο

O Musk προτρέπει τις εταιρείες που αποσύρουν τις διαφημίσεις τους από το Χ να κάνουν έρωτα, όχι μποϋκοτάζ


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)



Υιός Άρνολντ.

Spoiler

image.png.f1e4f62d0b5c33790808c2ae8c21feec.png


Αν τα πάρει από τους άλλους θα λέει τα ανάποδα, όπως έκανε και με τους χορτοφάγους. 
 

Επεξ/σία από G.TH.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 01/12/2023 at 15:47, AtiX said:

Να χαρώ δημοκρατικό αίσθημα και σεβασμό στους άλλους, εύγε νεαρέ μου…

Όχι δεν κατάλαβες, εγώ μια χαρά μπορώ να σεβαστώ τους πάντες, δεν με νοιάζει αν ένας άντρας φοράει τακούνια στον δρόμο και μακιγιάζ, πραγματικά δεν με αφορά και δεν με ενδιαφέρει.

Όταν όμως έρχονται και μπαίνουν στον δικό μου χώρο και στην δική μου ζωή χωρίς να το ζητήσω εγώ και απαιτούν να χρησιμοποιώ εγώ ειδική γλώσσα γιατί αλλιώς θίγονται, εκεί θα μπορούσαν απλά να μη μου μιλάνε, γιατί κι εγώ μπορώ να θιχτώ από την δική τους γλώσσα αν το πάμε έτσι. Ή εγώ πρέπει να δέχομαι τα πάντα αλλά αυτοί αν πεις μισή λέξη λάθος να καταρρέει ο κόσμος τους.

"Δημοκρατικό αίσθημα"... η δημοκρατία είναι η τυραννία της πλειοψηφίας. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα δημοκρατικό στα δικαιώματα των lgb που δεν είναι ούτε το 1%. Τα δικαιώματα των μειονοτήτων είναι ξεκάθαρα αντιδημοκρατικά και έγκειται στα ανθρώπινα δικαιώματα του "υπάρχειν και ευημερείν".

Η δημοκρατία είναι αυτή που επέβαλε στον Σωκράτη να πιει το κώνειο, τα ανθρώπινα δικαιώματα και η ελευθερία του λόγου θα το απέτρεπαν!

Εμείς μαχόμαστε για την ελευθερία του λόγου και τα ατομικά δικαιώματα, εσείς μάχεστε για τον πνιγμό της για να μην θίξουν τις ανάγκες για συγκεκριμένη ομιλία των αριστεριζόντων.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Είναι σεβαστές οι απόψεις σου. Τελεία.

Απλώς και εγώ αναρωτιέμαι τόσες δεκαετίες πως και δεν είπε ποτέ κανένας ότι οι ταινίες που βλέπουμε το Πάσχα για τα πάθη του Ιησού δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, αφού ο Κύριος απεικονίζεται πάντα ψηλός, ξανθός, με ανοιχτόχρωμο δέρμα,  γαλανομάτης , ενώ όλοι οι υπόλοιποι Ιουδαίοι απεικονίζονται κοντοί, μελαμψοί, με μαύρα κατσαρά μαλλιά και μάτια. 

Δεν με αφορούν οι θρησκείες, αλλά η απάντηση είναι απλή και δεν έχει να κάνει με την θρησκεία.

Οι άνθρωποι προβάλουν όλα τα καλά χαρακηριστικά όπως καλοσύνη, εξυπνάδα, πνευματικότητα σε όμορφα πρόσωπα και τα πρότυπα ομορφιάς της κοινωνίας μας είναι αυτά που περιέγραψες. Είναι ένα απλό τρικ που κάνουν οι κινηματογραφιστές για να αποδώσουν στον χαρακτήρα θετικά χαρακτηριστικά χωρίς να χρησιμοποιούν λέξεις. Και φυσικά θέλανε να το κάνουν αυτό για τον Χριστό. Ακόμα και διαφορετική φυλή να χρησιμοποιούσαν, πάλι θα έπρεπε να έχουν θετικά προτυπα ομορφιάς που θα έρχονται σε αντίθεση με όσους τον περιβάλλουν.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, midimod είπε

Δεν είναι ακροδεξια πλατφόρμα. Είναι ένα καφενειο δίχως λογοκρισία. Όλες οι απόψεις ακούγονται. Και η δική σου, και του ναζιστή και της νεοφεμινίστριας γατομάνας.

Απλά ενοχλεί η πολυφωνία. Δεν πειράζει

Σορρυ ρε που δεν θέλω να πηγαίνω στο ίδιο καφενείο με τους ναζί των $8 και να σπονσοράρω κιόλας!

3 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Όταν όμως έρχονται και μπαίνουν στον δικό μου χώρο και στην δική μου ζωή χωρίς να το ζητήσω εγώ και απαιτούν να χρησιμοποιώ εγώ ειδική γλώσσα γιατί αλλιώς θίγονται,

Today in things that never happened...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, star_man_2k είπε

Δεν με αφορούν οι θρησκείες, αλλά η απάντηση είναι απλή και δεν έχει να κάνει με την θρησκεία.

Οι άνθρωποι προβάλουν όλα τα καλά χαρακηριστικά όπως καλοσύνη, εξυπνάδα, πνευματικότητα σε όμορφα πρόσωπα και τα πρότυπα ομορφιάς της κοινωνίας μας είναι αυτά που περιέγραψες. Είναι ένα απλό τρικ που κάνουν οι κινηματογραφιστές για να αποδώσουν στον χαρακτήρα θετικά χαρακτηριστικά χωρίς να χρησιμοποιούν λέξεις. Και φυσικά θέλανε να το κάνουν αυτό για τον Χριστό. Ακόμα και διαφορετική φυλή να χρησιμοποιούσαν, πάλι θα έπρεπε να έχουν θετικά προτυπα ομορφιάς που θα έρχονται σε αντίθεση με όσους τον περιβάλλουν.

Δεν μπλέκω θρησκεία, ένα παράδειγμα έδωσα.

Αλλά ειλικρινά μέσω σύξυλος με τα επόμενα που γράφεις. 

Δηλ τα θετικά πρότυπα ομορφιάς  είναι ψηλός, ξανθός, ανοιχτόχρωμος και γαλανοματης. Ημαρτον

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, SeaLion said:

Σορρυ ρε που δεν θέλω να πηγαίνω στο ίδιο καφενείο με τους ναζί των $8 και να σπονσοράρω κιόλας!

Ε, μην πηγαίνεις, όπως δεν πηγαίνω κι εγώ. Εμένα αν μου μιλήσει κάποιος φασίστας ή παραξενιάρης με τις ανάγκες του μπορώ απλά να του απαντήσω. Η απάντησή είναι αυτή που λογοκρίνονταν κάποτε, τώρα απλώς μπορεί ο κάθε ένας να γράφει τα επιχειρήματά του στην πλατφόρμα.

8 minutes ago, SeaLion said:

Today in things that never happened...

Αν δεν ζούσες κάτω από μία πέτρα ίσως να το έβλεπες, σε πανεπιστήμια στον καναδά αν δεν λες τα κατάλληλα άρθρα χάνεις την δουλειά σου, έχουν βάλει παιδιά δημοτικού τιμωρία γιατί δεν "αποδέχτηκαν" την χιονονιφάδα καθηγητή που έχουν που αλλάζει pronoun κάθε μέρα. Στην ιρλανδία προσπαθούν να εφαρμόσουν τα ίδια.

Τίποτα από αυτά δεν γίνεται ακόμα στην χώρα μας ευτυχώς, αλλά γίνονται στον πλανήτη.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι γκεη και vegan παρεμπιπτοντως. Ειμαι αντρας, δεν δειχνω γκεη (νομιζω) και δεν συστηνομαι σε αλλους σαν Γερασιμος, γκεη και βιγκαν. Το θεωρω τοσο γελοιο οσο το να ρχοταν ο αλλος και να μου λεγε Μακης στρεητ και παμφαγος. 

Θεωρω οτι πολλα απο αυτα τα καραγκιοζιλικια της woke-ο θεος να την κανει-κουλτουρας περισσοτερο κακο κανουν παρα καλο

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Mhlogiatros said:

Ακομα πλακωνεστε για το Χ ; Και ολα αυτα επειδη στραβογ@μησε ο musk ? :P

Η συζήτηση πήγε αλλού στο ότι κάποιοι θίγονται με το πόση ελευθερία έχει πλέον το Χ και πως τους χαλάει την ημέρα όταν βλέπουν την άλλη πλευρά πλέον να μπορεί αν εκφραστεί.

(Τα ίδια άτομα που θα πετάξουν την λέξη "δημοκρατία" κάθε τόσο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Όχι δεν κατάλαβες, εγώ μια χαρά μπορώ να σεβαστώ τους πάντες, δεν με νοιάζει αν ένας άντρας φοράει τακούνια στον δρόμο και μακιγιάζ, πραγματικά δεν με αφορά και δεν με ενδιαφέρει.

Όταν όμως έρχονται και μπαίνουν στον δικό μου χώρο και στην δική μου ζωή χωρίς να το ζητήσω εγώ και απαιτούν να χρησιμοποιώ εγώ ειδική γλώσσα γιατί αλλιώς θίγονται, εκεί θα μπορούσαν απλά να μη μου μιλάνε, γιατί κι εγώ μπορώ να θιχτώ από την δική τους γλώσσα αν το πάμε έτσι. Ή εγώ πρέπει να δέχομαι τα πάντα αλλά αυτοί αν πεις μισή λέξη λάθος να καταρρέει ο κόσμος τους.

"Δημοκρατικό αίσθημα"... η δημοκρατία είναι η τυραννία της πλειοψηφίας. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα δημοκρατικό στα δικαιώματα των lgb που δεν είναι ούτε το 1%. Τα δικαιώματα των μειονοτήτων είναι ξεκάθαρα αντιδημοκρατικά και έγκειται στα ανθρώπινα δικαιώματα του "υπάρχειν και ευημερείν".

Η δημοκρατία είναι αυτή που επέβαλε στον Σωκράτη να πιει το κώνειο, τα ανθρώπινα δικαιώματα και η ελευθερία του λόγου θα το απέτρεπαν!

Εμείς μαχόμαστε για την ελευθερία του λόγου, εσείς μάχεστε για τον πνιγμό της για να μην θίξουν τις ανάγκες για συγκεκριμένο ομιλία των αριστεριζόντων.

Και συνεχίζεις…

οκ πιάσαμε πάτο..

2 λεπτά πριν, GerasimosMar1988 είπε

Εγω ειμαι γκεη και vegan παρεμπιπτοντως. Ειμαι αντρας, δεν δειχνω γκεη (νομιζω) και δεν συστηνομαι σε αλλους σαν Γερασιμος, γκεη και βιγκαν. Το θεωρω τοσο γελοιο οσο το να ρχοταν ο αλλος και να μου λεγε Μακης στρεητ και παμφαγος. 

Θεωρω οτι πολλα απο αυτα τα καραγκιοζιλικια της woke-ο θεος να την κανει-κουλτουρας περισσοτερο κακο κανουν παρα καλο

Ντουλάπα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GerasimosMar1988 είπε

Εγω ειμαι γκεη και vegan παρεμπιπτοντως. Ειμαι αντρας, δεν δειχνω γκεη (νομιζω) και δεν συστηνομαι σε αλλους σαν Γερασιμος, γκεη και βιγκαν. Το θεωρω τοσο γελοιο οσο το να ρχοταν ο αλλος και να μου λεγε Μακης στρεητ και παμφαγος. 

Θεωρω οτι πολλα απο αυτα τα καραγκιοζιλικια της woke-ο θεος να την κανει-κουλτουρας περισσοτερο κακο κανουν παρα καλο

Μη μου πεις ότι είσαι και κομμουνιστής :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HALF EVIL είπε

Δεν μπλέκω θρησκεία, ένα παράδειγμα έδωσα.

Αλλά ειλικρινά μέσω σύξυλος με τα επόμενα που γράφεις. 

Δηλ τα θετικά πρότυπα ομορφιάς  είναι ψηλός, ξανθός, ανοιχτόχρωμος και γαλανοματης. Ημαρτον

Το συγκεκριμένο το έχω ψάξει πολύ, γιατί όχι απλά αγαπώ τον κινηματογράφο αλλά ενδιαφέρομαι και γιατί κάνουν όσα κάνουν. Ακόμα και αν δεν είναι αυτά τα δικά σου πρότυπα, ήταν των Αμερικανών του 60. Εσύ πως θα έδειχνες αγάπη, σοφία, καλοσύνη και τα λοιπά σε ένα πρόσωπο χωρίς λόγια; Αυτό το χρησιμοποιούν στις περισσότερες ταινίες και είναι ο πραγματικός λόγος που οι περισσότεροι ηθοποιοί είναι τουλάχιστον εμφανίσημοι. Φθηνό τρικ είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Η συζήτηση πήγε αλλού στο ότι κάποιοι θίγονται με το πόση ελευθερία έχει πλέον το Χ και πως τους χαλάει την ημέρα όταν βλέπουν την άλλη πλευρά πλέον να μπορεί αν εκφραστεί.

(Τα ίδια άτομα που θα πετάξουν την λέξη "δημοκρατία" κάθε τόσο)

Η εξύβριση και η μισαλλοδοξία δεν είναι ελευθερία λόγου…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 minutes ago, SeaLion said:

microaggression detected

Και αυτή είναι η διαφορά μας, εμένα με έχουν αποκαλέσεις φασίστα, ναζιστή και ένα σωρό, η διαφορά μου με εσένα είναι ότι εγώ δεν θίγομαι από τα κοσμητικά επίθετα που μου πετάει κάποιος που με μισεί, ας λένε ότι θέλουν, όταν κάνω συζήτηση οικειοθελώς δεν με νοιάζει τι θα πουν.

Το να μην σε ενοχλεί κάποιος χωρίς να τον ενοχλήσει αυτό το υποστηρίζω. Το να μπορείς να κυκλοφορείς έξω όπως γουστάρεις και να μην μπορεί ο άλλος στα καλά καθούμενα να σε βρίσει ή να σε χλευάσει χωρίς να του μιλήσεις, αυτό είναι θέμα ελευθερίας της δικής σου έκφρασης και της δικής σου ευημερίας που δεν συμπεριλαμβάνει τον κάθε ομοφοβικό που νομίζει ότι μεγαλώνουν τα @@ του όταν απλά χλευάζει έναν gay επειδή απλά τον είδε να περπατάει στον δρόμο.

3 minutes ago, AtiX said:

Η εξύβριση και η μισαλλοδοξία δεν είναι ελευθερία λόγου…

Ναι το να περπατάς κάπου, και χωρίς να ενοχλήσεις κανέναν, να σε βρίζουν προφανώς είναι λάθος και ευτυχώς είναι και παράνομο.

Στην ίδια ελευθερία έγκειται και όταν κάποιος str8 δεν θέλει να έχει καμία σχέση μαζί σου όμως, όπως και το να του μιλήσεις και σου απαντήσει όπως θέλει, δεν μπορείς να απαιτείς να χρησιμοποιεί συγκεκριμένη γλώσσα για να μην θιχτείς.

Η συνομιλία είναι σαν τον γάμο, για να ισχύει πρέπει να το θέλουν και οι δύο.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...