Προς το περιεχόμενο

PSU cable extensions


CaseyBullitt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει άποψη για τα extensions τροφοδοτικού και κατά πόσο ειναι ασφαλή ; Εχω ενα σετ της Asiahorse και παρόλο που τα περισσότερα σχόλια online είναι θετικά, υπάρχουν κάποια ελάχιστα που αναφέρουν BSOD και μέχρι και μόνιμο πρόβλημα σε μητρική/κάρτα γραφικών. Να πω οτι έχω ένα Corsair RM850x και τροφοδοτεί 7800XT και ryzen 5700x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, CaseyBullitt είπε

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει άποψη για τα extensions τροφοδοτικού και κατά πόσο ειναι ασφαλή ; Εχω ενα σετ της Asiahorse και παρόλο που τα περισσότερα σχόλια online είναι θετικά, υπάρχουν κάποια ελάχιστα που αναφέρουν BSOD και μέχρι και μόνιμο πρόβλημα σε μητρική/κάρτα γραφικών. Να πω οτι έχω ένα Corsair RM850x και τροφοδοτεί 7800XT και ryzen 5700x.

Χρησιμοποιούσα για 3 χρόνια κάποια αντίστοιχα με τον 9700κ κ 2080 https://www.amazon.de/Ezdiy-Fab-Sleeved-Cable-Extension-Supply/dp/B078WV89H2/ref=mp_s_a_1_3?crid=1DR0KVBYMBH8I&keywords=ezdiy+cable+extensions&qid=1701347835&sprefix=ezdiy+cable+%2Caps%2C140&sr=8-3 ,μέχρι που αναβάθμισα και τα παράτησα γιατί το extra μήκος που προσθέτουν άρχισε να με εκνευρίζει στο cable management.Θεμα δεν είχα κανένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
On 30/11/2023 at 14:34, CaseyBullitt said:

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει άποψη για τα extensions τροφοδοτικού και κατά πόσο ειναι ασφαλή ; Εχω ενα σετ της Asiahorse και παρόλο που τα περισσότερα σχόλια online είναι θετικά, υπάρχουν κάποια ελάχιστα που αναφέρουν BSOD και μέχρι και μόνιμο πρόβλημα σε μητρική/κάρτα γραφικών. Να πω οτι έχω ένα Corsair RM850x και τροφοδοτεί 7800XT και ryzen 5700x.

Καλησπέρα! Χρειάζεσαι μακρύτερα καλώδια ή τα θες για το αισθητικό κομμάτι; Αν ισχύει το δεύτερο στη θέση σου θα αγόραζα kit της corsair με sleeved καλώδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή και εγώ μόλις παράγγειλα από το Αμαζον ενα κιτ, μίλησα με πολλά άτομα και κανείς δεν είχε θέμα. Πάντως είναι πάντα καλητερο να πάρεις καλώδια από τον κατασκευαστή του τροφοδοτικου σου η από την cable mod

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To kit της corsair με sleeved καλώδια είναι μια χαρά και θα σου κάνουν τη δουλειά σου. Σε κάθε περίπτωση όμως συμφωνώ με τον HypnoTask. Για λόγους συμβατότητας και ασφάλειας καλό είναι χρησιμοποιούμε καλώδια του κατασκευαστή.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...