Προς το περιεχόμενο

Η κίνηση στα mobile data στην Ευρώπη, θα τριπλασιαστεί μέχρι το 2028 δηλώνει το GSMA


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν 3 μήνες πήρα ένα 4G+ modem και μια κάρτα Cosmote Mobile Internet (Sim Only).. πρακτικά μια data SIM. Είχε πακέτο για απεριόριστα δεδομένα 4G+ στα 12.5€.
Ξαφνικά τον προηγούμενο μήνα, πουφ, πάει το πακέτο.. και έχει 200Gb για 1 μήνα 25€. Απλά αστείο! Τα ακυρώνουν όποτε γουστάρουν, χωρίς λόγο και τα αντικαθιστούν με απαράδεκτα πανάκριβα πακέτα.

Αν έχει κάποιος ιδέα αν θα ξαναβγει αντίστοιχο πρόγραμμα ή κάποιο απεριόριστα data που να μην κοστίζει αρκετά ας ενημερώσει. Το what's up 6.5€ ανά εβδομάδα έχει δυστυχώς όριο 2 ενεργοποιήσεις τον μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κίνηση στα δεδομένα εκτινάσσεται γιατί το δίκτυο σταθερής (αν και ενσύρματο) δεν αναπτύσσεται όπως πρέπει και δεν προσφέρει ούτε στο ελάχιστο τις ταχύτητες του Cellular δικτύου. Αναρωτιέμαι γιατί πληρώνουμε ακόμα σταθερό DP ειδικά στην Ελλάδα… Πεταμένα λεφτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ramarg είπε

H κίνηση στα δεδομένα εκτινάσσεται γιατί το δίκτυο σταθερής (αν και ενσύρματο) δεν αναπτύσσεται όπως πρέπει και δεν προσφέρει ούτε στο ελάχιστο τις ταχύτητες του Cellular δικτύου. Αναρωτιέμαι γιατί πληρώνουμε ακόμα σταθερό DP ειδικά στην Ελλάδα… Πεταμένα λεφτά. 

Κοψιμο της καθε adsl vdsl και αγορα 4g 5g router για σοβαρες ταχυτητες παντου. Και καλο upload οχι το 10% που δινουν ολα τα χρονια. Κανεις ενα συμβολαιο gigamax unlimited για το βασικο κινητο και περνεις και μια extra sim με 3 ευρω και παιζεις μπαλιτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/12/2023 στις 8:33 ΜΜ, Arkin είπε

Κοψιμο της καθε adsl vdsl και αγορα 4g 5g router για σοβαρες ταχυτητες παντου. Και καλο upload οχι το 10% που δινουν ολα τα χρονια. Κανεις ενα συμβολαιο gigamax unlimited για το βασικο κινητο και περνεις και μια extra sim με 3 ευρω και παιζεις μπαλιτσα.

To ξέρω φίλε μου το έχω κάνει ήδη.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...