Προς το περιεχόμενο

Καλύτερη πρόταση στα 200€


Sacurtele

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να πάω να πάρω το motorola g54 σήμερα. Πιστεύεται υπάρχει καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα? Απλή χρήση, browser viber 5g κλπ. Ίσος να έδινα λίγο παραπάνω βαρύτητα στη κάμερα. 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να πάρεις το Motorola G84 είναι κορυφή για τα χρήματα του, αλλιώς και το G54 καλό είναι, έχει και μεγάλη μπαταρία! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο καιρό τον κοιτάω, αμφιβάλλω οτι υπάρχει καλύτερη πρόταση.

Η κάμερα είναι καλή αναλογικά με τη χρηματική του κατηγορία.

Επεξεργαστή, ραμ ανάλογα δε θα βρεις σε αυτά τα χρήματα.

Περιμένω να πέσει λίγο η τιμή του, μάλλον για αυτό πάω κι εγώ

Ακούγεται η Moto να έχει θέματα με το hotspot.

Aν το έχει κανείς (g54) ας κάνει ένα κόπο να δώσει λοιπές πληροφορίες

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα περασμένη Παρασκευή, την power edition (12-256) στα €249 από Γερμανό. Μέχρι τώρα το έχω δουλέψει μόνο σαν hotspot και λίγο κανένα παιχνίδι, οπότε δεν έχω συνολική εικόνα.
- SIM: 2. Η 1 είναι eSIM, οπότε, αν είστε με 2 κάρτες, η 1 πρέπει να γίνει eSIM.
- 5G: Με eSIM Cosmote, έχω κανονικά. Με άλλες εταιρίες έχω δει να αναφέρονται θέματα, δεν γνωρίζω παραπάνω. Βλ. σχετικό screenshot.
- CPU: Η μοναδική μου αναστολή όταν το έψαχνα τι να πάρω λόγω της φήμης των ΜΤΚ παλιότερα για κατανάλωση μπαταρίας και υπερθέρμανση. Με την απλή θήκη σιλικόνης της συσκευασίας, έχω προσέξει να ζεσταίνεται στο σημείο της κάμερας λίγο σε gaming (Mob Control - δεν ξέρω πόσο βαρύ είναι). Το υπόλοιπο σώμα προφανώς δεν το καταλαβαίνω λόγω θήκης. Κατά τ' άλλα, δεν έχω κάποιο θέμα.
- Φωτό - βίντεο: Δεν ασχολούμαι καθόλου.
- Μπαταρία: Με τη χρήση που του έκανα δε μπορώ να πω αν είναι καλύτερο από το redmi note 9 pro (lineage) που είχα ως τώρα. Με 1 ώρα στο Mob Control (πριν αρχίσω να γράφω την απάντηση) έπεσε στο 89% από 100. Βλ. σχετικό screenshot.

Σε γενικές γραμμές, εγώ έψαχνα αξιοπιστία και αυτονομία μπαταρίας, οπότε έχω μείνει ευχαριστημένος. Δεν έχω θέματα που αναφερόταν για άλλα motorola (πχ δεν είχαν hotspot, δεν έπιαναν 5G, έκοβαν οι κλήσεις στα καλά καθούμενα).

Screenshot_20231201-051403.png

Screenshot_20231201-051020.png

Επεξ/σία από apostolispd
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Sacurtele είπε

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να πάω να πάρω το motorola g54 σήμερα. Πιστεύεται υπάρχει καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα? Απλή χρήση, browser viber 5g κλπ. Ίσος να έδινα λίγο παραπάνω βαρύτητα στη κάμερα. 

Ευχαριστώ 

Οχι περα απο το moto g54 μονο τα Galaxy A34 αλλα ανεβαινει ελαφρως η τελική τιμη οπως ιδια τιμη πανω κατω εχει το moto g84 με Snapdragon https://www.bestprice.gr/compare/2159166308-2158449661-2159052655

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sacurtele είπε

116 με Α39 άρθρο λέει ο jmctech αλλά αναμονή 3 εβδομάδες + 😞

 

Ήδη το ανέβασε στα 150 (121 με α39,~125 με τα μεταφορικά ).

Το δυστήχημα είναι οτι ζητάει προπληρωμή με μεγάλη πιθανότητα μη παραλαβής αφού στους όρους το αναφέρει ξεκάθαρα

Αναφορά σε κείμενο

Το ηλεκτρονικό κατάστημα με το εμπορικό σήμα jmctech .gr ουδεμία εγγύηση μπορεί να παράσχει για τη διαθεσιμότητα των προϊόντων, αλλά αναλαμβάνει να ενημερώνει έγκαιρα τους πελάτες περί της μη διαθεσιμότητας.

Με άλλα λόγια, μπορεί να έχεις δώσει τα λεφτά σου, να ακυρώσουν και σου επιστρεφούν τα λεφτά μετά από ένα μήνα...

Κάποτε είχα πάρει cpu απο εκεί, ωστόσο τότε είχε το δικαίωμα αντικαταβολής που δεν έχει σήμερα.

Φαίνεται τρομερά δελεαστική η τιμή, σε σημείο που προσωπικά με τρομάζει.

Έπαιξε bf από σκρουτζ στα 175€, δεν είναι 150€ αλλά δείχνει πιο ρεαλιστικό και επίσης οτι το προϊον θα έχει μέχρι της γιορτές "διόρθωση" τιμής.

Μέχρι τότε μπορεί να σκάσει και καμία άλλη εναλλακτική...εδώ είμαστε. Όποιος δεν πιέζεται από χρόνο μόνο να κερδίσει μπορεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/11/2023 στις 6:03 ΜΜ, Sacurtele είπε

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να πάω να πάρω το motorola g54 σήμερα. Πιστεύεται υπάρχει καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα? Απλή χρήση, browser viber 5g κλπ. Ίσος να έδινα λίγο παραπάνω βαρύτητα στη κάμερα. 

Ευχαριστώ 

Tcl nextpaper 5g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vault13 είπε

Τι καλυτερο εχει απο τα motorola G54 και G84? Δεν ξερω ποιο να διαλεξω… απο το 2o k 3o κυριως…

Καλύτερος επεξεργαστης και καλύτερη οθόνη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, life is music είπε

Καλύτερος επεξεργαστης και καλύτερη οθόνη !

0/2

6020 vs 7020

https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-mediatek_dimensity_7020-vs-mediatek_dimensity_6020

https://versus.com/en/mediatek-dimensity-6020-vs-mediatek-dimensity-7020

120hz(vs90) οθόνη και μεγαλύτερη ανάλυση στο motorola

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12536&idPhone2=12503

 

 

3 ώρες πριν, Vault13 είπε

Τι καλυτερο εχει απο τα motorola G54 και G84? Δεν ξερω ποιο να διαλεξω… απο το 2o k 3o κυριως…

Τίποτα;

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το G84 τής Motorola είναι η καλύτερη συσκευή σε αυτά τα χρήματα. Το TCL 40 Nxtpaper έχει πολυ καλη οθόνη νέας τεχνολογίας αλλά είναι αδύναμο σε όλα τα άλλα χαρακτηριστικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

Το G84 τής Motorola είναι η καλύτερη συσκευή σε αυτά τα χρήματα. Το TCL 40 Nxtpaper έχει πολυ καλη οθόνη νέας τεχνολογίας αλλά είναι αδύναμο σε όλα τα άλλα χαρακτηριστικά 

Το 4g το tcl δεν αξίζει ...το 5g κάτι λέει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nickol-us είπε

Απο τα 2 motorola ρωτησα. Νομιζω συγκρινεις με το TCL.

1 ώρα πριν, life is music είπε

Καλύτερος επεξεργαστης και καλύτερη οθόνη !

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-695-vs-mediatek-dimensity-7020
ιδιοι ειναι. Μην ειναι και λιγο χειροτερος ο “ακριβος”. Και εγω ετσι νομιζα αλλα δεν..οθονη καλυτερη (+φωτεινοτητα)μονο.

και ενα back leather cover. Εχετε ξανδει δερματινη πισω οψη;

Επεξ/σία από Vault13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...