Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια ! εβησα καταλαθος τα αρχεια !


Mimhs1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω εξωτερικό σκληρό 2 Tera ΙΝΤΕΝSO, είχα μέσα κοντά στο 1 Tera αρχεία, τον χρησιμοποιώ εδώ και πάνω από 2 χρόνια δίχως πρόβλημα.
Πρόσφατα πήγα να κατεβάσω windows 10 από site Microsoft για να περάσω σε άλλο pc
Ενώ τα κατέβαζα από Microsoft έβγαλε σφάλμα από site microsoft
Δεν έδωσα σημασία γιατί το ίδιο με έβγαλε και με sticaki που προσπάθησα πριν από τον εξωτερικό σκληρό.
Ποιο είναι το θέμα πήγα να περάσω κάτι αρχεία στο σκληρό και με εμφανίζει χωρητικότητα 31,9 GB (!!!) και λείπουν όλα τα αρχεία από μέσα
Επίσης τώρα όταν το συνδέω δεν γράφει πχ Ιntenso αλλά ESD USB F
Έκανα ασφαλή εξαγωγή το πέρασα και σε άλλο pc αλλά το ίδιο.
Έκανα μορφοποίηση (ξέρω ότι με αυτό θα έχανα τα ήδη ΄΄χαμένα αρχεία’’ αλλά αυτό δεν με πειράζει)
Χωρητικότητα εξακολουθεί να εμφανίζεται 31,9
Επισυνάπτω φωτογραφία

Επεξ/σία από Mimhs1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mimhs1995 είπε

ξέρω ότι με αυτό θα έχανα τα ήδη ΄΄χαμένα αρχεία’’ αλλά αυτό δεν με πειράζει

άρα δε θες τα αρχεία, αλλά να επανέλθει η χωρητικότητα στα (σχεδόν) 2ΤΒ , σωστά?

Αν ναι, δες αυτό https://www.easeus.com/partition-master/restore-usb-flash-drive-to-full-capacity.html ή και αυτό

https://filehippo.com/download_hp-usb-disk-storage-format-tool/

 

5 ώρες πριν, Mimhs1995 είπε

Επίσης τώρα όταν το συνδέω δεν γράφει πχ Ιntenso αλλά ESD USB F

αρα δεν κατέβαζες το iso αλλά μέσω του εργαλείου, πήγε να φτιάξει boot-able μέσο εγκατάστασης των win

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mimhs1995 είπε

Έχω εξωτερικό σκληρό 2 Tera ΙΝΤΕΝSO, είχα μέσα κοντά στο 1 Tera αρχεία, τον χρησιμοποιώ εδώ και πάνω από 2 χρόνια δίχως πρόβλημα.
Πρόσφατα πήγα να κατεβάσω windows 10 από site Microsoft για να περάσω σε άλλο pc
Ενώ τα κατέβαζα από Microsoft έβγαλε σφάλμα από site microsoft
Δεν έδωσα σημασία γιατί το ίδιο με έβγαλε και με sticaki που προσπάθησα πριν από τον εξωτερικό σκληρό.
Ποιο είναι το θέμα πήγα να περάσω κάτι αρχεία στο σκληρό και με εμφανίζει χωρητικότητα 31,9 GB (!!!) και λείπουν όλα τα αρχεία από μέσα
Επίσης τώρα όταν το συνδέω δεν γράφει πχ Ιntenso αλλά ESD USB F
Έκανα ασφαλή εξαγωγή το πέρασα και σε άλλο pc αλλά το ίδιο.
Έκανα μορφοποίηση (ξέρω ότι με αυτό θα έχανα τα ήδη ΄΄χαμένα αρχεία’’ αλλά αυτό δεν με πειράζει)
Χωρητικότητα εξακολουθεί να εμφανίζεται 31,9
Επισυνάπτω φωτογραφία

Δεξί κλίκ πάνω στο windows παράθυρο και επιλέγεις Διαχείριση δίσκων.

Εκεί, με μεγάλη προσοχή, επιλέγεις τον Intenso και διαγράφεις τα κουτιά που εμφανίζονται δίπλα του για να χαλάσεις την διαμόφωση που έχει τώρα, τον διαμορφώνεις εκ νέου για να επανέλθει στην αρχική χωριτηκότητα κα ιτον μορφοποιείς πάλι.

Δες κάνα βιντεάκι στο YT πριν για να καταλάβεις καλύτερα τί γίνεται και να μην κάνεις κάνα λάθος με τους υπόλοιπους δίσκους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...