Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά αρχείων από το κινητό στον υπολογιστή


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το a52s και θέλω να μεταφέρω από το κινητό προς στον υπολογιστή με Windows 10 όσο ποίο γρήγορα γίνεται πολλά αρχεία μαζί ταυτόχρονα συνολικού μεγέθους πχ ας πούμε από 

25,69Gb και πάνω υπάρχει ποίο γρήγορος και εύκολος τρόπος να μεταφέρω αρχεία από το κινητό προς στον υπολογιστή εκτός από το καλώδιο μεταφοράς δεδομένων και χωρίς περιορισμούς μεγέθους αρχείων και απώλειες στην ποιότητα των φωτογραφιών και τον βίντεο???

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Vasilis T 92 είπε

Έχω το a52s και θέλω να μεταφέρω από το κινητό προς στον υπολογιστή με Windows 10 όσο ποίο γρήγορα γίνεται πολλά αρχεία μαζί ταυτόχρονα συνολικού μεγέθους πχ ας πούμε από 

25,69Gb και πάνω υπάρχει ποίο γρήγορος και εύκολος τρόπος να μεταφέρω αρχεία από το κινητό προς στον υπολογιστή εκτός από το καλώδιο μεταφοράς δεδομένων και χωρίς περιορισμούς μεγέθους αρχείων και απώλειες στην ποιότητα των φωτογραφιών και τον βίντεο???

Ο περιορισμός σου ειναι η ταχύτητα αντιγραφης του δισκου σου.. Hdd ssd nvme.Αν τελικα αποφασισεις μεσω cloud ,οπως αναφερθηκε ηδη ,αποκτας και τον περιορισμό της ταχύτητας του ίντερνετ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι καλώδιο προτείνετε για αυτή τη χρήση για τις ποιο βέλτιστες δυνατές ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων???

17 λεπτά πριν, Tsilitheo2 είπε

Ο περιορισμός σου ειναι η ταχύτητα αντιγραφης του δισκου σου.. Hdd ssd nvme.Αν τελικα αποφασισεις μεσω cloud ,οπως αναφερθηκε ηδη ,αποκτας και τον περιορισμό της ταχύτητας του ίντερνετ σου

Αντιγράφω από το κινητό με καλώδιο προς τον Hdd 3.5 εσωτερικό σκληρό δίσκο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Τι καλώδιο προτείνετε για αυτή τη χρήση για τις ποιο βέλτιστες δυνατές ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων???

Αντιγράφω από το κινητό με καλώδιο προς τον Hdd 3.5 εσωτερικό σκληρό δίσκο 

Το καλωδιο που δινει ο κατασκευαστής (τηλεφωνου). Σε περιοριοριζει ο hdd σου. Δεν νομίζω να βλεπεις παραπάνω απο 40μβ/ς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Tsilitheo2 είπε

Δεν νομίζω να βλεπεις παραπάνω απο 40μβ/ς

Δεν γνωρίζω γιατί όταν αντίγραφο αρχεία από το κινητό με καλώδιο προς τον υπολογιστή στον δίσκο HDD φαίνεται έτσι 

Screenshot_20231202_235430_YouTube.jpg

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα καλώδιο από κάποιο κατάστημα απλά να ειναι καινουργιο να είμαστε σίγουροι ότι δουλεύει.Επίσης θα πρέπει να μην το ζορίσεις πολύ το πραγμά μιλάμε για μέγαλο όγκο αρχείων πάρε φάκελο φάκελο.Εγώ πάλι σου προτείνω ανέβασε τα σε ενα google drive και μετά τα τσιμπάς από τον υπολογιστή σου απευθείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς και δικτυακά χωρίς cloud (για ποιο λόγο να μπλέξει κάποιος με cloud), είναι πιο γρήγορο από το καλώδιο σε σύγχρονο WiFi, αλλά και πάλι θα σε κόβει ο δίσκος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, BadBoy είπε

αλλά και πάλι θα σε κόβει ο δίσκος σου.

Και τι δίσκο πρέπει να πάρω για να μην με κόβει?? για να πιάνω ταχύτητες αντιγραφής δεδομένων από το κινητό προς τον υπολογιστή με καλώδιο για όσο πάει??

28 λεπτά πριν, soteras είπε

Πάρε ένα καλώδιο από κάποιο κατάστημα απλά να ειναι καινουργιο να είμαστε σίγουροι ότι δουλεύει.

Είχα πάρει 2 καινούργια αλλά δεν άλλαξε κάτι από θέμα ταχύτητας και επίσης μόλις συνδέσω το καλώδιο στης μπροστά θύρες του κουτιού του υπολογιστή συνεχίζει να μου βγαίνει αυτό το μύνημα έχω προσέξει μήπως γνωρίζετε γιατί μου το βγάζει???

Screenshot_20231203_030855_One UI Home.jpg

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Και τι δίσκο πρέπει να πάρω για να μην με κόβει?? για να πιάνω ταχύτητες αντιγραφής δεδομένων από το κινητό προς τον υπολογιστή με καλώδιο για όσο πάει??

Είχα πάρει 2 καινούργια αλλά δεν άλλαξε κάτι από θέμα ταχύτητας και επίσης μόλις συνδέσω το καλώδιο στης μπροστά θύρες του κουτιού του υπολογιστή συνεχίζει να μου βγαίνει αυτό το μύνημα έχω προσέξει μήπως γνωρίζετε γιατί μου το βγάζει???

Screenshot_20231203_030855_One UI Home.jpg

Οχι μπροστά στις πίσω θύρες πάντα να προτιμάς τις πίσω άσε τις μπροστά για διακόσμησξ

Για τον περιορισμό δεν μπορείς να κανεις κατι ειναι κατασκευαστικα ο κοφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, soteras είπε

Οχι μπροστά στις πίσω θύρες πάντα να προτιμάς τις πίσω άσε τις μπροστά για διακόσμησξ

Δεν έχω εύκολη πρόσβαση αλλά σκέφτομαι κάποια στιγμή να πάρω ένα usb hub για να το συνδέσω στης πίσω θύρες του κουτιού του υπολογιστή αλλά όμως σκέφτομαι τι θα κερδίσω με αυτό??? Θα δω διάφορα στην ταχύτητα αντιγραφής δεδομένων έναντι τόν μπροστά θυρών τού υπολογιστή??? Η μήπως παίζει ρόλο στην ταχύτητα και η άκρη του καλωδίου να είναι μπλέ USB 3.0???

 

21 λεπτά πριν, soteras είπε

Για τον περιορισμό δεν μπορείς να κανεις κατι ειναι κατασκευαστικα ο κοφτης

Τι εννοείς??

Επίσης έχω μία απορία γιατί στο τηλέφωνο μου εκεί που λέει Internal δεν λέει τίποτα για UFS ενώ στο 23 plus πχ λέει UFS 4.0 και επίσης τι είναι αυτό??? και γιατί μου χρειάζεται??? 

Σε αυτόν τον δίσκο αντιγράφω αρχεία στον υπολογιστή https://www.skroutz.gr/s/15405705/Seagate-Barracuda-2TB-HDD-Skliros-Diskos-3-5-SATA-III-7200rpm-me-256MB-Cache-gia-Desktop-ST2000DM008.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

 

Screenshot_20231203_191858_Chrome.jpg

Screenshot_20231203_192357_Chrome.jpg

Επεξ/σία από Vasilis T 92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...