Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το δίκτυο?


PappaJim23
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από DeVilMaYcRyGR,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ειμαι κάτοχος ενός Samsung S21 και το τελευταίο καιρό, παρατηρώ οτι ενω εχω 5g, η πλοήγηση μου ειναι ΠΟΛΥΥΥ αργή, αργεί να φορτώσει σελίδες, αργεί να φορτώσει το gps, κλπ...

Ειμαι στο δίκτυο της Cosmote, τους Ενημέρωσα, είπαν οτι Κανανε σχετικό έλεγχο και δεν εντοπίζουν κάποιο πρόβλημα...

 

εχει κανείς ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πια περιοχή μένεις; παρουσιάζεται μόνο εκεί ή γενικά; η κάρτα σιμ είναι παλιά; έκανε κάποια ενημέρωση τελευταία η συσκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DeVilMaYcRyGR είπε

Σε πια περιοχή μένεις; παρουσιάζεται μόνο εκεί ή γενικά; η κάρτα σιμ είναι παλιά; έκανε κάποια ενημέρωση τελευταία η συσκευή;

Κέντρο Αθήνας μένω, αλλά λόγω δουλειάς μετακινούμαι σε ΟΛΟ το νομό και το παρατηρώ πάντού....
Ενημερώσεις μου κάνει σχετικά συχνά η συσκευή μου...
Οταν λες παλιά SIM, τι εννοείς 😕 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, DeVilMaYcRyGR είπε

Το παρατήρησες μετά από κάποια ενημέρωση ή σε άσχετο χρόνο;

Η κάρτα σιμ είναι πχ 2-3 ετών 

Καλημέρα, ναι, η sim μου είναι 3 ετών περίπου...
Όλη αυτή η κατάσταση νομίζω έγινε σιγά σιγά, δεν είναι μετά από κάποια ενημέρωση του συστήματος... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Κοίτα μόνο με δοκιμές θα μπορέσεις να δεις τι φταίει. Ένα δοκιμάζεις να κάνεις μια αντικατάσταση μια κάρτα σιμ να δεις αν θα παίζει καλύτερα. Μετά αν δεν παίξει δοκίμασε μια εργοστασιακές στο κινητό. Αν έχεις άλλη 5g συσκευή μπορείς να δοκιμάσεις την υπάρχουσα κάρτα να δεις πως παίζει εκεί ώστε να αποφύγεις την αλλαγή και το 10€ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, DeVilMaYcRyGR είπε

Κοίτα μόνο με δοκιμές θα μπορέσεις να δεις τι φταίει. Ένα δοκιμάζεις να κάνεις μια αντικατάσταση μια κάρτα σιμ να δεις αν θα παίζει καλύτερα. Μετά αν δεν παίξει δοκίμασε μια εργοστασιακές στο κινητό. Αν έχεις άλλη 5g συσκευή μπορείς να δοκιμάσεις την υπάρχουσα κάρτα να δεις πως παίζει εκεί ώστε να αποφύγεις την αλλαγή και το 10€ 


Επειδή μάλλον τα Χριστούγεννα θα πάω σε iPhone14 Plus... πιστεύεις ότι καλύτερα να περιμένω να δω πως θα πάει και με αυτό το κινητό?

*δυστυχώς δεν έχω άλλο 5g κινητό, οπότε σαν λύση βλέπω μόνο αντικατάσταση SIM και εργοστασιακές(?!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PappaJim23 είπε


Επειδή μάλλον τα Χριστούγεννα θα πάω σε iPhone14 Plus... πιστεύεις ότι καλύτερα να περιμένω να δω πως θα πάει και με αυτό το κινητό?

*δυστυχώς δεν έχω άλλο 5g κινητό, οπότε σαν λύση βλέπω μόνο αντικατάσταση SIM και εργοστασιακές(?!)

Κάνε υπομονή τότε αν ειναι να πας σε αλλαγη συσκευής να τα μεταφερεις ολα στην καινουργια και να δεις με την παλια σιμ πως παει. Αν οτιδηποτε προβλημα με την καινουργια δοκιμάζεις αλλαγη σιμ . Αν για καποιο διαολεμενο λογο σου κανει παλι θεμα πρεπει να δεις αν ειναι απο καποια εφαρμογή. Εχω δει πχ σε android απο antivirus και συναφεις εφαρμογες να μην κανει κληση πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...