Προς το περιεχόμενο

Τεράστια επένδυση 12 δισ. ευρώ υπόσχεται το TikTok στην Ευρώπη, με δημιουργία 3 data center


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, JcD είπε

Ρε παιδιά έχουν μειωθεί οι "ξεβρακωτες" ή εγώ διδαξα λάθος τον αλγόριθμο μου και βλέπω λιγότερες τώρα? 😟

Ναι κάπου έχουν μειωθεί.

Αυτό που βλέπω είναι πολλές βρισιές, πολύ βία, πολλοί ανώμαλοι που λένε ότι θέλουν και μπορούν να τα δουν μικρά παιδιά κλπ 

Αν όμως κάνεις ένα σχόλιο πχ πεις σε κάποιον που είναι 400 κιλά και τρώει τόνους φαΐ, μην τρως γιατί θα πάθεις κακό, στο σβήνουν μέσα σε ένα λεπτό γιατί παραβαίνει τους όρους 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, adi32 said:

Ναι κάπου έχουν μειωθεί.

Αυτό που βλέπω είναι πολλές βρισιές, πολύ βία, πολλοί ανώμαλοι που λένε ότι θέλουν και μπορούν να τα δουν μικρά παιδιά κλπ 

Αν όμως κάνεις ένα σχόλιο πχ πεις σε κάποιον που είναι 400 κιλά και τρώει τόνους φαΐ, μην τρως γιατί θα πάθεις κακό, στο σβήνουν μέσα σε ένα λεπτό γιατί παραβαίνει τους όρους 

Όντως προχθές έκλαιγε κάποιος για την γάτα του που πέθανε, του έγραψα πάρε μια άλλη και μου έβγαλαν το σχόλιο έτσι, έχουν υιοθετήσει την αμερικανική λογική του μπουλινκ και καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, JcD είπε

Όντως προχθές έκλαιγε κάποιος για την γάτα του που πέθανε, του έγραψα πάρε μια άλλη και μου έβγαλαν το σχόλιο έτσι, έχουν υιοθετήσει την αμερικανική λογική του μπουλινκ και καλά. 

Ενώ το να δείχνουν κωλους να βγαίνουν ανώμαλοι να βρίζουν να λένε πρόστυχα να δείχνουν βία ξύλο απειλές είναι οκ 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Ρε παιδιά έχουν μειωθεί οι "ξεβρακωτες" ή εγώ διδαξα λάθος τον αλγόριθμο μου και βλέπω λιγότερες τώρα? 😟

Ωχ, σε βλέπω με βιντεάκια με Ρομά σύντομα... 😛

6 λεπτά πριν, pcos είπε

εχει τοσα εσοδα? απο που? 

Από διαφημίσεις λογικά αλλά δε χρειάζεσαι να έχεις μετρητά για να κάνεις μια τέτοια επένδυση, τους πετάς την "αξία" σου και σου πετάνε λεφτά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Ρε παιδιά έχουν μειωθεί οι "ξεβρακωτες" ή εγώ διδαξα λάθος τον αλγόριθμο μου και βλέπω λιγότερες τώρα? 😟

πραγματικά ο ξεπεσμός των θηλυκών δεν έχει όριο και αφορά και τα shorts και τα reels.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, pcos είπε

τι στοιχημα βαζετε οτι το τικ τοκ θα το αγορασει ο ελονας? :devil:

...σε καμία περίπτωση δεν παίζει να μπει πωλητήριο σε ένα one of a kind, όπλο μαζικής καταστροφής απο το οπλοστάσιο του Κιν. καθεστώτος... πόσο μάλλον να πέσει στα χέρια της Δύσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ενα εδω παιδιά το θέλουμε για βελτιστοποίηση απόδοσης, γιατί ο PM μας του κάνει πολλή χρήση

Επεξ/σία από geopapa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Arkin είπε

Όταν ήμουν 17 είχαμε hi5 μιλούσαμε με παιδιά από το σχολείο κάναμε πλάκες κτλ. Ήρθε το Facebook κάναμε και από αυτό μέχρι που ξεκίνησαν οι τρελές διαφημίσεις ξεκίνησε ο καθένας να μας δείχνει τι κάνει κάθε ώρα της ημέρας και φύγαμε εδώ και πολλά χρόνια. Ήρθε το insta το οποίο είναι πολύ πιο χαζό από το Facebook μάθαμε και τους influences που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους και με τον τρόπο τους χειραγωγουν μικρότερες ηλικίες κυρίως. Προφανώς δεν κάναμε λογαριασμο. Ήρθε το τικ τοκ. Αρχικά το άκουγα μήνες πάνω από χρόνο δεν ήξερα καν τι είναι. Όταν είδα τυχαία ότι είναι καθυστερημένα βιντεακια λέω εντάξει το τερματίσαμε σαν ανθρωπότητα. Δεν ξέρω αν εγώ είμαι ο ρομαντικός η μεγάλωσα και δεν μπορώ να ακολουθήσω τις εξελίξεις πάντως παντού διαβάζω για ανεξέλεγκτη βία των ανηλίκων σε κάθε τομέα και ότι έχει ξεφύγει η κατάσταση. Ούτε να παίξουν ανθρώπινα ούτε να συζητήσουν μεταξύ τους ούτε τίποτα. Από 10 χρόνων μαγκιές με ένα κινητό και γενικά το απόλυτο τίποτα στις ανθρώπινες σχέσεις. Αν δεν φταίει το κάθε τικ τοκ για όλη αυτή την παρακμή δεν ξέρω τι φταίει. Πάντως έχει χαθεί κάθε ευαισθησία της νέας γενιάς και δεν ξέρω που θα βγάλει όλο αυτό. 

Απλά μεγαλώσαμε. Τα ίδια γινόταν από τη συντριπτική πλειοψηφία. Παλιά στις μικρές ηλικίες τα πράγματα ήταν πολύ πιο απόλυτα και κάφρικα. Μα με τσιγάρα αλκοόλ και ναρκωτικά, μα με bullying στους αδύναμους. Και τα παιδιά από το ΄95 και μετά που φτάνουν τα 30, με ένα κινητό στο χέρι μεγάλωσαν. Το Tik Tok είναι μια υπηρεσία, το να λέμε φταίει το Tik Tok αν η κοινωνία μας πάει λάθος είναι σαν τους γονείς που έλεγαν για τα video games ότι έκαναν τα παιδιά φυτά.

2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

πραγματικά ο ξεπεσμός των θηλυκών δεν έχει όριο και αφορά και τα shorts και τα reels.

 

Ο ξεπεσμός των θηλυκών; Πραγματικά αφελές. Μια γρήγορη αναζήτηση στα δημοφιλέστερα website παγκοσμίως δείχνει ότι 3 adult websites είναι μέσα στα 15 πιο δημοφιλή. Το σεξ πουλούσε, πουλάει και θα πουλάει. Είναι ανθρώπινη ανάγκη και εξαιρετικά προβεβλημένο (και στη δυτική κουλτούρα). Και αν το tik tok και άλλες online υπηρεσίες το διευκολύνουν, είναι γιατί και η κοινωνία το επιθυμεί να γίνει. Αντίστοιχα το ίδιο γίνεται και με το only fans (https://www.similarweb.com/website/onlyfans.com/#overview).

 

Στα της είδησης, έπεσαν λεφτά για να σταματήσουν οι γκρίνιες... 🙄

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Upogeios said:

χμ.... δηλαδη τα meta / alphbet / microsoft ect κραταν τα δεδομενα μου εντος της ΕΕ?

Ναι. Θεωρητικά τουλάχιστον..Νομίζω η ms έφαγε και πρόστιμο πρόσφατα, γιατί "καταλάθος", κάποια δεδομένα έφυγαν προς Αμερική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε εποχές και απλά να κάνουμε ευχολόγια.

Κάποτε λεγόταν FB μετά Insta τώρα  TicTok σε 2-3 χρόνια κάπως αλλιώς.

Όλα τα παραπάνω δεν είναι παρά απλα το εργαλείο. Το μέσο. Το τι ανεβάζεις ή ψάχνεις να διαβάσεις εκεί μέσα εξαρτάται από εσένα.

Το γιατί τα παιδιά έχουν εξάρτηση από το internet είναι συνάρτηση πολλών παραγόντων.

Μεγαλύτερος απ όλα το ότι είναι κλεισμένα στο σπίτι και χωρίς στην πράξη ουσιαστικό ελεύθερο χρόνο και χώρο.

Ακομη και σήμερα μου λέει η γυναίκα μου που είναι καθηγήτρια σε χωριά, τα παιδιά εκεί ελάχιστα ασχολούνται με το internet (αναλογικά πάντα). Με αυτοκίνητα και μηχανάκια (και με τα χωράφια) ασχολούνται τα αγόρια. Ότι κάναμε κι εμείς παλιότερα δηλαδή.

Ή οικογένεια επίσης είναι μεγάλη επιρροή. Όταν εμείς ασχολούμαστε με τα κινητά μας συνέχεια τι περιμένουμε από τα παιδιά και γιατί? Παλιότερα η μάνα μας ήταν στο σπίτι και αμέ είχε υπό διαρκή παρακολούθηση. Σήμερα μάνα και πατέρας κάνουν 2 δουλειές ο καθένας για να ζήσουν την οικογένεια και τα παιδιά είναι στον αυτόματο κατά βάση.

Δεν φταιε το  TicTok. Η έλλειψη ουσιαστικών ερεθισματων φταίει. Αλλά δεν είναι κάτι εύκολο  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, butters είπε

Απλά μεγαλώσαμε. Τα ίδια γινόταν από τη συντριπτική πλειοψηφία. Παλιά στις μικρές ηλικίες τα πράγματα ήταν πολύ πιο απόλυτα και κάφρικα. Μα με τσιγάρα αλκοόλ και ναρκωτικά, μα με bullying στους αδύναμους. Και τα παιδιά από το ΄95 και μετά που φτάνουν τα 30, με ένα κινητό στο χέρι μεγάλωσαν. Το Tik Tok είναι μια υπηρεσία, το να λέμε φταίει το Tik Tok αν η κοινωνία μας πάει λάθος είναι σαν τους γονείς που έλεγαν για τα video games ότι έκαναν τα παιδιά φυτά.

Ο ξεπεσμός των θηλυκών; Πραγματικά αφελές. Μια γρήγορη αναζήτηση στα δημοφιλέστερα website παγκοσμίως δείχνει ότι 3 adult websites είναι μέσα στα 15 πιο δημοφιλή. Το σεξ πουλούσε, πουλάει και θα πουλάει. Είναι ανθρώπινη ανάγκη και εξαιρετικά προβεβλημένο (και στη δυτική κουλτούρα). Και αν το tik tok και άλλες online υπηρεσίες το διευκολύνουν, είναι γιατί και η κοινωνία το επιθυμεί να γίνει. Αντίστοιχα το ίδιο γίνεται και με το only fans (https://www.similarweb.com/website/onlyfans.com/#overview).

 

Στα της είδησης, έπεσαν λεφτά για να σταματήσουν οι γκρίνιες... 🙄

Εγώ ειμαι του 90 και λιώναμε στις αλάνες παίζαμε όλα τα παιδιά μαζί ποδόσφαιρο αθώα φλερτ κτλ. Είχα και κονσόλες nintendo snes και n64 αλλά με μέτρο πρώτα είμασταν παιδιά κυριολεκτικά και μετά όλα τα άλλα. Θυμάμαι κάναμε αναπάντητες με τις κοπελιές ματιές κτλ. Δεν υπήρχε βία όπως σήμερα. Ναι σε παιχνίδια μπορεί να υπηρχαν αθώοι τσακωμοι αλλά μέχρι εκεί μετά από 5 λεπτά πάλι είμασταν φίλοι. Σήμερα τα παιδιά που είναι μετά του 2000 ειδικά δεν έχουν μάθει σε τίποτα και στο να είναι πραγματικά παιδιά. Ούτε ποδήλατο κάνουν με ένα πατίνι όλη την ώρα με ένα κινητό από 5 χρόνων. Τι να λέμε τώρα η ανθρωπότητα στα χειρότερα της μέρα με τη μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά.. οσοι θεωρείτε το περιεχόμενο του tiktok ... μη ποιοτικό. Ψαχτείτε μόνοι σας γιατί. Και ο νοών νοείτω 😄

Ο αλγόριθμος του TikTok Ούτε φαντάζεται πράγματα γι σένα ούτε σε πιέζει για κάτι. Οτι δεις θα κοιτάξει να στο επιστρέψει από διάφορους άλλους.

Σου αρέσει η φυσική; Θα σε λιώσει σε βιντεάκια φυσικής

Σου αρέσουν τα ταξίδια θα σου δείξει ολα τα μέρη.

Αν σου αρέσουν σκουπίδια σκουπίδια θα δείχνει. Αν δε σου αρέσει κάτι απλά επέλεξε δε μου αρέσει και δεν θα σου δείξει ουτε αυτό ουτε άλλα παρόμοιά του.

Επεξ/σία από Volga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...