Προς το περιεχόμενο

Eurobank υποχρεωτική συνδρομή σε κάθε λογαριαμό.


Havik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, BrunoB είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot2024-01-10100822.jpg.fba047346d7da6a037f1a2935cdba4c2.jpg

Αλλιως καταστημα

Εξαιρειται. Αρκει μια απο τις προυποθεσεις.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot2024-01-10101110.jpg.b274df118d18444dc16e24690899aa4c.jpg

 

Αν έχεις καταθετικη σχέση 10.000€, απαλλάσσεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 725
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

 

Μπορω να κλείσω λογαριασμό online η πρέπει να πάω στο κατάστημα?

 

Μπορείς αν μπορέσεις να λύσεις τον παρακάτω γρίφο που βγάζει στο κλείσιμο

Ενεργές υπηρεσίες λογαριασμού

Για να μπορέσετε να κλείσετε το λογαριασμό σας θα πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσετε όλες τις ενεργές συνδεδεμένες υπηρεσίες μεταβαίνοντας στην ενότητα της κάθε υπηρεσίας. Με την ολοκλήρωση της απενεργοποίησης του συνόλου των υπηρεσιών θα πρέπει να επιλέξετε εκ νέου κλείσιμο του λογαριασμού για να ολοκληρώσετε τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BlackBoldog είπε

Μπορείς αν μπορέσεις να λύσεις τον παρακάτω γρίφο που βγάζει στο κλείσιμο

Ενεργές υπηρεσίες λογαριασμού

Για να μπορέσετε να κλείσετε το λογαριασμό σας θα πρέπει πρώτα να απενεργοποιήσετε όλες τις ενεργές συνδεδεμένες υπηρεσίες μεταβαίνοντας στην ενότητα της κάθε υπηρεσίας. Με την ολοκλήρωση της απενεργοποίησης του συνόλου των υπηρεσιών θα πρέπει να επιλέξετε εκ νέου κλείσιμο του λογαριασμού για να ολοκληρώσετε τη διαδικασία.

Κάποια πάγια εντολή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και εμένα το email που θέλει να πάμε τη συνεργασία μας ένα βήμα παραπέρα 😂

Ανάληψη των χρημάτων, κλείσιμο λογαριασμού και καληνύχτα σας θα είναι η απάντηση μου.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, lexotamilf said:

Ήρθε και εμένα το email που θέλει να πάμε τη συνεργασία μας ένα βήμα παραπέρα 😂

Ανάληψη των χρημάτων, κλείσιμο λογαριασμού και καληνύχτα σας θα είναι η απάντηση μου.

Παρομοίως. Ελπίζω να ακολουθήσουν και (αρκετοί) υπόλοιποι. Εκτός και εάν υπάρχει άμεση ανάγκη χρήσης υπηρεσίας της συγκεκριμένης τράπεζας. Αλλά και σε αυτήν την περίπτωση, καλό θα ήταν να αναζητηθεί κάποια εναλλακτική. Έχουν βάλει όλοι τη χερούκλα τους στην τσέπη μας - και είναι αχόρταγοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι πως αν δεν χρησιμοποιείς τον λογαριασμό και δεν έχεις χρήματα μέσα, δεν τους απασχολεί καθόλου αν θα τον κλείσεις και φύγεις. Παίζει να χαίρονται κιόλας, οπότε απ' αυτούς τους πελάτες πίεση δεν μπορεί να υπάρξει. 

Όσοι τον χρησιμοποιούν συχνά και άρα διακινούν αρκετά χρήματα δεν θα αλλάξουν τράπεζα και συνήθειες για 7ευρώ/χρόνο, ειδικά εφόσον όλοι περιμένουμε να κάνουν το ίδιο και οι υπόλοιπες τράπεζες. Ούτε απ' αυτούς βλέπω πραγματική πίεση, εκτός από κάποιο περιστασιακό ξέσπασμα σε κάποιον χαμηλόβαθμο υπάλληλο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε γκιαούρηδες έχει κολλήσει το μυαλό σας. Λέτε θα φύγετε. Θα φύγετε να πάτε πού; Όπως φεύγετε από τη μια εταιρία κινητής για να πάτε στην άλλη κάθε φορά που η πρώτη ανακοινώνει αυξήσεις; Και μια εβδομάδα μετά ανακοινώνει τις ίδιες αυξήσεις και η 2η; Κλαίω από τα γέλια. Άντε φύγετε, κι όταν η επόμενη τράπεζα βγάλει την ίδια ανακοίνωση ελάτε να μας πείτε ότι θα φύγετε πάλι

Συμβιβαστείτε με τη νέα πραγματικότητα. Και όσο προχωράει το θέμα με το ψηφιακό χρήμα τόσο θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα. Μερικοί τα λέγαμε χρόνια πριν, Τότε που τέτοιες χρεώσεις είχαν μετρημένες τράπεζες (Ελβετία). Τώρα έρχεται κι εδώ. Σιγά σιγά, μόνο για επαγγελματίες στην αρχή, μετά προχωράμε σε ιδιώτες με κάποιο μικρό ποσό το οποίο μερικοί μπορούν να το γλιτώσουν (>10,000€) και η συνέχεια ξέρετε ποια θα είναι; χρεώσεις για όλους και φυσικά αύξηση των χρεώσεων. 

Κάποτε βάζαμε τα χρήματα μας στην τράπεζα και θεωρούσαμε αυτονόητο ότι θα πάρουμε κάποιο ποσό διότι πολύ απλά τους δίνουμε τα χρήματα μας. Τώρα έχει αλλάξει το παραμύθι. Είναι αυτονόητο ότι όχι μόνο δε θα πάρουμε αλλά θα δώσουμε κιολας με τη δικαιολογία ότι μας φυλάνε τα χρήματα. Μόνο που μας τα φυλάνε με το ζόρι.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, blazar είπε

Ο λογαριασμός μισθοδοσίας, εξαιρείται από την χρέωση; 

Γιατί ενώ έχω λογαριασμό μισθοδοσίας, μου έστειλαν μήνυμα ότι θα χρεώνεται με 0,60€.

Έτσι έλεγε το e-mail που έλαβα. Λογαριασμοί μισθοδοσίας και ο απλός αποταμιευτικός εξαιρούνται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Bitbit said:

ρε γκιαούρηδες έχει κολλήσει το μυαλό σας. Λέτε θα φύγετε. Θα φύγετε να πάτε πού; Όπως φεύγετε από τη μια εταιρία κινητής για να πάτε στην άλλη κάθε φορά που η πρώτη ανακοινώνει αυξήσεις; Και μια εβδομάδα μετά ανακοινώνει τις ίδιες αυξήσεις και η 2η; Κλαίω από τα γέλια. Άντε φύγετε, κι όταν η επόμενη τράπεζα βγάλει την ίδια ανακοίνωση ελάτε να μας πείτε ότι θα φύγετε πάλι

Συμβιβαστείτε με τη νέα πραγματικότητα. Και όσο προχωράει το θέμα με το ψηφιακό χρήμα τόσο θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα. Μερικοί τα λέγαμε χρόνια πριν, Τότε που τέτοιες χρεώσεις είχαν μετρημένες τράπεζες (Ελβετία). Τώρα έρχεται κι εδώ. Σιγά σιγά, μόνο για επαγγελματίες στην αρχή, μετά προχωράμε σε ιδιώτες με κάποιο μικρό ποσό το οποίο μερικοί μπορούν να το γλιτώσουν (>10,000€) και η συνέχεια ξέρετε ποια θα είναι; χρεώσεις για όλους και φυσικά αύξηση των χρεώσεων. 

Κάποτε βάζαμε τα χρήματα μας στην τράπεζα και θεωρούσαμε αυτονόητο ότι θα πάρουμε κάποιο ποσό διότι πολύ απλά τους δίνουμε τα χρήματα μας. Τώρα έχει αλλάξει το παραμύθι. Είναι αυτονόητο ότι όχι μόνο δε θα πάρουμε αλλά θα δώσουμε κιολας με τη δικαιολογία ότι μας φυλάνε τα χρήματα. Μόνο που μας τα φυλάνε με το ζόρι.

Καλά τσίλαρε λίγο. Αλίμονο αν σαν καταναλωτής δεν μπορείς να κάνεις τπτ και απλά κάνεις γαργάρα ό,τι σου φορτώουνε.

Όσο μπορούμε σε άλλες συστημικές και μη χωρίς χρέωση αλλιώς υπάρχουν και οι fintech.. 

Στον ωχαδερφισμό σου ποντάρουν και οι ασκούντες διοίκηση στην ΕΒ.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την τραπεζα την Μισώ ! ειναι η μοναδικη που δενε χω κανει λογαριασμο. Θυμαμαι τοτε που πηγαινα να καταθεσω συνδρομη HOL ελεγα βαλτε στα σχόλια το username μου , ναι μου λεει εχει χρεωση 1€ ξερω εγω. για να γραψετε μια λεξη στο πεδιο "comments" ??!?!?!!?!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, li@m said:

Καλά τσίλαρε λίγο. Αλίμονο αν σαν καταναλωτής δεν μπορείς να κάνεις τπτ και απλά κάνεις γαργάρα ό,τι σου φορτώουνε.

Όσο μπορούμε σε άλλες συστημικές και μη χωρίς χρέωση αλλιώς υπάρχουν και οι fintech.. 

Στον ωχαδερφισμό σου ποντάρουν και οι ασκούντες διοίκηση στην ΕΒ.

δεν είναι ωχαδερφισμός. Είναι αντίληψη της πραγματικότητας, ρεαλισμός. Για ρίξε μια ματιά γύρω σου. Βλέπεις πολλούς που δε κάνουν γαργάρα ότι τους φορτώνουν; Εδώ σε τόσα θέματα πολλοί εύχονται να γίνει γρήγορα η μετάβαση για να καταπολεμηθεί η φοροδιαφυγή. Πιστεύουν οι κακομοίρηδες ότι αν πιάσουν τον Μήτσο που φοροδιαφεύγει αυτοί θα έχουν κάποιο κέρδος και τα χρήματα θα γυρίσουν σε αυτούς,

Οι fintech ε; Ποιές, αυτές που έχουν μειώσει τα δωρεάν πακέτα και αρχίζουν και χρεώνουν κανονικά; Χθες μου ήρθε μήνυμα από την icard για αυξήσεις στα εμβάσματα και τον προηγούμενο μήνα η monese πετσόκοψε το δωρεάν πακέτο. Αλλά οκ πλήρωσε εσύ με fintech και όταν δε συμπληρώσεις το αφορολόγητο έλα να ανοίξεις ένα θεμα. Ή δώσε στον εργοδότη σου Iban από fintech. Λύσεις μπορεί να υπάρχουν τώρα αλλά δε θα υπάρχουν για πολύ. Αργά ή γρήγορα θα πληρώνουμε για τα πάντα

Υ.Γ όλα καλά με τα διόδια; Περάστηκαν και οι αυξήσεις; Είναι που μπορείς να κάνεις πολλά ως καταναλωτής.

Επεξ/σία από Bitbit
  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, great είπε

Αυτη την τραπεζα την Μισώ ! ειναι η μοναδικη που δενε χω κανει λογαριασμο. Θυμαμαι τοτε που πηγαινα να καταθεσω συνδρομη HOL ελεγα βαλτε στα σχόλια το username μου , ναι μου λεει εχει χρεωση 1€ ξερω εγω. για να γραψετε μια λεξη στο πεδιο "comments" ??!?!?!!?!!

Δεν ξέρω, μου φαίνεται ακραία η ιστορία σου. Σε όλες τις τράπεζες βάζεις στα σχόλια μέχρι κάποιο αριθμό χαρακτήρων 

Anyway, offtopic αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...