Προς το περιεχόμενο

ΔΗΕ: Εξαρθρώθηκε μεγάλο κύκλωμα πειρατικής συνδρομητικής τηλεόρασης


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, filipprin said:

Ναι οκ τα ιδια λεμε.Τεφτερια με τα ονοματα χυμα δεν υπήρχαν λοιπον.

 

Αν εσύ ορκίζεσαι τι κρατούσε ο κάθε IPTV provider, εγώ δεν παίρνω όρκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ενταξει.........Οποίος παει να κανει τεοια ιστορια και να παρει μποχακι χαζοσςκαι αφελης δεν ειναι.......Ειναι σιγουρα ποιο έξυπνος απο τον μεσο ελληνα.Γενικα δεν λεω οτι δεν μπορουν να τους βρουν απλα οχι απο τεφτερια.

Επεξ/σία από filipprin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aypnia είπε

Ναι, αλλά πολύ συγκεκριμένα αθλητικά γεγονότα.

Η ΕΕ πάντως πάει για κάτι άλλο τώρα, που αν τελικά περάσει θα είναι τεράστια αλλαγή.

«Τρόμος» σε ποδόσφαιρο και τηλεόραση: η Ε.Ε. μπορεί να καταργήσει το geoblocking ροής

Που τι σημαίνει... και τώρα είναι νόμιμο να βάλει κανείς πχ Sky Italia και να μένει στην Ελλάδα.. αλλά θα γίνει νόμιμο και στον Sky Italia να βάλει ελληνικό ήχο και ελληνικούς υπότιτλους.

https://www.naftemporiki.gr/sports/1542925/tromos-se-podosfairo-kai-tileorasi-i-e-e-mporei-na-katargisei-to-geoblocking/

Μακάρι να γίνει αυτό φίλε μου!!!

________________________________________________________________________

 

5 ώρες πριν, aypnia είπε

Όχι, λένε πάντως για κάδους σε Ιωάννινα και Αθήνα.

Αναγνώστες σε τοπικά μέσα ενημέρωσης απέστειλαν φωτογραφίες με δεκάδες παράνομους αποκωδικοποιητές σε κάδους απορριμμάτων στα Ιωάννινα και στην Αθήνα, προφανώς από τις απειλούμενες ποινικές διώξεις και πρόστιμα που πλέον επίκεινται για τους τελικούς απλούς χρήστες.

https://typologies.gr/dekades-syllipseis-sti-megalyteri-epicheirisi-poy-echei-ginei-pote-se-ellada-kai-eyropi-gia-tin-katastoli-syndromitikis-peirateias/

Καλύτερα πήγαινε Γιάννενα που είναι μικρότερη πόλη και ξεκίνα να ψάχνεις τους κάδους.

Σε 4-5 ωρίτσες θα τους έχεις ψάξει όλους 🤣

Τα mag δεν είναι παράνομα ως αποκωδικοποιητές / συσκευές. Απορώ ώρες-ώρες με την ημιμάθεια των δημοσιογράφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Hacker?pcs said:

Το επιχείρημα "δεν πιάνουν τους εμπόρους ναρκωτικών και πιάνουν τους διαμοιραστές πειρατείας με συνδρομή" που 9/10 σχόλια γράφετε αυτό το καταλαβαίνετε ότι είναι αστείο και επιπέδου "γιατί μου κόβεις κλήση που διπλοπάρκαρα, πάτε πιάστε τους κλέφτες και τους βιαστές"; Και αυτό το λέω ως χρήστης πειρατείας για ό,τι καταναλώνω σε media, δεν έχω πληρώσει ποτέ για ταινία/σειρά κτλ (ΟΥΤΕ για πειρατεία με συνδρομή που το σιχαίνομαι σαν concept) και βλέπω τα πάντα που θέλω, δεν είναι ότι είμαι κανένας υπέρμαχος του copyright αλλά το επιχείρημα είναι μια γελοιότητα

Εσύ κόβεις τον μέσο έλληνα που βάζει IPTV για να δει τη θρυλάρα και την παοκάρα να πληρώνει με monero μέσω Tor;

Φίλε μου έχεις δίκιο εν μέρη γιατί η αλήθεια είναι ότι όταν θες νομιμότητα πρέπει να τη ζητάς σε όλους τους τομείς. Άρα καλά έκαναν και τους έπιασαν. Αυτό που προβληματίζει εμένα και μάλλον και άλλους από ότι διαβάζω είναι η υπερπροβολη του θέματος που το παρουσιαζουν σαν κατι που θα αλλαξει τις ζωες μας απο αυριο και θα μας κανει να αισθανομαστε ασφαλεις . Προσωπικά πριν το διαβασω εδώ μέσα το είχα δει να παίζει σε όλα τα σάιτ. Αυτό κατά τη γνώμη μου μπορεί να δείχνει 2 πράγματα .

1) το προβάλουν τόσο για να βγει μια θετική είδηση για την αστυνομία και τη δικαιοσύνη και να δείξουν ότι κάνουν τη δουλειά τους γιατί τώρα τελευταία έχουμε πολλά συνεχόμενα φειλ.

2) ποιο τρομακτικό αν οντως πιστεύουν ότι είναι ένα θέμα που αφορά τόσο το κόσμο δείχνει πόσο πραγματικά αποκομμένοι από τη κοινωνία είναι όλοι αυτοί που κυβερνάνε και περνούν αποφάσεις . Ο κόσμος ανησυχεί για την μικρή εγκληματικότητα. Αυτόν που θα μπει να του κλέψει το σπίτι, το μαγαζί η το αμάξι, αυτόν που θα τον απειλήσει η θα τον χτυπήσει στον δρόμο. 

Όταν βλέπει λοιπόν ότι τα resources της πολιτείας πάνε αλλού και για τα δικά του προβλήματα δεν ενδιαφέρεται κανένας λογικό είναι να αντιδραει 

Επεξ/σία από VagTz
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα ενα βημα προς την ασφαλη κοινωνια! Ευγε!

Αντε και να πιασετε την γιαγιακα που πουλαει αυγα και δεν κοβει αποδειξεις. Ειναι και εκει κυκλωμα με τους αλλους τους γερους.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Zergoulini said:

Ακομα ενα βημα προς την ασφαλη κοινωνια! Ευγε!

Αντε και να πιασετε την γιαγιακα που πουλαει αυγα και δεν κοβει αποδειξεις. Ειναι και εκει κυκλωμα με τους αλλους τους γερους.

Βγάζει η γιαγιά 400κ το χρόνο;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θλίβερά σχόλια όπως πάντα. Είναι μαγευτικό πως καταφέρνουμε να έχουμε 90% αρνητικά post ακόμα και σε τέτοιες ειδήσεις.

Αν σας κλέψει το iphone κάποιος όμως φαντάζομαι ότι θα θέλατε να τον συλλάβει η αστυνομία ή μήπως θα λέγατε να πιάσει πρώτα τους σοβαρούς εγκληματίες και να αφήσει την υπόθεση σας τελευταία;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία είδηση αλλά οι εταιρίες κοστίζουν ακριβά τα πακέτα τους για αυτό ο κόσμος φεύγει. Οικονομικά δεν αντέχει. Αλλά να κερδίζουν κάποιοι σε βάρος άλλων είναι ένα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, thanoskkk said:

Θλίβερά σχόλια όπως πάντα. Είναι μαγευτικό πως καταφέρνουμε να έχουμε 90% αρνητικά post ακόμα και σε τέτοιες ειδήσεις.

Αν σας κλέψει το iphone κάποιος όμως φαντάζομαι ότι θα θέλατε να τον συλλάβει η αστυνομία ή μήπως θα λέγατε να πιάσει πρώτα τους σοβαρούς εγκληματίες και να αφήσει την υπόθεση σας τελευταία;

Αυτό λέμε φίλε ότι θέλουμε να πιάνει αυτούς που μας κλέβουν τα κινητά τα αυτοκινητα και τα σπίτια. Απο αυτό κινδυνεύει το 99,9% του κόσμου. Εκτός αν εσύ νιώθεις ότι απειλείσαι από τα σπασμένα tv box 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Από το ψυλλιάζομαι μέχρι αποδεικνύω είναι μια κούτα τσιγάρα δρόμος. Αν εσένα πχ ο πατέρας σου κάνει μεταφορά χρημάτων κάθε μήνα για να σε βοηθήσει οικονομικά, δύναται να σε κατηγορήσουν για πειρατή; Ακόμα και έφοδος να γίνει σπίτι σου, αν δεν βρεθεί κάτι δεν δύναται να υπάρξει σύνδεση.

Δηλαδή εσύ νομίζεις ότι δεν κρατάνε διευθύνσεις IP και ο,τι άλλο μπορούν για να ελαφρύνουν τη δική τους θέση αν τους πιάσουν;

Αλλά κυρίως τις IP. Υποσχέθηκαν αυτοί που πουλάνε αυτά τα box και την παράνομη υπηρεσία no-log policy πουθενά; Που και να υποσχέθηκαν ποιος το πιστοποιεί;

Τώρα θα υπάρχουν και μερικοί αγοραστές με router-level VPN για να μην μπαίνει το box στο internet με την πραγματική IP αλλά πόσοι είναι αυτοί;

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, alexioannou είπε

Μα με τίποτα απο αυτά δεν βλέπω τζάμπα ματσάκια .....

Και σε χαλια ποιοτητα....

🤣😂😅😂😅😂😂😂😂

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν παρέχουν και υπηρεσία card sharing/key sharing για όσους έχουν δορυφορικό πιάτο ώστε να μπορούν βλέπουν το επίσημο δορυφορικό stream, αντιθέτως υποχρεώνουν όλους τους πελάτες τους να βλέπουν αυτό το άθλιο rebroadcast μέσω internet streaming που τους κοστίζει και σε bandwidth.

Παλιά οι πειρατές είχαν φινέτσα, πλέον γεμίσαμε bottom feeders.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...