Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για Ryzen 5600.


kajwbtfe
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nickol-us,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλημέρα. Αγόρασα εναν Ryzen 5600 και έχω και μία κάρτα γραφικών rx 6650xt. Έχω ένα δίλημμα  ανάμεσα σε δύο μητρικές. Η μία είναι η Gigabyte b550 Gaming X v2 και η άλλη Asus Prime B550-plus.Ποια από τις δύο προτείνεται? Θα προτιμούσα μόνο μία από αυτές τις δύο να μου προτείνετε γιατί είμαι καθοδόν για αγορά. Εγώ γέρνω προς Asus πλευρά.Κανω καλά? Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι συμπαθώ gigabyte, τη συγκεκριμένη την έχω προτείνει σε πολλά μέλη, ενώ την έχω περάσει και σε συνάδελφο με 5700x.

Η asus πάντως στα ίδια χρήματα είναι μια χαρά επιλογή, για τον 5600 είναι υπεραρκετές και οι δύο.

Για μένα κοιτάς specs δίπλα-δίπλα(πχ η asus δίνει Optical out, type c) και παίρνεις όποια σου αρέσει περισσότερο

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν έξω από το μαγαζί που είχε την Gigabyte και περίμενα κάνα μισάωρο απάντηση από κάποιον αλλά δεν ήρθε η απάντηση..Οπότε πήγα μέσα μέσα και τσίμπησα τη Gigabyte.

Leros γιατί έτσι με τη Gigabyte σε AMD?Λες να συναντήσω προβλήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, kajwbtfe said:

Ήμουν έξω από το μαγαζί που είχε την Gigabyte και περίμενα κάνα μισάωρο απάντηση από κάποιον αλλά δεν ήρθε η απάντηση..Οπότε πήγα μέσα μέσα και τσίμπησα τη Gigabyte.

Leros γιατί έτσι με τη Gigabyte σε AMD?Λες να συναντήσω προβλήματα?

Δεν θα συναντήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως ένα θεματακι το είχα μέχρι να περάσω Windows clean install..Και εγώ τις περισσότερες φορές gigabyte είχα για mobo και σε amd και σε intel και δεν είχα θέμα ποτέ.Αυτη τη φορά όμως προσπαθούσα να περάσω τα Win 11 και είτε μου πέταγε error μετά που τελείωνε το install από το usb αλλά τις περισσότερες φορές κολλαγε στην προετοιμασία συσκευών..Και τι δε δοκίμασα.Αλλαξα ssd(παραλίγο να πάω να πάρω καινούργιο)δοκίμασα να φτιάξω το usb με rufus ,ventus,media creation tool,άλλο iso..) Τίποτα.Εφαγα μια μέρα προσπαθώντας..Τελικά κάπου σε ένα reddit είδα κάποιον που είχε ίδιο πρόβλημα με εμένα και σαν λύση έλεγε να βγάλεις το ethernet καλώδιο κατά την εγκατάσταση .Αυτό ήταν.Με το που το έβγαλα η εγκατάσταση έγινε μια χαρά και δεν ξανακολλησε στην προετοιμασία συσκευών.Δεν ξέρω αν φταίει η mobo για αυτό.Παντως πρώτη φορά μου τύχαινει.

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...