Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με ανοιγμα batch file


Dion97

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα

είναι ένα file install server .bat .Όταν πατάω run πάνω στο file εμφανίζεται ''C\users\...\installs.exe'' is not recognised as an internal or external command,operable program or batch file

system erros has occured access is denied

Τι λύση υπάρχει για αυτό ?

Επεξ/σία από Dion97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε το antivius προσωρινά και ετοιμάσου για κλείδωμα του thread γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο insomnia.

Εκτός αν διαγράψεις από το μήνυμα από το "Θέλω" μέχρι και το "και"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/12/2023 at 11:53, Dion97 said:

Καλημέρα

είναι ένα file install server .bat .Όταν πατάω run πάνω στο file εμφανίζεται ''C\users\...\installs.exe'' is not recognised as an internal or external command,operable program or batch file

system erros has occured access is denied

Τι λύση υπάρχει για αυτό ?

Kανονικά τρέχει το bat, το οποίο προσπαθεί να βρεί και να εκτελέσει την εφαρμογή ονόματι installs.exe.

To θέμα είναι το εξής.
1- δεν κατέβηκε αυτό το εκτελέσιμο αρχείο μαζί με τα υπόλοιπα, οπότε μάλλον είναι προβληματικά αυτά που κατέβασες από εκεί που τα βρήκες.

2- κατέβηκε κανονικά μαζί με τα άλλα, μόλις όμως πήγε να εκτελεστεί το σούταρε το antivirus, που είναι απόλυτα λογικό δεδομένου ότι τα κατέβασες από κεί που τα κατέβασες.

Αν νοιώθεις τυχερός και δυνατός απενεργοποίησε το antivirus, ξαναβάλε τα αρχεία που κατέβασες, φαντάζομαι θα είναι μέσα σε κάποιο zip και δοκίμασε να τρέξεις το bat.
Μην ανοίξεις όμως μετά θέμα ότι έγινε π@υτάνα το πισί μου από κάτι που κατέβασα, βοήθεια, sos, καίγομαι, χάνομαι, κλπ. 😵

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2023 στις 2:11 ΜΜ, micos000 είπε

Μήπως μέχρι να το κάνεις σου διέγραψε τα αρχεία από τον φάκελο; Δες στο ιστορικό καραντίνας.

Έχω ξαναδιαγραψει και ξανακατεβασει τα αρχεία πολλές φορές με τα antivirus απενεργοποιημενα .Αλλά και πάλι τίποτα .Υπάρχει περίπτωση ο υπολογιστής μου να μην "σηκώνει " το πρόγραμμα λόγω χαμηλοτερων specs και για αυτό να γίνεται όλο αυτό; ...Αν και πχ το προτεινομενο GPU του προγράμματος είναι 3,3 Ghz και του pc. Μου 3,1 Ghz δεν ξέρω εάν αυτό παίζει κάποιο ρόλο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχουν καμία σχέση τα GHz του επεξεργαστή.

Στείλε μου pm το λινκ από αυτό που θέλεις να κατεβάσεις να το δω.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...